Přihlášení

PRO PÍSEK k víkendovým povolebním jednáním

15. 10. 2018 | Redakce PS | Diskuze (2) | Věci veřejné

Ve večerních nedělních hodinách dorazilo do redakce Píseckého světa prostřednictvím zastupitelky Petry Trambové prohlášení kolalice Pro Písek k víkendovému povolebnímu jednání.

Po dohodě s paní starostkou posílám prohlášení týkající se víkendového povolebního vyjednávání:

I tento víkend byl ve znamení vyjednávání o novém složení radnice v Písku. Rýsovala se možnost velké koalice PRO PÍSEK, KDU, ODS, ČSSD a Piráti s celkem 20 místy v zastupitelstvu města. Pirátům byla nabídnuta možnost mít ve vedení města dva zástupce – jedno místo místostarosty a také radního. Tímto krokem jsme reagovali na úvodní prohlášení Pirátů z povolební neděle, kdy deklarovali snahu o dvě místa radních s tím, že neusilují o nic jiného, než možnost se učit. Ještě než se vůbec začalo jednat o postech, diskutovalo se o možných kompetencích – např. pro životní prostředí a dopravu. Bohužel zástupci Pirátů trvají na správě financí nebo investic. Na tomto požadavku se ale neshodli se ostatními koaličními partnery. Je škoda, že jejich potenciál bude promarněn další 4 roky pouze v opozici a že nevyužijí možnost převzít spoluodpovědnost za vedení města.

Ve hře tedy zůstává čtyřkoalice PRO PÍSEK, KDU, ODS a ČSSD. Personální rozdělení bude tento týden upřesněno, jasný je pouze post starostky v osobě Evy Vanžurové. Do příští soboty (20.10.) by se měly sladit priority pro další období, připravit koaliční smlouva a rozdělit kompetence.

Související články:

Piráti jsou nejspíš mimo hru díky svým požadavkům

Piráti: Oficiální tiskové prohlášení k povolebním jednáním – 14.10.2018

Prohlášení KDU-ČSL k povolebnímu vyjednávání

Vyjádření hnutí ANO 2011 ke koalici ve městě Písku

Ohlédnutí za komunálními volbami

Kdo v Písku vyhrál komunální volby 2018

První povolební jednání: Dohodli se, že se asi nedohodnou

0
0

Diskuze k článku +

15. 10. 2018 (16:19)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobré odpoledne,
takže to potkalo i Piráty nejen ANO. U ANO to bylo předem ztracené pro to jak občané vnímali pana Hořánka. ČSSD se tedy připojilo k těm co ho v roce 2014 skopli do pangejtu. U Veselého jsem to čekal jak jsem již jednou uvedl.

Odpovědět

19. 10. 2018 (10:19)  –  Martin Zborník

0
0

Nová koalice by měla být již před podpisem.

Jak uvedl web Jihočechů 2012:
"Dosavadní starostka Eva Vanžurová (JIH 12) bude s největší pravděpodobností stát v čele Písku i v následujících čtyřech letech. Zřejmě ještě tento týden totiž koaliční smlouvu podepíší zástupci ČSSD, ODS, KDU – ČSL a vítězného uskupení PRO Písek, jehož součástí byli i Jihočeši 2012.

Povolební vyjednávání v Písku sice stále probíhají, ale mezi budoucími koaličními partnery se už jen dolaďují detaily. „Lze předpokládat, že k podpisu koaliční smlouvy by mohlo dojít už v sobotu 20. října. Tento týden si upřesníme rozdělení kompetencí,“ uvedla Eva Vanžurová, která byla lídrem kandidátky PRO Písek."

Jaká nakonec bude, kolik bude mít místostarostů, kdo co bude mít na starosti a kdo konkrétně povede město? To je stále pro veřejnost velká neznámá.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.