Přihlášení

VIDEOVIZUALIZACE – první rozpracovaný návrh studie k Žižkovým kasárnám

29. 1. 2020 | Zbyněk Konvička | Diskuze (9) | Věci veřejné

1.návrh územní studie bývalých kasáren v Písku (zdroj: mupisek.cz)

Na webu města Písek byly zveřejněny videovizualizace i půdorysné mapky na veřejně přístupném youtube kanálu Pražská brána od autorů studie – architektů z ateliéru FACT, který vybralo zastupitelstvo města Písek, aby dál pracovalo na návrhu proměny lokality. Stejně jako je veřejně dostupný odkaz na FB stránku Písek – Pražská brána. Podobně jako e-mail na městského architekta, na který lze posílat náměty a připomínky do konce února 2020. Dovoluji si tyto veřejné odkazy nasdílet i na Písecký svět, neboť je na nich více patrný celkový koncept zpracovávaného území, aby bylo zřejmé, o čem tu probíhá velmi živá diskuze, a také pro všechny, kteří se prezentace nemohli zúčastnit. Domnívám se, že vzhledem k poměrně nízkému počtu dosavadního zhlédnutí 115 a 191 k datu 28. ledna, a přitom velkému zájmu občanů o studii na veřejném projednání v městské knihovně, se o těchto odkazech asi příliš neví, což mi přijde škoda – pokud mají občané mít možnost se k návrhu vyjádřit a pořádně ho zatím neviděli.

Na webu města Písku lze nalézt na úvodní straně tento text i s odkazy níže:

Návrh rozpracované územní studie lze připomínkovat do konce února 2020. Své náměty a nápady posílejte na adresu josef.zabransky@mupisek.cz. Pravidelné informace a odkazy jsou také zde:

https://www.facebook.com/prazskabrana/

NOVÉ: Jaké bylo zadání pro kasárna? Hledáme v zápisech pracovní skupiny

Schéma návrhu

Videovizualizace rozpracované studie

 

Prezentace včetně komentářů autorů územní studie ve videozáznamu Píseckého světa z 22.1.2020

     součástí je i následná diskuse s veřejností k předvedeným prezentacím 

 

Úvodní doposud nezveřejněné prezentace najdete ve zde publikovaných článcích včetně rozsáhlé diskuse k tomuto tématu

Kasárna – 1. prezentace návrhu ve fotografiích

Co se bude stavět v kasárnách – veřejné představení návrhu hrubopisu územní studie

 

Jaké byly původní vize 5 autorů pro kasárna veřejně prezentované 16.ledna 2019 – videozáznam Písecký svět

0
0

Diskuze k článku +

29. 1. 2020 (11:39)  –  Radek Otava

0
0

Tak rozsáhlý projekt by měl být s občany několikrát diskutován třeba půl roku rok. Diskuse měla proběhnout před vytvořením studie, mělo být vypracováno několik variant. Bohužel je tu jen možnost vyjádřit se pouze na dálku a jen poslat připomínku bez možnosti dostat reakci a diskutovat. Omezený čas na jeden měsíc, svědčí o tom, že s občany se vlastně diskutovat nechce.

Odpovědět

29. 1. 2020 (14:04)  –  Martin Špírek

0
0

Dobrý den, vážený zastupiteli. Díky za sjednocení podkladů.
Výrazně živější diskuzi písečáků očekávám – až si to lidé přečtou v tištěné verzi PS, v novém čísle Píseckých postřehů atd…,
ale budou to stále jen domněnky a spekulace.
Teprve po zveřejnění všech materiálů ( = zápisů pracovní skupiny) se totiž snad dozvíme jasné argumenty "PROČ" by měl být venkovní areál bazénu tak najednou eliminován??

A nedostatkem placu v JIŽNÍ části areálu kasáren se to skutečně velmi těžko odůvodní
s pozdravem M. Špírek

PS: chápu, že apel = nyní je šance být velkorysý atp. u správně hospodařících zastupitelů neprojde, ale zase věřím v jejich pragmatičnost, protože za 5 let se na plovárnu u řeky už fakt nevejdeme… ;-)

Odpovědět

29. 1. 2020 (14:55)  –  Zbyněk Konvička

0
0

Dobrý den, všem diskutujícím,

dá se říci, že souhlasím s vámi se všemi či s výše vyřčeným – tedy, že k připomínkování není, pravda, od města umožňěno prozatím mnoho času, osobně si dovedu představit na připomínky aspoň 2-3 měsíce. Diskutovat lze jistě na FB stránce, co vedení města založilo, pod názvem Písek – Pražská brána (odkaz výše v článku). Umím si ale představit, že takhle významná záležitost města, která se dotkne všech obyvatel – minimálně kvůli obrovským investicím do budoucna – by měla být vystavena na hlavní stránce webu města někde nahoře a stále na očích s možností chatu či diskuze přímo u odkazu, tomu bych rozuměl jako vstřícnému kroku od radnice, kterou zajímají názory a pohledy občanů. Nehledě na to, že ne všichni mají facebook. Ne jako nyní, kdy jsem odkazy "lovil" zapadlé v historii aktualit, kam se propadly pod novějšími příspěvky a evidentně dle malého počtu zhlédnutí videí od ateliéru FACT – byly pro mnohé již "neviditelné" – proto jsem si řekl, že je aspoň trochu více "zviditelním" na tomto webu…

velký počet parkovacích domů pro území rozporoval na veřejném projednání i kolega Josef Soumar od Pirátů, a máte pravdu, že parkovací doma by uvítali lidé i v dalších lokalitách města či jiné možnosti navýšení parkovacích stání…, těžko si představit, že město bude masivně investovat pouze do "kasáren" a ostatní části Písku nebudou tolik zohledňovány jako v minulosti…

co se týče zápisů z jednání pracovní komise – také mi není jasné, proč nejsou zveřejněny, ostatně jako zápisy všech komisí a výborů města na webu města Písku – nevidím důvod je nezveřejnit

a jen na okraj:
Mne osobně vstřícné a docela transparentní přijdou stránky například městečka Dolní Břežany u Prahy, kde pod záložkou projekty si jednoduše najdete – realizované, ve výstavbě, plánované, investiční, developerské a privátní … projekty, je to aspoň přehled o tom, co město zrovna staví, plánuje apod…

viz. odkaz http://www.dolnibrezany.cz/realizovane/ds-1020/sz=nazev&p1=11046

praktická je i záložka : Potřebuji si zařídit
http://www.dolnibrezany.cz/potrebuji-si-zaridit/ds-1184/p1=11015

pěkný den

Zbyněk Konvička

Odpovědět

30. 1. 2020 (13:28)  –  Zbyněk Konvička

0
0

Dovolím si malé upřesnění,

samostatná záložka na hlavní stránce webu města Písku na rozpracovaný návrh studie "proměny kasáren" je v levém horním rohu pod názvem "Pražská brána (Žižkovy kasárny) studie", tímto informaci upřesňuji. Na můj dotaz na včerejším veřejném projednání participativního rozpočtu to sdělila paní Malotová, tisková mluvčí města, tudíž beru zpět mylnou informaci – nevšiml jsem si oné záložky.

Součástí dotazu bylo, zda se na hlavní stránce města objeví na první pohled viditelná také ikona pro participativní rozpočet mi bylo sděleno, že se tam může přidat rovněž, což by bylo jistě skvělé. Byl by pro občany města viditelnější.

pěkný den

ZK

Odpovědět

29. 1. 2020 (14:31)  –  Ondřej Medek

0
0

Hm, několik parkovacích domů … ty by se hodily na sídlišti Jih, na Hradišti a možná ještě jinde. Aby to nedopadlo tak, že se postaví výstavní čtvrť a na zbytek města se jaksi už nedostane.

Odpovědět

29. 1. 2020 (19:12)  –  Michaela Šťastná

0
0

Vzhledem k platnému stavebnímu zákonu je stavebník-majitel domu povinen na svém pozemku vytvořit dostatečný počet parkovacích míst pro všechny bytové jednotky- a záleží jen na něm, jestli parkování zřídí před domem, pod domem, na domě… ale především na pozemku toho domu!

Takže jediný parkovací dům za peníze města by měl být pro návštěvníky sportovní haly a bazénu, aby plošné parkoviště nezabíralo víc místa než ta sportoviště.
Parkovací domy patří na současná sídliště, na exponovaná místa jako je nemocnice, kulturní dům, sportoviště, začátek centra města …

Odpovědět

29. 1. 2020 (21:48)  –  Ondřej Medek

0
0

V prezentaci se šermuje tím, že bazén nemá venkovní část, ale za to je umístěn na dostupném místě, pro školy. Pokud se podíváte na bazénu v Německu, ve Waldkirchenu, v Pasově, tak tam jsou bazény (s velkou návštěvností i z ČR) úplně na kraji města, ale vždy s dobrým parkováním a pravidelnou linkou MHD.
Myslím, že i posunutí jinam v objektu kasáren je stále dobře dostupné. Pokud by některým školám a školkám nestačilo ani MHD, tak příspěvek na dopravu je velmi malá částka pro rozpočet Písku.
Měli bychom se poučit z Německého příkladu. V Německu se nerentabilní bazény prostě zavírají. Nevyplatí se jim budovat malé bazény v centru, na sebe si vydělají spíše větší bazény na okraji.

Odpovědět

30. 1. 2020 (11:35)  –  Radek Otava

0
0

To místo, žádnou extra dobrou dostupnost nemá. Ale nějak se musí "okecat" umístění na nejméně vhodném místě v Písku.

Odpovědět

30. 1. 2020 (15:30)  –  Michaela Šťastná

0
0

Neexistuje žádný důvod přemýšlet nad možnými výhodami umístění bazénu v prezentaci, protože nesplňuje zadání o umístění bazénu z usnesení ZM. A změnit zadání může zase jen ZM, to se nestalo.

Naopak, tohle umístění vědomě (cíleně?) odkládá stavbu bazénu na neurčito v horizontu let, spíš mě napadá, jestli to není tak trochu úmysl.

Teď si jen vymýšlím možná řešení, berte to jako čirou fantazii (nebo následek horeček):
Nechtěli jste akvapark pod hradbami, nechtěli jste ho pod lesárnou, tak nebude 20 let nikde!
A ze zálohy nabídnout i řešení, nechcete čekat na bazén roky, než postavíme silnici a zbouráme silnici, co takhle ho vrátit pod Lesnickou školu, máme stavební povolení, co říkáte? Zastupitele, kteří to léta tlačili sem ještě v dnešním ZM najdeme, už se dali slyšet, že o návrat pod lesárnu stojí!
Nebo je i to na vás moc hrr, a co oprášit ze šuplíku projekt na akvapark místo stávajícího bazénu, jeho zastánce je nyní místostarosta, určitě by nebyl proti…
No hlavně nás nenuťte umístit bazén s halou do kasáren, to my nechceme, už jsme si v minulosti pěkně naplánovali, jak to zase rozprodáme developerům, ti ať si s tím dělají co chtějí, peníze jsou nadřazeny zájmu města, nebýt voleb, už to bylo hotový.
Protože na nářky lidí, že se jim nelíbí, co se tam staví jim pak klidně odpovíme – no víte, to je soukromý pozemek, s tím město nic nenadělá…. My sice každou změnou v územním plánu město rozšiřujeme za jeho hranice- aspoň 20 domů, ne tak teda 12 domů, dobře aspoň 5 domů, hurá, prošlo to, místo pole baráky – ale nemáme zájem mít víc městských bytů, bytovou problematiku tu řeší developeři, my si peníze využijeme na jiné projekty.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.