Přihlášení

Den architektury no.10 v Písku – POZOR ZMĚNY V PROGRAMU

1. 10. 2020 | Martin Zborník | Diskuze (0) | Věci veřejné

I v letošním roce pro vás připravujeme na tento víkend již 10. ročník festivalu Den architektury v Písku. Situace se však mění ze dne na den. Plánovaná páteční přednáška 2.10. ve Sladovně na téma PÍSEK – CO HÝBE PÍSKEM byla vzhledem ke svému formátu diskuze a současné epidemiologické situaci ZRUŠENA. Nezoufejte ale. V rámci tohoto celosvětového svátky architektury jsme přeci jen v Písku vyhodnotili jako přijatelné riziko sobotní CYKLOPROJÍŽĎKA s tématem potoka JIHER – voda a kulturní příměstská krajina. Ta se tedy za dodržení stávajících epidemiologických opatření (2 metrové rozestupy, max. 50 osob, roušky při bližším kontaktu …) BUDE KONAT V PLNÉM ROZSAHU. Jste tedy srdečně zváni již tuto sobotu 3. 10. od 14.30 do Čížové – sraz na kolech je na vyhlídce u sv. Jakuba. Plánovaná trasa bude cca do 19:00. Těšíme se na Vás i přes komplikace způsobené epidemiologickou situací u nás. A nebojte, let brodit nebudeme.

NOVÉ: VODA téma budoucnosti – Jaký byl Den architektury no.10 na potoce Jiher

V rámci letošního 10.ročníku Den architektury v Písku jsme vyhodnotili jako přijatelné riziko sobotní cyklovyjížďka s tématem potoka JIHER – voda a kulturní příměstská krajina. Ta se tedy za dodržení stávajících epidemiologických opatření (2 metrové rozestupy, max. 50 osob, roušky při bližším kontaktu …) uskuteční v plném rozsahu. Rezervační fomulář pro případné zájemce je možné potvrdit zde. Na kole krásnou jihočeskou krajinou, snad i za velmi příznivého počasí a možná i se zajímavou diskusí. To je to, na co se můžete těšit. Jako náhradní alternativa je ještě možné v sobotu jezdit na předem stanovená místa vlastním vozem.
Přijměte tedy náhradou za zrušenou přednášku alespoň pozvání na letošní téma OD PRAMENE AŽ K ÚSTÍ POTOKA JIHER se srazem v sobotu 3. 10., 14.30, Čížová – Vyhlídka u sv. Jakuba.  
Spolu s průvodcem Petrem Leškem se na Vás těšíme a doufáme, že nám zachováte i nadále vaši přízeň.
Retrospektivní ohlédnutí za stále aktuálními tématy Písku uděláme snad někdy v budoucnu při třeba 11. ročníku festivalu Den architektury.
 
Za organizátory akce Martin Zborník
 
PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVANÝ  PROGRAM CELOREPUBLIKOVÉHO FESTIVALU DEN ARCHITEKTURY 2020 JE DOSTUPNÝ NA www.denarchitektury.cz
 
NOVĚ: Protože se na celou akci vztahují určitá hygienická omezení vytvořili jsme pro vás pravidla bezpečnosti na Dni architektury najdete je na www.denarchitektury.cz/festival-bezpecne/. Ideální je vaše rezervace předem na formuláři zde
Prosíme, buďte k sobě ohleduplní a respektujete pokyny průvodců a organizátorů.

Pá 2.10.2020 

PŘEDNÁŠKA ZRUŠENA z důvodu současné epidemiologické situace 

PÍSEK – CO HÝBE PÍSKEM

17:00 – 19:00 Sladovna –  https://www.denarchitektury.cz/program/pisek-co-hybe-piskem/  událost na FB: https://www.facebook.com/events/959537397860707

Řeka, dopravní průtah městem, centrum, sídliště, bazén, kasárna, továrny, satelitní výstavba, zeleň a parky… To jsou všechno témata, která jsou v Písku stále živá. Architekti Petr Lešek z ateliéru PROJEKTIL a Martin Zborník z ATELIÉRU V KÓDU a z Píseckého světa se vám je snaží již 10. rokem přiblížit a uvést do souvislostí formou procházek. Je čas na pozadí těchto témat se trochu ohlédnout, kam jsme se za tuto dobu posunuli, co se povedlo a co zůstává dále k řešení. Přijďte v pátek 2.10. od 17:00 do Sladovny diskutovat nad architektonickými a urbanistickými tématy, která hýbou a hýbat budou Pískem.

 
 

SO 3.10.2020 1. cykloprojížďka 14:30 – 19:00 – AKCE SE KONÁ

PÍSEK A VODA – OD PRAMENE AŽ K ÚSTÍ POTOKA JIHER

 

událost na FB – https://www.facebook.com/events/3201905223208215  -  https://www.denarchitektury.cz/program/pisek-a-voda-od-pramene-az-k-usti-potoka-jiher/

 

Krajina, voda, naše města a vesnice v okolí velkých měst. To jsou témata, která rezonují celou naší zemí. Předivem krajiny jsou vodoteče. Na příkladu potoku Jiher a jeho přítoků, který se cca 8 km proplétá jihočeskou krajinou od Čížové do Písku, otevřeme téma vody a Písku, a to již potřetí v řadě. S tímto místem spojení architekti Petr Lešek z ateliéru PROJEKTIL a Martin Zborník z ATELIÉRU V KÓDU a z Píseckého světa vás letos netradičně zvou na 1. cykloprojížďku, která nám umožní seznámit se s taji a krásou míst blízkých, avšak tak zdánlivě vzdálených od Písku. Ne však svým významem. Nechte se zlákat a překvapit, jak zajímavé a objevné to může být téma. V případě zájmu máme připravenou i alternativu s využitím vlakové a automobilové přepravy od pramenů až po ústí.

Sraz: so 3. 10., 14.30, Čížová – Vyhlídka u sv. Jakuba

 

PODROBNÉ INFORMACE o předchozích ročnících festiva den archituktury v Písku:

DEN ARCHITEKTURY NO.9 PÍSEK – KAM SE MÁ ROZVÍJET NAŠE MĚSTO – ZA NÁDRAŽÍ ČI DO KASÁREN NEBO NA FACEBOOKOVÉ UDÁLOSTI

Den architektury Písek no.7 – fotoreportáž

Den Architektury no.7 PÍSEK – OTAVA POD PÍSKEM SOUČASNOST A BUDOUCNOST

Den Architektury no.6 PÍSEK – VÝZNAM A PROMĚNY PARKŮ, ŽELEZNICE A SÍDLIŠŤ PRO MĚSTO 21. STOLETÍ

Den Architektury no.5 PÍSEK – MEHELNICKÉ BRO(ZRO)DĚNÍ

FOTOREPORT: Jak jsme se brodili "neznámým" potokem – DEN ARCHITEKTURY, Písek 2015

 

Fotogalerie k článku


Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.