Přihlášení

Jméno:
Heslo:
Nová registrace  |  Zapomenuté heslo

Písecký patrioti - Republika

Volební program

1. Písek pro Písečáky, ne pro pár lidí z radnice a pár vyvolených

Město je tu pro své občany a pro podnikatele, kteří poskytují služby a vytváří pracovní místa. Je nejvyšší čas radikálně změnit politickou kulturu a komunikaci s veřejností, přestat se zabývat tím, co chce několik vyvolených a začít trpělivě a pokorně poslouchat okolí.

2. Úředníci pro lidi a ne lidi pro úřad, z městských firem vymáčkneme maximum

Prioritou je pro nás efektivní a průhledné fungování radnice a všech městem zřizovaných organizací. Od pracovníků těchto subjektů očekáváme a budeme vyžadovat maximální vstřícnost a minimum byrokracie.

3. Ne bombastickým investicím pro efekt do novin, co pouští žilou městské kase

Důležitá je průběžná údržba a dílčí investice, nikoliv následně vyvolané velké investice v důsledku zanedbání řádné péče (jděte se podívat na plavecký bazén). Majetek města, který nedokážeme sami efektivně využívat, nabídneme k pronájmu, případně k prodeji.

4. Písek není jenom náměstí, i na Portyči se musí nechat žít

Do okrajových částí města a na sídliště se musí vrátit nezbytná infrastruktura, občanská vybavenost, pohoda života a bezpečnost. I zde žijí naši občané a naše děti, i zde je potřeba vytvářet dobré podmínky pro život.

5. Neprojíme peníze z prodaných bytů, budeme rozšiřovat majetek města

Volné prostředky použijeme na úhradu dluhů z minulých let, na nákup dalších městských lesů, na odsíření teplárny, na odkoupení skládky od Strakonic, na to co vydělává, ne co žere provozní náklady, na podporu sportu a kultury ve městě v přiměřeném rozsahu naší velikosti, stejně tak na sociální projekty. Každá nová zásadnější investice musí projít regulérně veřejnou diskusí.

6. Míň peněz na zbytečné granty kamarádům radnice, méně poplatků pro lidi

Prosadíme snížení, případně postupně zcela zrušíme místní poplatky (popelnice) pro občany města. My, Písečáci, musíme získat pocit, že o nás naše město stojí a vytváří pro nás co nejlepší podmínky pro život i pro podnikání. Radnice se musí naučit efektivně hospodařit s penězi a nenechávat si od svých občanů platit za to, o co by se měla starat sama a pro ně.

7. Písek musí zůstat jihočeskými Athénami, ne rušení středních škol, ne omezování zdravotní péče

V úzké součinnosti s orgány Jihočeského kraje a státu někdy, žel, i proti jejich vůli, musíme prosadit a budeme bránit rušení, optimalizaci, slučování, apod. středních škol v Písku. Stejně tak budeme bojovat za zachování dostupnosti a kvality zdravotní péče v písecké nemocnici, ne přesunu vydělávajících oddělení do Strakonic a Budějovic.

8. Vlastní MHD za náklady pro Písečáky, napojení na R4

Dopravní infrastruktura města a kraje musí umožňovat občanům a návštěvníkům města efektivní a bezpečné napojení jak jednotlivých částí města mezi sebou, tak napojení na Prahu a České Budějovice. Z Hradiště se musíte dostat do centra městkou za pár korun, se slušným řidičem a v půlhodinovém taktu.

9. Jsme PÍSECKÝ PATRIOTI!!!

Podporujeme a budeme podporovat projekty píseckých podnikatelů, malých i středních, všechny privátní projekty, které přinesou práci, pracovní místa a zvýší atraktivitu města pro Písečany i pro turisty. Firmy v severní průmyslové zóně ze Singapuru jsou fajn, ale musíme vytvořit podmínky i pro píseckého hospodského nebo pekaře nebo květinářku. Třeba nekomplikovat jim parkování v centru.

10. A nesnášíme protekci, všichni musí mít stejná práva, ale i stejné povinnosti

Pro všechny občany musí platit stejná práva a povinnosti, každému musí být „měřeno stejným metrem“. A to ať přijedeš na radnici v BMW, v Jaguáru nebo v oprýskané Škodovce či na kole. Nikdo nesmí parazitovat na práci druhých, pro nikoho nesmí existovat neoprávněná privilegia, nikdo nesmí zneužívat systém sociální podpory. Prodavačka poctivě pracující celý den v hypermarketu by se měla mít lépe než ten, kdo si vyřve podporu na všechno možné po té, co se k obědu po prozpívané noci probere a vyrazí na sociálku.

www.piseckypatrioti.cz

Dotazy

Nezodpovězené / 0

 • Žádné dotazy k členům strany.

Zodpovězené / 0

 • Žádné odpovědi členů strany.

Příspěvky
 • Veselýposlanec i starosta /

  PTÁ SE: Ondřej Blažek 26. 9. 2018

  OTÁZKA: Dobrý den, přidáte si v případě vítězství ČSSD v komunálních volbách k funkci poslance i funkci starosty? Pokud ano, budete pobírat oba platy?

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Veselý Ondřej 26. 9. 2018

  ODPOVĚĎ:

  Dobrý den, nedovedu si představit, že budu vykonávat dvě uvolněné funkce naráz. V případě, že bych se stal starostou, funkce poslance bych se vzdal. Nicméně, jak se ukázalo v minulých komunálních volbách v Písku, ani jasné vítězství ve volbách nemusí být respektováno.
  0
  0
 • HořánekObecní útulek pro kočky… /

  PTÁ SE: Eva Hulcová 25. 9. 2018

  OTÁZKA: Pane Ing. Hořánku, přestože město Písek patří k městům, které se snaží problematiku toulavých, opuštěných, zraněných koček řešit, domnívám se, že dobrovolnická pomoc nebude v budoucnu dostačující-udržitelná, pro velké množství fyzické i administrativní práce kolem těchto zvířat. Je to cca 2 roky, co občané Písku podepisovali petici o zřízení útulku. Chtěla bych znát Váš názor, zda byste v nadcházejícím volebním období podpořil návrh vybudování obecního útulku pro kočky. Děkuji Hulcová

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Hořánek Jiří 26. 9. 2018

  ODPOVĚĎ:

  Vážená paní Hulcová, k odpovědi na Váš dotaz se dostanu oklikou: město Písek nemá na svém území vlastní útulek pro psy a přesto je o ztracené psy postaráno v souladu s platnými právními předpisy. Domnívám se, že podobně to platí i koček a že město nemá povinnost takový útulek na svém území zřizovat a provozovat. Nicméně se domnívám, že péče o opuštěné kočky by měla být zajištěna (sám se ve své domácnosti starám o pět koček). Budu-li zvolen do zastupitelstva města i v příštím volebním období, rozhodně podpořím takový návrh, který povede minimálně k zachování stávajícího rozsahu péče o ztracené a zraněné kočky, nebo lépe ke zvýšení tohoto standardu. Přeji Vám hezký den.
  0
  0
 • KnotNová lávka u Václava /

  PTÁ SE: antonin kabat 24. 9. 2018

  OTÁZKA: Dobrý den pane místostarosto,dotazuji se vás proč nově vybudovaná lávka za tak vysoké
  investice nebude mít osvětlení tak jako je tomu u lávky přes ostrov? Při své délce a umístnění
  bude podle mého názoru lávka ve tmě. Jak se asi bude po ní jezdit cyklistům v noci a v zimním období do průmyslové zóny.

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Knot Josef 26. 9. 2018

  ODPOVĚĎ:

  Vážený pane Kabáte, nově vybudovaná lávka má v souladu s projektovou dokumentací zabudované vodící osvětlení, které bylo panem architektem Pleskotem navrženo v souladu s planými normami. Nejedná se o klasické veřejné osvětlení jako u cyklostezek, ale je to osvětlení, které dostatečně navede cyklistu i chodce tak, aby mohl bezpečně projít nebo projet přes tuto konstrukci, včetně naváděcích ramp. Osvětlení touto formou bylo povoleno v rámci stavebního řízení bez jakýchkoliv připomínek orgánů státní správy včetně Policie.
  0
  0
 • KnotKoaliční partner Hladký… / 38

  PTÁ SE: František Novák 10. 9. 2018

  DOTAZ PRO: Knot Josef Nezodpovězeno dnů: 38

  OTÁZKA: dobrý den pane Knote.
  Viděl jsme Vás na velkém předvolebním plakátě s panem Hladkým. Lidi říkají, že byl za komoušů u vojenské kontrarozvědky, a po předminulých volbách kvůli tomu musel odstoupit z funkcí. Ředitelování ve Sladovně prý dostal jako trafiku za věrnost. Ale moc mu to nešlo, neoprávněně vyhodil předchozí ředitelku Fenclovou a prohrál s ní soud. Teď se ještě ukázalo, že se tam za něj ztratil majetek.
  Nevadí vám spojovat se s takovým partnerem?

  0
  0
 • HořánekDopis /

  PTÁ SE: Vojtěch Blažek 22. 8. 2018

  OTÁZKA: Dobrý den,
  hlasovali jste všichni jednomyslně , aby bylo uděleno vašemu předsedovi státní vyznamenání za boj proti korupci a stabilizaci společnosti? Pokud ano - co vás k tomu vedlo? Jaká je argumentace?

  Děkuji

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Hořánek Jiří 22. 8. 2018

  ODPOVĚĎ:

  Vážený pane Blažku, návrh vzešel od našeho člena pana Ing. Makrlíka, je to jeho osobní iniciativa. Text jeho návrhu naleznete na našem webu http://pisek.anobudelip.cz/cs/aktuality/dopis-od-naseho-clena-35917 Na oblastním sněmu Oblastní organizace Písek konaném dne 12. února 2018 návrh podpořili všichni přítomní členové oblastní organizace. Těší mne Váš zájem o aktuality v našem hnutí a přeji Vám hezký den. Jiří Hořánek, předseda oblastní organizace
  0
  0
 • VeselýPan Blažek /

  PTÁ SE: Pavel Hadrbolec 3. 7. 2018

  OTÁZKA: Vaše argumentace zavání panem prezidentem a hledáním článku od Peroutky. Je vidět že ČSSD jde ke dnu, když právník a poslanec nedokáže pořádně argumentovat. Hanba! Kdy to projednání bylo?

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Veselý Ondřej 3. 7. 2018

  ODPOVĚĎ:

  Vážený pane, já nelžu. A pokud pro Vás mluvené slovo nemá žádnou relevanci, tak pro mě ano. Veřejné projednání bylo v KD Písek, koncem roku 2012, či počátkem roku 2013. A laskavě si odpusťte své invektivy.
  0
  0
 • VeselýPan Blažek /

  PTÁ SE: Pavel Hadrbolec 3. 7. 2018

  OTÁZKA: Dobrý den, můžete nějak podložit tvrzení, že pan Blažek během referenda zmiňoval cenu a dobu výstavby? Pokud ne, tak se jedná o křivé obvinění a měl byste se omluvit.
  Děkuji

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Veselý Ondřej 3. 7. 2018

  ODPOVĚĎ:

  Dobrý den, tyto věci tvrdil na veřejném projednání. Zvukový záznam pořizován nebyl, ale bylo tam přes sto lidí. A znovu opakuji - jinde to bude levnější, do tří let to bude hotové. Když jsem mu říkal, že dřív než v r. 2019 stát nebude (a to tedy opravdu nebude), označil mě za lháře.
  0
  0

Ptejte se starostky Evy Vanžurové…

 • funkce starosty / 7

  PTÁ SE: Fanda Novotný 11. 10. 2018

  DOTAZ PRO: Vanžurová Eva Nezodpovězeno dnů: 7

  OTÁZKA: Paní starostko, ale při vší úctě, Vy si snad uvědomujete, že byste křeslo starosty měla přepustit někomu promiňte kompetentnějšímu pro manažerskou funkci na úrovni vedení města? Aby si z vás už neutahovali, že jste jen loutka řízená někým jiným, Průšou, Knotem. Třeba panu Hladíkovi nebo paní Trambové? Vy můžete zvládat třeba sociální oblast a školství. Je tam nutný rozhodný člověk autorita, osvícený s tahem na branku. Dejte prosím šanci někomu, kdo na to má lepší předpoklady. Díky

  0
  0
 • Pro Písek + ČSSD + KDUČSL… /

  PTÁ SE: Martin Zborník 11. 10. 2018

  OTÁZKA: Je pravda, že je v Písku na spadnutí 15 členná koalice stran a hnutí: Pro Písek 6, ČSSD 3, KDU – ČSL 3 a ODS 3. Můžete to prosím nějak okomentovat.

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Vanžurová Eva 11. 10. 2018

  ODPOVĚĎ: Bohužel zatím nemůžu nic komentovat. Jednání nejsou uzavřena. Eva Vanžurová

  0
  0
 • Budete nová starostka /

  PTÁ SE: Martin Zborník 2. 10. 2018

  OTÁZKA: Dobrý den.
  Blíží se komunální volby. Na veřejnou besedu jste jako lídr nedorazila, proto si dovolím vám položit tyto otázky:
  1. Budete znovu kandidovat za vaše uskupení na post starostky našeho města?
  2. Kolik získaných mandátů budete považovat za volební úspěch vašeho uskupení PRO PÍSEK?
  3. Bude pro vás neúspěch i když komunální volby nevyhrajete,jako tomu bylo v minulém volebním období?
  4. S jakými z dalších 9 kandidujících subjektů jste ochotni po volbách jít do koalice a s kým nikoli?

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Vanžurová Eva 5. 10. 2018

  ODPOVĚĎ: Dobrý den. Blíží se komunální volby. Na veřejnou besedu jste jako lídr nedorazila, proto si dovolím vám položit tyto otázky: 1. Budete znovu kandidovat za vaše uskupení na post starostky našeho města? Ano, vzhledem k tomu, že jsem na kandidátce PRO PÍSEK s pořadovým číslem jedna, je to asi zřejmé. 2. Kolik získaných mandátů budete považovat za volební úspěch vašeho uskupení PRO PÍSEK? Každý mandát získaný v demokratických volbách lze považovat za úspěch. Čím silnější bude naše pozice v budoucím zastupitelstvu, tím to bude pro město Písek lepší. 3. Bude pro vás neúspěch, i když komunální volby nevyhrajete, jako tomu bylo v minulém volebním období? I když lze volby považovat za jistý druh soutěže, neplatí, že vítěz bere vše, jak se ukázalo právě při těch posledních. Podstatný je koaliční potenciál, který umožní rychle a věcně sestavit funkční tým, který povede radnici další čtyři roky. 4. S jakými z dalších 9 kandidujících subjektů jste ochotni po volbách jít do koalice a s kým nikoli? Vymezovat se tímto způsobem považuji za netaktické a v rámci komunální politiky i do značné míry nesmyslné. Pokud jste si v uplynulých týdnech dobře prostudoval programové teze všech deseti kandidujících subjektů, znáte odpověď stejně dobře jako já. Eva Vanžurová

  0
  0

Podpořte nás a staňte se naším partnerem!

Finanční dary zasílejte na účet č. 5015117001/5500 (Raiffeisenbank)
Děkujeme!

redakce@piseckysvet.cz