Přihlášení

Jméno:
Heslo:
Nová registrace  |  Zapomenuté heslo

Dotazy zodpovězené

PTÁ SE:Ján MitálDATUM:11. 9. 2018
OTÁZKA:Dobrý den paní starostko, mám dotaz ohledně výstavby protipovodňové zdi na sídlišti Portyč. Již 3 ne… Celé znění
Dobrý den paní starostko, mám dotaz ohledně výstavby protipovodňové zdi na sídlišti Portyč. Již 3 neděle se na stavbě nic nepohnulo,Neukázal se zde ani jeden pracovník, mezi lidmi kolují různé řeči. Jk to tedy se stavbou momentálně vypadá ? Děkuji za odpověď.
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:11. 9. 2018
ODPOVĚĎ:Dobrý den, paní starostka má tento týden dovolenou, k vašemu dotazu uvádím následující: staveb… Celé znění
Dobrý den, paní starostka má tento týden dovolenou, k vašemu dotazu uvádím následující: stavební firma, která zmiňovanou stavbu provádí se dostala do více jak dvouměsíčního skluzu oproti schválenému harmonogramu. Důvodem zdržení byly komplikace při překládání inženýrských sítí a problém s podložím při zarážení ocelových stěn. Původně nasmlouvaná betonářská firma, která měla kapacitu na stavbu zdi, dle původního harmonogramu, přijala jinou zakázku a nyní nemá čas. Investor (Povodí Vltavy, s.p.) a stavební firma celou záležitost intenzivně řeší a snaží se zajistit náhradní firmu na betonářské práce. V moci ani kompetenci Města Písku není celou záležitost vyřešit a zatím nevíme, kdy budou práce na protipovodňové zdi zahájeny ani dokončeny. Až budou známy termíny postupu prací budeme, prostřednictvím webových stránek města Písku, občany informovat. S pozdravem Petr Jelínek
PTÁ SE:Vojtěch BlažekDATUM:22. 8. 2018
OTÁZKA:Dobrý den, hlasovali jste všichni jednomyslně , aby bylo uděleno vašemu předsedovi státní vyznamená… Celé znění
Dobrý den,
hlasovali jste všichni jednomyslně , aby bylo uděleno vašemu předsedovi státní vyznamenání za boj proti korupci a stabilizaci společnosti? Pokud ano - co vás k tomu vedlo? Jaká je argumentace?

Děkuji
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:22. 8. 2018
ODPOVĚĎ:Vážený pane Blažku, návrh vzešel od našeho člena pana Ing. Makrlíka, je to jeho osobní iniciativa. … Celé znění
Vážený pane Blažku, návrh vzešel od našeho člena pana Ing. Makrlíka, je to jeho osobní iniciativa. Text jeho návrhu naleznete na našem webu http://pisek.anobudelip.cz/cs/aktuality/dopis-od-naseho-clena-35917 Na oblastním sněmu Oblastní organizace Písek konaném dne 12. února 2018 návrh podpořili všichni přítomní členové oblastní organizace. Těší mne Váš zájem o aktuality v našem hnutí a přeji Vám hezký den. Jiří Hořánek, předseda oblastní organizace
PTÁ SE:Pavel HadrbolecDATUM:3. 7. 2018
OTÁZKA:Vaše argumentace zavání panem prezidentem a hledáním článku od Peroutky. Je vidět že ČSSD jde ke dnu… Celé znění
Vaše argumentace zavání panem prezidentem a hledáním článku od Peroutky. Je vidět že ČSSD jde ke dnu, když právník a poslanec nedokáže pořádně argumentovat. Hanba! Kdy to projednání bylo?
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:3. 7. 2018
ODPOVĚĎ:Vážený pane, já nelžu. A pokud pro Vás mluvené slovo nemá žádnou relevanci, tak pro mě ano. Veřejné … Celé znění
Vážený pane, já nelžu. A pokud pro Vás mluvené slovo nemá žádnou relevanci, tak pro mě ano. Veřejné projednání bylo v KD Písek, koncem roku 2012, či počátkem roku 2013. A laskavě si odpusťte své invektivy.
PTÁ SE:Pavel HadrbolecDATUM:3. 7. 2018
OTÁZKA:Dobrý den, můžete nějak podložit tvrzení, že pan Blažek během referenda zmiňoval cenu a dobu výstavb… Celé znění
Dobrý den, můžete nějak podložit tvrzení, že pan Blažek během referenda zmiňoval cenu a dobu výstavby? Pokud ne, tak se jedná o křivé obvinění a měl byste se omluvit.
Děkuji
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:3. 7. 2018
ODPOVĚĎ:Dobrý den, tyto věci tvrdil na veřejném projednání. Zvukový záznam pořizován nebyl, ale bylo tam … Celé znění
Dobrý den, tyto věci tvrdil na veřejném projednání. Zvukový záznam pořizován nebyl, ale bylo tam přes sto lidí. A znovu opakuji - jinde to bude levnější, do tří let to bude hotové. Když jsem mu říkal, že dřív než v r. 2019 stát nebude (a to tedy opravdu nebude), označil mě za lháře.
PTÁ SE:J. NovotnýDATUM:6. 6. 2018
OTÁZKA:Dobrý den paní Vanžurová. Přečetl jsem si v Píseckém světě, že mlčíte o ztraceném majetku ve Sladovn… Celé znění
Dobrý den paní Vanžurová. Přečetl jsem si v Píseckém světě, že mlčíte o ztraceném majetku ve Sladovně. Ředitelku Dobiášovou jste pořád otravovali, až radši odešla. A když se zjistilo, že to ztratil ředitel Hladký, tak o tom nechcete mluvit vy ani on, Připadá vám to v pořádku? Chceme vědět jak to bylo a co s tím budete dělat, když je to váš kamarád a zastupitel? s pozdravem Novotný
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:27. 6. 2018
ODPOVĚĎ:Vážený pane Novotný, podle informací, které jsem obdržela, se radní a popř. zástupci města ve … Celé znění

Vážený pane Novotný,

podle informací, které jsem obdržela, se radní a popř. zástupci města ve správní radě již ke Sladovně vyjádřili. A jejich stanovisko je shodné s mým, tzn. z hlediska právního a účetního jsou vztahy mezi Sladovnou o.p.s. a městem Písek jako jejím zakladatelem vypořádány. A události, které se odehrály v minulosti, nebudu komentovat. S pozdravem Mgr. Eva Vanžurová

PTÁ SE:Ján MitalDATUM:15. 5. 2018
OTÁZKA:Dobrý den,jako váš volič se ptám: Jak rychle začala stavba PPO, tak rychle /ne-li ještě rychleji/ … Celé znění
Dobrý den,jako váš volič se ptám: Jak rychle začala stavba PPO, tak rychle /ne-li ještě rychleji/ ustala. Již 14 dnů veškerá činnost na staveništi ustala. Proč?
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:15. 5. 2018
ODPOVĚĎ:Vážený pane, dle stanovisko Povodí s.p, které je investorem akce nedošlo k žádnému zdržení ani pro… Celé znění
Vážený pane, dle stanovisko Povodí s.p, které je investorem akce nedošlo k žádnému zdržení ani prodlevě, v současné době jsou prováděny práce na zatrubněné části potoka JIHER a to jeho vnitřní části. Zatrubnění je součástí celé akce. Včera bylo dále započato s prováděním beranění štětovacích stěn protipovodňové zdi. Beranění nebylo možno zahájit dříve, protože bylo nutné vyčkat na statický posudek. Práce na akci probíhají dle schváleného harmonogramu bez jakýchkoliv zdržení. S pozdravem, Josef Knot
PTÁ SE:Mirek NovákDATUM:7. 5. 2018
OTÁZKA:Dobrý den. Jsem volič ANO a nerozumím tomu, proč v poslední době útočíte na Písecký svět, který pub… Celé znění
Dobrý den.
Jsem volič ANO a nerozumím tomu, proč v poslední době útočíte na Písecký svět, který publikuje zajímavé oblastní informace. Jako možný budoucí starosta by jste měl umět s tiskem komunikovat trochu jinak, než to co píšete ve svém posledním článku Už jsi čet Písecký svět? – Jiří Hořánek VERSUS Písecký svět. Můžete mi tedy vysvětlit co vám na Píseckém světě tak vadí, že vám stojí za to před volbami riskovat pověst celého místního ANO?
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:10. 5. 2018
ODPOVĚĎ:9. 5. 2018 (09:36)  –  Vážený pane Nováku, z čeho usuzujte, že mi vadí Písecký svět? … Celé znění

9. 5. 2018 (09:36)  –  Vážený pane Nováku, z čeho usuzujte, že mi vadí Písecký svět? Nikdy jsem nic takového neřekl, nenapsal ani se tak netvářil. Odpověď na svoji otázku najdete na tomto webu v mém vyjádření k textu Ing. Zborníka. Tedy znovu – nekritizoval jsem Písecký svět jako komunální politik, ale jako občan, kterému není jedno, když se manipuluje s veřejným míněním. To nemá s politikou nic společného.
Nicméně Vám děkuji za přízeň.

PTÁ SE:Šťastná M.DATUM:5. 5. 2018
OTÁZKA:Dobrý den, na webu Smart Písek, ani jinde jsem nenašla informace o letošním mezinárodní setkání a … Celé znění
Dobrý den,
na webu Smart Písek, ani jinde jsem nenašla informace o letošním mezinárodní setkání a výstavě Smart City Summit & Expo, i když jste již přes měsíc z cesty zpět. Kde najdu něco konkrétnějšího o letošním setkání, jak se Písek prezentoval? Děkuji Šťastná M.
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:6. 5. 2018
ODPOVĚĎ:Vážená paní Šťastná, na pozvání a náklady pořadatele jsem vedl delegaci z Jihočeského kraje složeno… Celé znění
Vážená paní Šťastná, na pozvání a náklady pořadatele jsem vedl delegaci z Jihočeského kraje složenou ze zástupců JHK, podnikatelů, akademiků z JČU…. Na oficiálních stránkách města a taktéž v tisku byl jako konkrétní výstup z této akce prezentován podpis memoranda o spolupráci a chystaný projekt chytrého domu na autobusovém nádraží v Písku, který by měla financovat taiwanská společnost ve spolupráci se společností EON. S pozdravem Josef Knot
PTÁ SE:Lenka DobiášováDATUM:5. 5. 2018
OTÁZKA:Ano, nerozumíme si. Před volbami 2014 nebyla shoda, zato bylo vydáno pofidérní SP a "jako" zpětně za… Celé znění
Ano, nerozumíme si. Před volbami 2014 nebyla shoda, zato bylo vydáno pofidérní SP a "jako" zpětně zahájena stavba. Možné je všechno, když jde o veřejnou zakázku za 50 milionů korun. Nemusí mít smysl, hlavně že je a stavební povolení se svými podmínkami? Jen nepodstatná formalita.
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:6. 5. 2018
ODPOVĚĎ:Paní Dobiášová, hlavně si nerozuméme v tom, že politik nemá (tedy neměl by mít), žádný vliv na … Celé znění

Paní Dobiášová, hlavně si nerozuméme v tom, že politik nemá (tedy neměl by mít), žádný vliv na to, zda stavební úřad vydá stavební povolení, či nikoliv. Jde totiž o výkon státní správy a pokud do něj politik vstupuje, pohybuje se za hranou trestného činu zneužití pravomoci.

PTÁ SE:Lenka DobiášováDATUM:27. 4. 2018
OTÁZKA:Takže na co se může občan spoléhat ve městě, kde se bez politické shody potvrzené usnesením zastupit… Celé znění
Takže na co se může občan spoléhat ve městě, kde se bez politické shody potvrzené usnesením zastupitelstva, povolují a potom předstíraně zpětně zahajují nesmyslné stavby za 50 milionů korun z veřejných rozpočtů?
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:27. 4. 2018
ODPOVĚĎ:Paní Dobiášová, to si asi moc nerozumíme. Politická shoda ve vedení města nebyla před volbami v&nbs… Celé znění

Paní Dobiášová,

to si asi moc nerozumíme. Politická shoda ve vedení města nebyla před volbami v r. 2014. Po volbách nastat musela, jinak by nemohla být investice realizována. A že se současné vedení města s občany moc nebaví, to není žádná novinka.

Ondřej Veselý

PTÁ SE:Lenka DobiášováDATUM:26. 4. 2018
OTÁZKA:Jinak: je možné, aby obec zahájila investiční akci za 50 mil. bez zařazení do rozpočtu obce? Neschvá… Celé znění
Jinak: je možné, aby obec zahájila investiční akci za 50 mil. bez zařazení do rozpočtu obce? Neschválit finance=neschválit realizaci, pokud neběháme u blbejch na dvorku dokolečka. Bylo možné v roce 2014 zahájit stavební práce spojené s totální destrukcí značné části cyklostezky, na kterou město v roce 2010 čerpalo dotaci ze SFDI, to podle PD z r. 2016?
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:26. 4. 2018
ODPOVĚĎ:Dobrý den, nejen, že to je možné, ale poměrně běžné. Velmi často jsou připravovány investiční akce,… Celé znění

Dobrý den,

nejen, že to je možné, ale poměrně běžné. Velmi často jsou připravovány investiční akce, aniž by byly zařazeny do rozpočtu města. A realizovány jsou právě podle toho, zda jsou zařazeny, či nikoli. Neběžné na této akci je, že byla dovedena až ke stavebnímu povolení, aniž by byla předběžně projednána a schválena ve vedení města. Chcete-li, nebyla pro ni předjednána politická shoda.

 

Ondřej Veselý

PTÁ SE:Lenka DobiášováDATUM:24. 4. 2018
OTÁZKA:Dobrý den, kdo v roce 2014 rozhodl o zahájení realizace PPO bez finančního zajištění?
Dobrý den, kdo v roce 2014 rozhodl o zahájení realizace PPO bez finančního zajištění?
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:26. 4. 2018
ODPOVĚĎ:Dobrý den, jak jsem Vám psal již mailem, jde o situaci starou již 4 roky a skutečně si ne… Celé znění

Dobrý den,

jak jsem Vám psal již mailem, jde o situaci starou již 4 roky a skutečně si nejsem schopen vzpomenout na všechny detaily. Nicméně mohu potvrdit, že jsme finance na akci neuvolnili úmyslně, abychom ji zastavili. V té době jsme totiž razili názor, že vodní toky (Otavu i potoky) je třeba zpřístupňovat a otevírat. Opačný model je totiž již minimálně 30 let přežitý. Je mi proto velmi líto, že se současné vedení města k tomuto přežitému modelu opět vrátilo. 

PTÁ SE:Lenka DobiášováDATUM:16. 4. 2018
OTÁZKA:Kdo rozhodl o zahájení PPO v r. 2014 bez finan.zajištění a VŘ - usnesení samospr. orgánu? Onen stave… Celé znění
Kdo rozhodl o zahájení PPO v r. 2014 bez finan.zajištění a VŘ - usnesení samospr. orgánu? Onen stavební deníček popisuje údajné průzkum.sondy (dost namělko) a zjištění údajného havarijního stavu, nikoliv stavbu IO 04 přeložka vodovodu (do cyklostezky). Realizační PD je komplet z července 2016, zakázka komplet zadána v srpnu 2017 Eurovii. Město Písek má privilegium ignorovat podmínky SP, stavební zákon a správní řád a bezohledně vytěsňovat účastníky řízení, jak se mu zlíbí?
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:17. 4. 2018
ODPOVĚĎ:Vážená paní Dobiášová, fakta týkající se povolení a zahájení akce jsem již uvedl v předchozí odp… Celé znění
Vážená paní Dobiášová, fakta týkající se povolení a zahájení akce jsem již uvedl v předchozí odpovědi. Dle potvrzení speciálního stavebního úřadu byla akce zahájena, z tohoto důvodu nebylo nutno zahajovat nové stavební řízení. Chci Vás ujistit, že město Písek nikdy neignorovalo podmínky stavebního povolení, stavební zákon, či správní řád. Realizací této akce se snaží chránit svůj majetek a také majetek občanů žijících v této lokalitě – pro připomenutí viz fotografie v příloze. Ze strany města rozhodně nedochází ani k Vámi zmíněnému „vytěsňování“ účastníků řízení. Stavební povolení je totiž záležitost speciálního stavebního úřadu, okruh účastníků řízení je pevně stanoven a město Písek ani vedení radnice nemůže žádným způsobem zasahovat do výkonu státní správy. Děkuji za pochopení. Josef Knot
PTÁ SE:Lenka DobiášováDATUM:14. 4. 2018
OTÁZKA:Prosím jednoznačně a konkrétně: kdy a jak byla zahájena stavba PPO města Písek (ve smyslu zřejmého … Celé znění
Prosím jednoznačně a konkrétně: kdy a jak byla zahájena stavba PPO města Písek (ve smyslu zřejmého hmotného projevu stavby ověřitelného v projektové dokumentaci) v zákonné dvouleté lhůtě, která počala běžet 11.6.2013, a kdo o realizaci bez finančního zajištění v tomto období rozhodl? Pokud byla platně zahájena v období červen 2013-červen 2015, jak je možné, že stavebník Město Písek vůbec nežádal o změnu lhůty pro dokončení stavby stanovenou stavebním povolením do 31.12.2015?
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:16. 4. 2018
ODPOVĚĎ:Vážená paní Dobiášová, stavební povolení na tuto akci pod č.j.: ZP01/2013/03534/4/LH nabylo právní… Celé znění
Vážená paní Dobiášová, stavební povolení na tuto akci pod č.j.: ZP01/2013/03534/4/LH nabylo právní moci dne 11. 6. 2013, dne 24. 4. 2014 předalo město Písek staveniště Vodárenské správě Písek s.r.o. Následně dne 25. 6. 2014, dle zápisu ve Stavebním deníku, byly provedeny na dvou místech průzkumné sondy na prověření výškového a směrového uložení litinového potrubí DN 200. Při tom byl zjištěn havarijní stav 3 m úseku potrubí u lávky a tato část potrubí byla vyměněna a přeložena (sondy a přeložení 3 m úseku bylo hrazeno prostřednictvím VSP s.r.o.) Na kontrolním dnu bylo konstatováno, že vodovodní potrubí zasahuje do nově plánované protipovodňové stěny a je nutné ho přeložit. Co se týče financování, přeložení mělo být řešeno rozpočtovou změnou v září 2014, finanční částka pro tento účel však nebyla do rozpočtové změny zahrnuta a stavba byla následně pozastavena. Zároveň v roce 2014 bylo zahájeno jednání se státním podnikem Povodí Vltavy, jako možným budoucím investorem, o případném předání stavby. O změnu lhůty dokončení akce nebylo odborem Investic a rozvoje požádáno, avšak tato skutečnost nic nemění na povolení stavby a jejím zahájení. S pozdravem Josef Knot
PTÁ SE:Michal SupDATUM:16. 2. 2018
OTÁZKA:Dobrý den, po městě jdou fámy, že by cenné varhany, které cestovatel Jiří Hanzelka kdysi prodal měst… Celé znění
Dobrý den, po městě jdou fámy, že by cenné varhany, které cestovatel Jiří Hanzelka kdysi prodal městu Písek, měly snad být odstraněny z Kaple Nejsvětější Trojice a nahrazeny původním barokním oltářem. Chci se zeptat, zda to je opravdu jen fáma. Vždyť tato kaple slouží jako jediný zdejší významný koncertní prostor.

Děkuji za odpověď.
Michal Sup, Písek
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:16. 2. 2018
ODPOVĚĎ:Vážený pane Supe, moje odpověď bude trochu podrobnější. Do Písku se po mnoha letech vrací původní … Celé znění
Vážený pane Supe, moje odpověď bude trochu podrobnější. Do Písku se po mnoha letech vrací původní mobiliář Kostela Nejsvětější Trojice, který se dochoval v podstatě v úplnosti. Nabízela se tu možnost vrátit oltáře (hlavní oltář je z roku 1761) a soubor čtrnácti zastavení Křížové cesty do prostor, pro které byly kdysi vytvořeny. Umístěním oltářů na jejich původní místo a Hanzelkovy varhany instalovat na kůr, by došlo k velkému zhodnocení interiéru, který je využíván pro koncerty a jiné kulturně reprezentativní akce. Vznikl by velmi reprezentativní prostor plný pozdně barokní nádhery a podařilo by tak se zachránit čtvrt tisíciletí staré umělecké dílo, do kterého Písečtí kdysi nemálo investovali. Ale dle vyjádření odborníka nelze varhany přemístit v prostoru kostela a i manipulace s nimi by měla být velmi opatrná. Varhany tedy zůstanou na původním místě, i když tento nástroj s tak velkou dispozicí by si zasloužil větší prostor a varhany by měly být využívány co nejvíce, minimální hraní nástroji spíše škodí. Eva Vanžurová
PTÁ SE:Šťastná M.DATUM:29. 1. 2018
OTÁZKA:Dobrý den, od prosince loňského roku nebyla zveřejněna žádná informace k této stavbě, všechny předp… Celé znění
Dobrý den,
od prosince loňského roku nebyla zveřejněna žádná informace k této stavbě, všechny předpokládané termíny dokončení stavby již uplynuly. Mohu vědět, v jaké fázi se, k dnešnímu dni, stavba parkoviště u školky na Jihu nachází? Je na nějaké části této stavby povoleno (kdy bylo vydáno) předčasné užívání stavby, a které části to jsou? Děkuji za odpověď. M. Šťastná
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:2. 2. 2018
ODPOVĚĎ:Vážená paní, Při předání stavby dne 20.12.2017<tel:20.12.2017> byla zjištěna závada bránící k… Celé znění

Vážená paní,

Při předání stavby dne 20.12.2017<tel:20.12.2017> byla zjištěna závada bránící kolaudaci stavby, konkrétně spád nového chodníku ke školce nevyhověl platné normě pro tělesně postižené. Tato závada byla uplatněna v rámci reklamačním řízení pracovníky odboru investic a rozvoje a společnost ROBSTAV stavby k.s.  tuto závadu v současné době odstraňuje. Vzhledem ke skutečnosti, že tato závada je poměrně závažného charakteru a brání užívání stavby, nemohla být akce zkolaudována ani povoleno předčasné užívání. Dle vyjádření zástupce společnosti ROBSTAV stavby k.s. by závada měla být odstraněna v termínu do 5.2.2018 a následně požádá odbor investic o kolaudaci. Penále z prodlení bude dodavateli započteno v souladu s usnesením RM č. 797/17 ze dne 14.12.2017<tel:14.12.2017>.  Celá záležitost nás hodně mrzí zejména s přihlédnutím k omezením života občanů této lokality a to nejen ve vztahu k parkování ale také k provizornímu přístupu k objektu školky včetně komplikací dalšího běžného provozu.  Věřím, že mnou uvedený termín je opravdu konečný a výsledné, byť opožděné dokončení parkoviště bude pro občany přínosné.

 S pozdravem

 

 

Josef Knot

PTÁ SE:Zbyněk Konvička (Pirátská strana)DATUM:25. 1. 2018
OTÁZKA:Dobrý den, pane místostarosto, mám na Vás stručný dotaz. Proč se tak vehementně bráníte externímu au… Celé znění
Dobrý den, pane místostarosto, mám na Vás stručný dotaz. Proč se tak vehementně bráníte externímu auditu nepřímé podpory od města Písku do sportovních areálů a sportovišť v Písku? Je-li vše tak, jak uvádí interní audity města - tedy v pořádku, není se čeho obávat. Naopak by se pak město mohlo pyšnit svou transparentností. A podotázka: Přijde Vám důstojná Vaše komunikace coby zastupitele občanů ke svému kolegovi Martinovi Brožovi, přestože je to opoziční zastupitel? Děkuji za odpovědi.
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:26. 1. 2018
ODPOVĚĎ:Vážený pane Konvičko, podsouváte mi, že se ve zmíněné záležitosti vehementně bráním externímu audit… Celé znění
Vážený pane Konvičko, podsouváte mi, že se ve zmíněné záležitosti vehementně bráním externímu auditu. To není pravda. Jen nesouhlasím s tím, aby městské prostředky byly vynakládány zbytečně. A v tomto případě by šlo o řádově statisíce korun. V minulosti byly zadány dva interní audity, v roce 2004 a 2009, na prověření smluv a všech dodatků mezi městem Písek a Městskými službami Písek, s. r. o. V roce 2010 Městské služby Písek nechaly provést revizi všech smluv. V roce 2014 byl proveden externí audit firmou BDO Praha za bezmála 300 tisíc korun, který byl navíc zaměřen i na ekonomickou výhodnost činností městských služeb a nebyly shledány žádné závady. Obecně je potřeba si uvědomit, že jednotlivé smlouvy na činnosti byly uzavírány v jiné době a za různých podmínek i na základě různých vlastnických vztahů, neboť některé objekty na sportovištích nejsou v majetku města. Toto je tedy velmi těžko porovnatelné. Dále každá provozovaná a městem podporovaná sportovní činnost vyžaduje jinak nastavené podmínky pro provoz i správu. Jinak to bude na travnatém hřišti, jinak na zimním stadionu a podobně. Proto není možné nastavit jednotnou smlouvu, která by všechny zásadní, avšak odlišné, podmínky sjednotila. Přímá podpora sportu je ošetřena nově přijatými „Zásadami pro poskytování dotací na sportovní činnost“, které byly přijaty zastupitelstvem s účinností od 1. ledna 2017. K Vaší podotázce chci uvést, že pokud se rozhodnete pracovat jako veřejně činná osoba v komunální politice, musíte počítat s vyšším stupněm kritiky, která navíc může být tvrdší a adresnější. Jednání zastupitelstva obvykle není debata nad šálkem kávy. Každý se snažíme hájit zájmy lidí, kteří nám dali svůj hlas, a přitom nalézt společnou řeč tak, aby naše rozhodnutí byla v souladu s názorem většiny obyvatel města. S pozdravem Josef Knot
PTÁ SE:Šťastná M.DATUM:23. 1. 2018
OTÁZKA:Dobrý den, byl jste zvolen k ověření zápisu z jednání ZM dne 7.12. 2017. Usnesení č. 261/17 však vy… Celé znění
Dobrý den,
byl jste zvolen k ověření zápisu z jednání ZM dne 7.12. 2017. Usnesení č. 261/17 však vykazuje chybu v zápisu (v částce peněz, navržené na zařazení do rozpočtu). Oprava zápisu bude provedena cestou revokace usnesení? Budete navrhovat revokaci tohoto usnesení na jednání ZM 25. 1. 2018, tedy ve čtvrtek?
Děkuji Šťastná M.
ODPOVÍDÁ:Kulič ZdeněkDATUM:27. 1. 2018
ODPOVĚĎ:Dobrý den   ano  některé údaje byly chybně zapsané.   O chybě se vědělo a … Celé znění

Dobrý den

 

ano  některé údaje byly chybně zapsané.   O chybě se vědělo a bylo domluveno, že  na čtvrtečním zastupitelstvu 25.1.2018 se budou tyto změny avizovat. A protože určitě chodíte na zastupitelstva tak víte, že tato zprava tam byla součástí programu a taky řádně zapsána. Když chodíte na zastupitelstvo tak určitě vidíte sekretářku jak tam píše a někdy chytá informace jako ptactvo. Nedivte se, že někdy dojde k tomu. že se opravdu přepíše. Určitě to není úmysl.

 

Kulič Zdenek

PTÁ SE:Šťastná M.DATUM:23. 1. 2018
OTÁZKA:Dobrý den, byl jste zvolen k ověření zápisu z jednání ZM dne 7.12. 2017. Usnesení č. 261/17 však vy… Celé znění
Dobrý den,
byl jste zvolen k ověření zápisu z jednání ZM dne 7.12. 2017. Usnesení č. 261/17 však vykazuje chybu v zápisu (v částce peněz, navržené na zařazení do rozpočtu). Oprava zápisu bude provedena cestou revokace usnesení? Budete navrhovat revokaci tohoto usnesení na jednání ZM 25. 1. 2018, tedy ve čtvrtek?
Děkuji Šťastná M.
ODPOVÍDÁ:Gavlasz VáclavDATUM:28. 1. 2018
ODPOVĚĎ:Dobrý den paní  Štastná, na Vámi položenou otázku Vám již odpověděl kolega pan ing. Kulič… Celé znění

Dobrý den paní  Štastná,

na Vámi položenou otázku Vám již odpověděl kolega pan ing. Kulič. Souhlasím s jeho odpovědí.  Současně si Vás dovoluji požádat pro rychlejší odpověď z mé strany v budoucnosti o případné zaslání otázky na moji mailovou adresu.

Děkuji  a přeji hezký den.

Václav Gavlasz     

PTÁ SE:Šťastná M.DATUM:22. 1. 2018
OTÁZKA:Dobrý den, ZM schválilo na prosincovém jednání Rozpočet na r. 2018 Usnesením č. 260 a č. 261. Jedna… Celé znění
Dobrý den,
ZM schválilo na prosincovém jednání Rozpočet na r. 2018 Usnesením č. 260 a č. 261. Jednací řád Zastupitelstva města Písku však v Čl. 9 Hlasování uvádí:
7.Je - li k některému bodu přijato usnesení, je považováno pro probíhající zasedání za konečné, stává se bodem usnesení ZM a již o něm nemůže být znovu na tomto jednání hlasováno.
Domnívám se, že zde byl porušen Jednací řád Zastupitelstva města Písku. Mohu dostat vysvětlení, proč jsou citovaná usnesení ZM platná?
Děkuji Šťastná M.
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:24. 1. 2018
ODPOVĚĎ:Vážená paní Šťastná, podle metodiky Odboru dozoru, kontroly a veřejné správy Ministerstva vnitra je… Celé znění
Vážená paní Šťastná, podle metodiky Odboru dozoru, kontroly a veřejné správy Ministerstva vnitra je jednací řád zastupitelstva pouhým vnitřním předpisem, kterým si kolektivní orgán stanovuje procesní postupy pro organizaci svého jednání. Jeho případné nedodržení není stiženo sankcí neplatnosti. Podstatné je, aby pro přijetí usnesení hlasoval předepsaný počet členů zastupitelstva města, což se stalo. Proto jsou uvedená usnesení zastupitelstva města platná. Eva Vanžurová
PTÁ SE:Irena SlámováDATUM:27. 12. 2017
OTÁZKA:Nám dotaz jak dlouho bude uzavřena lávka na 1.máje,zatím tak nikdo nic nekontroluje,na sídlišti je d… Celé znění
Nám dotaz jak dlouho bude uzavřena lávka na 1.máje,zatím tak nikdo nic nekontroluje,na sídlišti je dost důchodců,kteří ji využívají na zastávku busu jo nemocnice a města,tak kdy se začne kontrolovat stav lávky a otevření děkuji
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:27. 12. 2017
ODPOVĚĎ:Vážená paní Slámová, prověřování technického stavu lávky zajišťuje její správce, tedy Městské služb… Celé znění
Vážená paní Slámová, prověřování technického stavu lávky zajišťuje její správce, tedy Městské služby Písek. Podle mých informací se v současné době odborníci podrobně seznamují s projektovou dokumentací a hned po Novém roce lávku prohlédnou s tím, že se zaměří na kritická místa, kde by mohlo dojít k poškození nosných lan. Následně pak vydají doporučení buď ke znovuotevření lávky, nebo k provedení případných oprav. Jelikož lávka procházela pravidelnými revizemi a byla na ní řádně vykonávána údržba, tak pevně věřím, že dojde na tu první variantu. Děkuji Vám za pochopení o naši snahu zabezpečit bezpečnost chodců. Jiří Hořánek
PTÁ SE:Martin Š.DATUM:29. 11. 2017
OTÁZKA:Vážená paní starostko, chtěl bych Vás požádat o termín, kdy bude dokončeno nově budované parkoviš… Celé znění
Vážená paní starostko,

chtěl bych Vás požádat o termín, kdy bude dokončeno nově budované parkoviště na sídlišti Jih v lokalitě u 13. MŠ? Původní termín byl 31.10.17, zastupitelstvo jej prodloužilo do 10.11.17.
Dnes je 29.11.17 a zdaleka to nevypadá, že by se práce na parkovišti blížily ke konci. Navíc na staveništi se ani příliš intenzivně nepracuje, i přes to, že je firma již v měsíčním skluzu. Možná by občas nebylo od věci podívat se jakým tempem se pracuje na městských zakázkách.

Děkuji
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:30. 11. 2017
ODPOVĚĎ:Vážený pane Martine, na místě budoucího parkoviště u 13. MŠ jsem se byla v posledních 3 týdnech dva… Celé znění
Vážený pane Martine, na místě budoucího parkoviště u 13. MŠ jsem se byla v posledních 3 týdnech dvakrát podívat. Máte pravdu, že se tam intenzivně nepracovalo, nikoho jsem tam v té době nezastihla. Našemu odboru rozvoje a investic jsem zadala proto úkol, zjistit skutečný stav a důvod pracovní nečinnosti. Výsledek jednání je následující. "Jednání týkající se dokončení nově budovaného parkoviště u školky na sídlišti JIH proběhlo na odboru investic a rozvoje naposledy 29.11.2017. Na tomto jednání dodavatel – společnost Robstav navrhla nový termín dokončení, kterým je 8.12.2017. Prodloužení termínu zdůvodnila složitostí zakázky, a to zejména ve vztahu k přeložkám inženýrských sítí, konkrétně součinnosti se společností Teplárna a.s. a také na existenci starého funkčního vodovodního řadu, který nebyl zakreslen nejen v projektové dokumentaci, ale ani zanesen v technickým mapách infrastruktury města Písku." O prodloužení termínu bude jednat rada města na svém zasedání dne 14.12.2017, ale protože nemohu souhlasit se všemi argumenty společnosti, a také s přihlédnutím ke skutečnosti, že se na stavbě asi 14 dní opravdu nepracovalo, musí rada města rozhodnout, jak se bude řešit nesplnění termínu stavební zakázky, neboť ani prodloužený termín pro zhotovení nebyl dodržen. Pevně věřím, že akce bude 8.12.2017 už dokončena . Eva Vanžurová
PTÁ SE:Jaroslava BellováDATUM:28. 11. 2017
OTÁZKA:Letos cyklostezka do průmyslové zóny v Písku oslavila 10 let. Přibyly další kilometry. Opět bez odpa… Celé znění
Letos cyklostezka do průmyslové zóny v Písku oslavila 10 let. Přibyly další kilometry. Opět bez odpadkových košů. Slyšela jsem, že proto, aby se nemusely vyvážet. Je to pravda? Nechápu to, každý den tudy projdou a projedou stovky lidí. Na ten velký nepořádek je smutný pohled. Je to ostuda! (Po zimě tu každoročně dobrovolníci v rámci ÚKLIDU OTAVY seberou více jak 20 pytlů odpadků. V létě odpad rozdrtí sekačky na trávu.)
Předem děkuji za odpověď.Jaroslava Bellová
(dobrovolný sběrač odpadků + 15
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:11. 12. 2017
ODPOVĚĎ:Dobry den,   Jedná se o Cyklostezku do průmyslové zóny s primárním zaměřením na pra… Celé znění

Dobry den,

 

Jedná se o Cyklostezku do průmyslové zóny s primárním zaměřením na pracující v této lokalitě,  nikoli jako  „klasickou“  turistickou  trasu. Nicmene souhlasím, že nepořádku v této lokalitě je poměrně dost. Jedná se ovšem převážně o odpad v příkopech okolo silnice, ktery pravidelně uklízejí Městské služby. Odbor investic ve spolupráci s Městskými službami prověří možnost instalace alespoň několika odpadkových košů.

 

S pozdravem Josef Knot

PTÁ SE:P.NovákDATUM:16. 11. 2017
OTÁZKA:Na mojí předchozí otázku Kdo jsou "bezpáteřní hajzlové" jste mi neodpověděl. Měl jste tedy na mysli … Celé znění
Na mojí předchozí otázku Kdo jsou "bezpáteřní hajzlové" jste mi neodpověděl. Měl jste tedy na mysli občany, neziskovky, úředníky nebo dokonce samotné politiky? Podle vás to řekl pan architekt Zborník ne vy? To tedy asi špatně poslouchám konec audiozáznamu ze zastupitelstva 9.11.2017. To mu to nemůžete říci soukromě? Mám vás taky vyzrcadlit? To by jste si asi nepřál, že. Občan to ale musí vydržet že. On je to jen váš volič. Zborník to sice neřekl, ale kde berete jistotu že si to nemyslí?
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:16. 11. 2017
ODPOVĚĎ:Vážený pane Nováku, nejsem si jistý, zda moji předchozí odpověď nechápete, nebo ji chápat nechcete. … Celé znění
Vážený pane Nováku, nejsem si jistý, zda moji předchozí odpověď nechápete, nebo ji chápat nechcete. Já jsem Vám již sdělil, tak jsem na zasedání neřekl, že někdo JE "bezpáteřní hajzl", proto Vám nyní nemohu na Vaši otázku říci, KDO to je. To, že jsem se domníval, že takto chápe pan Zborník členy zastupitelstva města, jsem Vám již též sdělil. Proto Vám nemohu nijak jinak odpovědět ani nyní. Přeji Vám hezký den. Jiří Hořánek
PTÁ SE:P.NovákDATUM:15. 11. 2017
OTÁZKA:Na zastupitelstvu prohlásil váš nejbližší kolega místostarosta Hořánek, že jste "bezpáteřní hajzlové… Celé znění
Na zastupitelstvu prohlásil váš nejbližší kolega místostarosta Hořánek, že jste "bezpáteřní hajzlové". Dovolte mi být osobní. Cítila jste se tak někdy ve své funkci? Bylo toto označení na místě? Má si dovolit říkat tato označení na adresu našich zastupitelů? Může dokonce tím překrucovat slova občana, jak říká nastavovat mu zrcadlo? Je to vhodné a důstojné na jednání zastupitelstva? Budete s tím něco dělat? Není to podle vás znevážení celého úřadu?
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:21. 11. 2017
ODPOVĚĎ:Dobrý den, pane Nováku, myslím, že pan Hořánek použil slova jako nadsázku a je třeba si nejdříve do… Celé znění
Dobrý den, pane Nováku, myslím, že pan Hořánek použil slova jako nadsázku a je třeba si nejdříve dobře poslechnout znovu celou část audio záznamu ze zastupitelstva, kde kolega Hořánek říká: "….. Děkuji, já odpovím panu architektu Zborníkovi. V podstatě co řekl, že jsme tady všichni bezpáteřní hajzlové. Já si to nemyslím. Nicméně minule když tady pan Sámek řekl, že s výjimkou kolegy pana Brože jsme ostatní nesvéprávní, tak jsem respektoval doporučení pana doktora Průši, že ve veřejných funkcích musíme snést větší míru kritiky a nesouhlasu s naším chováním, které děláme. Takže já v podstatě to beru jako Vaše zhodnocení naší práce a těžko k tomu dál víc zaujímat nějaký komentář. Prostě beru to tak. Děkuji za Váš názor". Přesná citace komentáře kolegy Hořánka je do jisté míry odpovědí na vaši otázku. Pan Zborník svůj problém vnímá velmi subjektivně, což do jisté míry lze chápat, ale zároveň celou otázku pronájmu nebytových prostor vyhrocuje. I když bych podobně expresivní vyjádření nikdy nepoužila, vnímala jsem hodnocení rozhodnutí zastupitelstva města panem Zborníkem podobně jako kolega Hořánek. I já se, pokud je to možné, snažím řídit doporučením, že jako veřejný představitel musím snášet kritiku, která se občas snáší na naše hlavy, s větší mírou trpělivosti. Vyjádření místostarosty Hořánka za znevážení úřadu nepovažuji. Je to jeho interpretace. S pozdravem Eva Vanžurová
PTÁ SE:P.NovákDATUM:15. 11. 2017
OTÁZKA:Když říkáte na zastupitelstvu taková slova, kde jsou tedy podle Vás konkrétně ti "bezpáteřní hajzlov… Celé znění
Když říkáte na zastupitelstvu taková slova, kde jsou tedy podle Vás konkrétně ti "bezpáteřní hajzlové". Vy neříkáte přeci nic jen tak do větru a zvláště pak ne na veleváženém zastupitelstvu našeho ctihodného města. Vždy máte vše řádně promyšlené, prosím buďte tedy konkrétní, jsou to občané, neziskovky, úředníci nebo dokonce samotní politici? Třeba bych vám dal i v mnohém zapravdu.
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:15. 11. 2017
ODPOVĚĎ:Vážený pane Nováku, Váš dotaz vychází ze zkreslených údajů. Původcem negativního hodnocení členů za… Celé znění
Vážený pane Nováku, Váš dotaz vychází ze zkreslených údajů. Původcem negativního hodnocení členů zastupitelstva města byl na zasedání pan Ing. Arch. Martin Zborník, který se vyjádřil na naši adresu kriticky. Já jsem neřekl, že někdo JE "bezpáteřní hajzl", ale dal jsem panu Zborníkovi najevo, že takto jeho slova VNÍMÁM. Tedy jsem použil komunikační metodu, které se říká zrcadlení, kdy adresát informace (já) vysílá zpětnou vazbu autorovi informace (pan Zborník), zda jeho informaci správně pochopil. Reagoval jsem tedy na obsah sdělení pana Zborníka, nikoliv na jeho osobu (nic proti němu nemám). Když mne následně pan Zborník ujistil, že nic takového neřekl, nabyl jsem dojmu, že nás, členy zastupitelstva města, za "bezpáteřní hajzly" tedy zřejmě nepovažuje. To je vše. Naši komunikaci si lze ověřit na audiozáznamu. Moje reakce na zasedání rozhodně nebyla předem promyšlená, protože jsem dopředu netušil, kdo a co tam řekne. Jsem zvyklý se vyjadřovat možná ne vždy dost zaobaleně a s diplomatickou jemností, ale rozhodně otevřeně a naplno. Přeji Vám hezký večer. Jiří Hořánek
PTÁ SE:Šťastná M.DATUM:13. 11. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, tento dotaz píši Vám, protože nevím komu přesně jej adresovat. Pokud na dotaz odpoví ně… Celé znění
Dobrý den,
tento dotaz píši Vám, protože nevím komu přesně jej adresovat. Pokud na dotaz odpoví někdo jiný, nevadí to. V pátek, 10. 11. t. r. mělo být předáno zhotovitelem parkoviště a bezbarierový chodník u školky. Parkoviště je ještě dnes rozestavěné, téměř týden zde nikdo nepracuje, komunikace je rozbitá, na pozemku u zahrádek hromady kamení. Mohu vědět, co se se stavbou děje? Děkuji Šťastná M.
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:15. 11. 2017
ODPOVĚĎ:Vážená paní Šťastná, původní termín dokončení stavby byl 31.10.2017, tento termín byl prodloužen z… Celé znění
Vážená paní Šťastná, původní termín dokončení stavby byl 31.10.2017, tento termín byl prodloužen z důvodu součinností se společnosti Teplárna a.s., kdy se pokládala nová trasa horkovodu. Parkoviště pod školkou na sídlišti Jih mělo být dle prodlouženého termínu upraveného dodatkem č. 1 skutečně dokončeno společností ROBSTAV do 10.11.2017. Tento prodloužený termín zhotovitel nedodržel. Jedním z důvodů byla nutná úprava armatury (výztuž) opěrné stěny u stávající školky a druhým důvodem uložení horkovodu umístěného v místě parkoviště. Pevně doufám, že dokončení firma zvládne v horizontu cca 14ti dnů. Je to nepříjemná situace, ale tomto případě nebyla příčina prodlužování termínu na straně města Písku. Zhotoviteli bude dle smlouvy o dílo účtováno penále za nedodržení termínu. S pozdravem Eva Vanžurová
PTÁ SE:Franta SýkoraDATUM:31. 10. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, ZM 9.11 2017 a v programu není bazén ?!
Dobrý den,
ZM 9.11 2017 a v programu není bazén ?!
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:31. 10. 2017
ODPOVĚĎ:Vážený pane Sýkoro, podle mých informací se problematika výstavby nového plaveckého bazénu bude pro… Celé znění
Vážený pane Sýkoro, podle mých informací se problematika výstavby nového plaveckého bazénu bude projednávat na zasedání zastupitelstva města dne 7. prosince 2017. Na tomto zasedání se též bude projednávat návrh rozpočtu města na rok 2018, což spolu souvisí. S přáním hezkého dne Jiří Hořánek
PTÁ SE:Šťastná M.DATUM:13. 10. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, omlouvám se, ale v Materiálech pro jednání zastupitelstva, zveřejněných na webu již před … Celé znění
Dobrý den, omlouvám se, ale v Materiálech pro jednání zastupitelstva, zveřejněných na webu již před zasedáním ZM, tato smlouva zmínku o přeložení dvou trafostanic na náklady města obsahovala. Je zřejmé, že při zpracování smlouvy na městském úřadu úředníky odboru správy majetku kdosi tuto podmínku, neschválenou při projednání prodeje pozemků RM, do původně připraveného návrhu smlouvy napsal. Kdo tento závazek města nařídil do původního zpracování návrhu smlouvy vložit? Děkuji za odpověď.
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:14. 10. 2017
ODPOVĚĎ:Vážená paní Šťastná, potřeba řešit v souvislosti s prodejem pozemku i záležitost trafostanic pravdě… Celé znění
Vážená paní Šťastná, potřeba řešit v souvislosti s prodejem pozemku i záležitost trafostanic pravděpodobně vyvstala při přípravě kupní smlouvy na jednání mezi úředníky odboru správy majetku a zástupci firmy. Kdo konkrétně se jednání zúčastnil a kdo co navrhoval, zjistím příští týden, až budu na úřadu. Nicméně se jedná o běžný postup, kdy se v mezidobí mezi zveřejněním záměru a schvalováním kupní smlouvy dolaďují detaily. Rozhodující slovo má však schvalující orgán, v tomto případě zastupitelstvo města. Abych předešel možným konspiračním úvahám z Vaší strany – zástupce kupující firmy neznám a nikdy jsem s nimi nejednal ani na úřadě, ani sám. Přeji Vám hezký víkend. Jiří Hořánek
PTÁ SE:Šťastná M.DATUM:11. 10. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, do Konečného znění smlouvy na prodej pozemků firmě s.n.o.p. a.s. bylo zpracovatelem vlož… Celé znění
Dobrý den,
do Konečného znění smlouvy na prodej pozemků firmě s.n.o.p. a.s. bylo zpracovatelem vloženo: Prodávající v
souvislosti s tím na své náklady obstará a zajistí v co nejkratší době, pokud možno do 30.06.2018 realizaci nezbytného přemístění dvou trafostanic nacházejících....RM neodsouhlasila takový dodatek, mohu vědět, proč byl do smlouvy vložen? Kdo tento závazek města nařídil vložit do smlouvy? Jaká by byla cena za přemístění těchto trafostanic? Děkuji za odpověď.
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:13. 10. 2017
ODPOVĚĎ:Vážená paní Šťastná, k Vašemu dotazu ohledně detailů smlouvy se S.N.O.P. Vám sděluji, že původně př… Celé znění
Vážená paní Šťastná, k Vašemu dotazu ohledně detailů smlouvy se S.N.O.P. Vám sděluji, že původně připravený text, který byl zpracován na městském úřadu úředníky odboru správy majetku a byl předložen na zasedání zastupitelstva města, byl v rámci jednání zástupců volebních stran o přestávce doplněn a dopracován tak, aby byl přijatelný pro většinu přítomných členů a mohl být schválen. Proto byl do smlouvy vložen i požadavek na přemístění trafostanic. Je zřejmé, že to nikdo nenařídil vložit do smlouvy, ale vyplynulo to v rámci oné „myšlenkové bouře“ o přestávce. Cena za přemístění těchto trafostanic by se měla vejít do 2 mil. Kč. V současné době máme k dispozici vyčíslení přeložení první trafostanice 840.000,-Kč. Z pohledu právní závaznosti není ale podstatné, kdo a kdy co navrhl, ale co bylo zastupitelstvem města schváleno v rámci usnesení a je platné. To, že se vůle kolektivního orgánu rodí někdy komplikovaně, se občas stává. S přáním hezkého dne Jiří Hořánek
PTÁ SE:Šťastná M.DATUM:10. 10. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, od tohoto školního roku bylo zrušeno ubytování studentů škol v Sovově ulici. Majetkopráv… Celé znění
Dobrý den,
od tohoto školního roku bylo zrušeno ubytování studentů škol v Sovově ulici. Majetkoprávní výbor se už zabýval otázkou, co s budovou dál? Jaké jsou záměry města s touto budovou? Stane se z ní ubytovna? Děkuji za odpověď.
ODPOVÍDÁ:Kulič ZdeněkDATUM:13. 10. 2017
ODPOVĚĎ:Dobrý den na Váš dotaz musím odpovědět, že majetková komise se tímto problémem ještě nezabývala. &… Celé znění

Dobrý den

na Váš dotaz musím odpovědět, že majetková komise se tímto problémem ještě nezabývala.

 Doporučuji se obrátit na někoho z rady města.

 

Kulič Zdenek

PTÁ SE:Michaela ŠťastnáDATUM:25. 8. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, doplním 1.dotaz, tisková zpráva č. 62 ze 20.07.2017 neuvádí námitku o systémové podjatos… Celé znění
Dobrý den,
doplním 1.dotaz, tisková zpráva č. 62 ze 20.07.2017 neuvádí námitku o systémové podjatosti úředníků, jako jeden z důvodů pro přerušení projektových prací, uvádí pouze: "..částečný úbytek parkovacích ploch je důvodem námitek.." Vás jsem se dotazovala hlavně pro návrh na RM dokončit projekt (tím vylučujete tvrzení v 1.odpovědi: K přerušení projektových prací nás vede povinnost řádného hospodáře...) Info v TZ podává V. Filip a Vy. Proč není námitka o systémové podjatosti nikde zmíněna?
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:28. 8. 2017
ODPOVĚĎ:Vážená paní Šťastná, dovolte mi trochu osobní názor, sousloví "námitka z podjatosti" zřejmě přiklád… Celé znění
Vážená paní Šťastná, dovolte mi trochu osobní názor, sousloví "námitka z podjatosti" zřejmě přikládáte větší váhu, než skutečně má. Pro vysvětlení: Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů upravuje podjatost úředních osob v ustanovení § 14. Institut vyloučení úřední osoby pro podjatost je založen na koncepci rovnosti dotčených osob a nestranného přístupu správního orgánu. Nejvyšší správní soud modifikoval pravidla pro posuzování podjatosti s tím, že pravomoc správních úřadů mohou vykonávat pouze osoby nestranné, tedy takové, jejichž postoj k výkonu pravomoci není ovlivněn vztahem k věci samé či k těm, kteří mají nebo mohou mít nějaký zájem na výsledku řízení, přičemž nebezpečí ovlivnění projednávané věci je třeba aktivně předcházet. To znamená, že z výkonu pravomoci má být vyloučen také ten, o jehož nepodjatosti lze i jen pochybovat. Pokud Krajský úřad Jihočeského kraje, odbor regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic jako správní orgán námitce vyhověl a starostka města byla z řízení z důvodu možné podjatosti vyloučena, neznamená to, že vedení města, resp. příslušný úřad, jsou v této věci skutečně podjatí. Jakkoliv nechci hodnotit do jaké míry se to týká tohoto řízení, námitky podjatosti se v současné době často využívají spíše jako procesní prostředek, který má odvrátit dopad řízení nebo alespoň prodlužovat jeho lhůty, než jako nástroj k dosažení nestranného přístupu správního orgánu. Pokud jde o zmíněnou tiskovou zprávu ze dne 20. 7. 2017, kdy ještě nebylo zřejmé, jakým způsobem v této věci krajský úřad rozhodne, je zde tato námitka spolu s ostatními zmíněna obecně "6 námitek" bez bližší specifikace, což lze považovat, i vzhledem k výše uvedenému, za zcela dostatečné. Podstatou tiskového sdělení je pozastavení projekčních prací do vydání platného územního rozhodnutí. S pozdravem JUDr. Josef Knot, MBA
PTÁ SE:Michaela ŠťastnáDATUM:21. 8. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, Unesením č. 485/17 RM schvaluje dodatek týkající se přerušení projekčních prací na „Revi… Celé znění
Dobrý den,
Unesením č. 485/17 RM schvaluje dodatek týkající se přerušení projekčních prací na „Revitalizace historického centra města Písek“, do doby vydání územního rozhodnutí uvedené akce. Všechny zákonné lhůty, umožňující podání námitek účastníků územního řízení, jsou v řízeních stejné, proč se s nimi v zadání projekčních prací nepočítalo, a staly se důvodem k zastavení projektu? Není tím důvodem k zastavení projek. prací podání námitky o podjatosti všech úředníků MÚ Písek ze 4.7.2017 ?
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:23. 8. 2017
ODPOVĚĎ:Vážená paní Šťastná, dovolte drobné vysvětlení situace. Pokud projektujeme jakoukoliv akci, v rámc… Celé znění
Vážená paní Šťastná, dovolte drobné vysvětlení situace. Pokud projektujeme jakoukoliv akci, v rámci investičního záměru máme vždy stanoven harmonogram postupu prací od první fáze výběru projektanta až po kolaudaci. Jedná se o harmonogram předběžný, korespondující s investičním výhledem města. Tento harmonogram obsahuje fáze projektu, výběrová řízení na všechny fáze a také konečnou realizaci. Uvádí se zde předpokládané termíny na jednotlivé fáze projektu. Zákonné lhůty, o kterých se zmiňujete v dotazu, jsou sice vždy stejné, ale nelze odhadnout, v jaké fázi se který účastník řízení odvolá. Ve fázi výběru zhotovitele v podstatě jakákoliv námitka či dotaz začátek realizace vždy posouvá. V přípravě zadávacího řízení na zhotovitele se může takřka kdokoliv odvolat či dát podnět k šetření například na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, tento orgán akci může i zastavit. Stanovení přesného harmonogramu a uvádění lhůt na námitky je proto prakticky nemožné. K přerušení projektových prací nás vede povinnost řádného hospodáře, tedy povinnost nevynakládat další prostředky v případě, že stavební úřad (nebo jemu nadřízený orgán) nevypořádá připomínky účastníků řízení ve prospěch města. Město Písek projekční práce nezastavilo, ale pouze přerušilo, vzhledem k námitce o systémové podjatosti se totiž také může prodloužit lhůta pro vydání pravomocného rozhodnutí. S pozdravem Josef Knot
PTÁ SE:Michaela ŠťastnáDATUM:16. 8. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, pro položení dotazu je limit 500 znaků. Za Vaši odpověď díky, můj dotaz se netýkal obsahu… Celé znění
Dobrý den, pro položení dotazu je limit 500 znaků. Za Vaši odpověď díky, můj dotaz se netýkal obsahu projektu, ale zákonného postupu přijetí návrhu.Dotaz se týkal veřejné zakázky, které se, podle Vašich informací, účastnil p. Jánský. Ze zápisů pracovní skupiny nevyplývá, že přijatý návrh prošel veřejnou soutěží. Já nenašla takovou informaci. Dotaz zněl, zda RM může přijmout návrh, který neprošel veřejn. soutěží, zda to není mimo zákon.
ODPOVÍDÁ:Průša LubošDATUM:17. 8. 2017
ODPOVĚĎ:Dobrý den, v obou případech, tj. jak při výběru NAVIGA jako zhotovitele úvodní analýzy a s… Celé znění

Dobrý den, v obou případech, tj. jak při výběru NAVIGA jako zhotovitele úvodní analýzy a studie proveditelnosti městem Písek, tak i v případě výběru administrátora žádosti o dotaci Píseckem s.r.o. šlo o zakázku malého rozsahu do 2 mil. Kč bez DPH, tzn. o zakázku, která nepodléhá zadání dle zákona č. 134/2016 Sb. o zadávání veř. zakázek. Obě zadání však podléhají vnitřním pravidlům stanoveným zásadami města Písku pro zadávání veřejných zakázek. Dle ujištění odboru RIMM MěÚ i p. Jánského, jednatele Píseckem s.r.o. na obě dvě zadání proběhla výběrová (poptávková) řízení v souladu s těmito zásadami. Tím, že rada pověřila administrací žádosti o získání dotace Píseckem s.r.o. se věc výběru administrátora dotačního projektu dostala mimo rozhodovací pravomoc rady města o veřejných zakázkách. Bližší informace o konkrétních poptávkových řízením mají RIMM MěÚ a Píseckem s.r.o.. Je třeba se tedy s případnými dotazy obrátit přímo na ně.

 

S pozdravem L. Průša

PTÁ SE:Michaela ŠťastnáDATUM:10. 8. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, bylo vypsáno výběr. řízení, jehož vítěz potom na základě smlouvy s městem odevzdal zadan… Celé znění
Dobrý den,
bylo vypsáno výběr. řízení, jehož vítěz potom na základě smlouvy s městem odevzdal zadanou analýzu+studii proveditelnosti, prac. skupině, zřízené pro tento účel.Ta studii schválí, ale nepředloží jí RM, protože jednatel společnosti Píseckem,s.r.o – M. Jánský předloží prac. skupině NOVOU variantu studie(bez výběr. řízení)a prac. skupina tu novou předloží ke schválení RM. Je takový postup prac. skupiny mimo zákon? Pokud RM studii schválí, je to postup mimo zákon ve veřejné správě?
ODPOVÍDÁ:Průša LubošDATUM:15. 8. 2017
ODPOVĚĎ:Dobrý den, přestože jsem neobdržel doplňující informaci a otázka pí. Šťastné pro mne nebyla př… Celé znění

Dobrý den,

přestože jsem neobdržel doplňující informaci a otázka pí. Šťastné pro mne nebyla příliš srozumitelná, pokusil jsem se zjistit, o co by mohlo jít. Zřejmě jde o podání žádosti města o dotaci v rámci dotačního programu EU IROP podprogram eCulture, výzva 26 podprogramu eGovernment-eCulture.  Destinační kancelář pro cestovní ruch založená městem Písek v loňském roce Píseckem s.r.o. potřebovala zajistit finanční prostředky na řešení cloudového úložiště fotografií, dalších dat a na to navazující webový portál a mobilní aplikaci. Celkové náklady byly předběžně odhadnuty na 3-4 mil. Kč. Jako možný zdroj financování byl nalezen výše uvedený podprogram IROP.

MěÚ Písek dostal za úkol vysoutěžit zpracovatele úvodní analýzy a následné studie proveditelnosti pro podání žádosti o dotaci. Jako zpracovatel byla vybrána firma NAVIGA, která náklady projektu vyčíslila cca na 14 mil. Kč, z nichž 800 tis. Kč  bylo neuznatelných, tj. muselo by  je ze svých prostředků platit město Písek a náklady zajištění udržitelnosti v příštích 5 letech provozu byly 6 mil. Kč. Tak vysoká míra spoluúčasti a dalších nákladů nebyla v souladu s názory vedení města ani příslušné pracovní skupiny zřízené pro pořízení a zajištění implementace tohoto softwarového řešení, zejména pro přílišné provozní náklady v budoucnu. Proto rada města pověřila Píseckem s.r.o., aby ve vlastní režii projekt před jeho podáním dopracovalo tak, aby se podíl neuznatelných nákladů a zejména náklady udržitelnosti města snížily. Píseckem s.r.o. tedy projekt i jeho přílohy za pomoci jím vybrané odborné firmy pro přípravu projektů přepracovalo tak, že kofinancování a zajištění udržitelnosti 14 mil. investice městem bude činit 1.400.000,- Kč a náklady udržitelnosti jen 900 tis. Kč, namísto 6 mil. Kč. Podklady NAVIGA (cena jejich prací cca 100 tis. Kč) byly zčásti použity. Podle informací které mám k dispozici byly vybrány jak NAVIGA městem, tak i současný administrátor vybraný Píseckem s.r.o. v poptávkových řízeních dle městem schválených zásad pro zadávání zakázek malého rozsahu.

Dnes byl projekt zadán do systému pro přijímání žádostí programu IROP, následně budeme čekat 3 měsíce na vyhodnocení, pokud bude kladné, předpokládáme, že by se projekt spustil od ledna příštího roku – rok bude trvat realizace a 5 let udržitelnost. Všechny kulturní organizace, spolky, samosprávy i občané města Písku získají naddimenzované úložiště pro data kulturního obsahu zastřešené mediabankou, dále webový turistický portál, mobilní aplikace, zavedení technologie iBeacon v rámci turistické oblasti Písecko, outdoorové informační panely ve městě a interaktvivní prvky v novém TIC v Malé galerii ve Sladovně. To vše za kofinancování ve výši 1,4 mil Kč + provozní náklady, které byly odhadnuty na ca 180.000 ročně. Po uplynutí doby udržitelnosti lze systém velmi dobře komerčně využít.

S pozdravem L. Průša

PTÁ SE:Michaela ŠťastnáDATUM:7. 8. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, vysoutěžená úvodní studie, již si nechal vzhledem k odbornosti a charakteru projektu ve2… Celé znění
Dobrý den,
vysoutěžená úvodní studie, již si nechal vzhledem k odbornosti a charakteru projektu ve2 variantách vypracovat odb. investic a rozvoje MěÚ Písek, nebyla radě města na jednání 20. 7. 2017 předkládána. Důvodem byla skutečnost, že jednatel společnosti Píseckem s. r. o. M. Jánský předložil ve druhé polovině června prac.skupině pro projekt eCulture návrh své vlastní studie proveditelnosti, kterou po projednání pracovní skupina vyhodnotila jako nejvýhodnější. Je tento postup praeter legem?
ODPOVÍDÁ:Průša LubošDATUM:10. 8. 2017
ODPOVĚĎ:S politováním sděluji,že dotaz je po mne nesrozumitelný,z jeho obsahu nelze zjistit,čeho se týká . … Celé znění

S politováním sděluji,že dotaz je po mne nesrozumitelný,z jeho obsahu nelze zjistit,čeho se týká .

S pozdravem L.Průša 

PTÁ SE:Šťastná M.DATUM:11. 7. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, otázka má být: odpověděl jste mi záměrně nepravdivě,.......nebo Vám tato fakta nejsou zná… Celé znění
Dobrý den, otázka má být: odpověděl jste mi záměrně nepravdivě,.......nebo Vám tato fakta nejsou známa? Moje chyba formulace. Velice mě překvapilo, že pár měsíců(7) po podpisu prohlášení hlasujete na RM v jeho rozporu,tam už máte k dispozici všechny materiály, a přesto věříte, že město za stavbu nemůže, to SŽDC. A během pár měsíců a posunutím o pár metrů se stala potřebnou. A jako byste chtěl, abych tomu věřila také. Otázky jsou zodpovězeny,nepožaduji další reakci, to píši jen na vysvětlenou.
ODPOVÍDÁ:Franců TomášDATUM:29. 9. 2017
ODPOVĚĎ:Dobrý den po 80 dnech :-) Paní Šťastná v poslední větě svého dotazu uvádí kromě jiného "... nepožad… Celé znění
Dobrý den po 80 dnech :-) Paní Šťastná v poslední větě svého dotazu uvádí kromě jiného "... nepožaduji další reakci ...". Proto jsem nereagoval. Zdraví TF.
PTÁ SE:Šťastná M.DATUM:11. 7. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, odpověděl jste mi záměrně nepravdivě, SŽDC je investor, iniciátor je město, to město Píse… Celé znění
Dobrý den, odpověděl jste mi záměrně nepravdivě, SŽDC je investor, iniciátor je město, to město Písek požádalo o stavbu žel. zastávky, že bude, a na Jihu je výsledek několika dalších jednání, vždy se souhlasem a na návrhy města, nebo Vám tato fakta nejsou známa? K hlasování RM byla k dispozici celá dokumentace, včetně návrhu na pronájem pozemků městem na zastávku SŽDC, město je tedy účastníkem řízení, nemusí se stavbou souhlasit, SŽDC jen plní požadavky města. Změnilo by to Váš názor? Děkuji.
ODPOVÍDÁ:Franců TomášDATUM:11. 7. 2017
ODPOVĚĎ:Dobrý den ! Jak můžete psát, že jsem odpověděl "záměrně nepravdivě" ? Zmýlil jsem se, to přiznává… Celé znění
Dobrý den ! Jak můžete psát, že jsem odpověděl "záměrně nepravdivě" ? Zmýlil jsem se, to přiznávám a omlouvám se za to. V minulém volebním období jsem nebyl členem Rady města a ke všem informacím jsem se nedostal, resp. jsem si na ně neudělal čas. Myslím, že je to pochopitelné a omluvitelné. Zřízení zastávky v místě "Na Jihu" jsem však (viz včerejší odpověď) podporoval a podporuji dál z důvodů, které jsem včera uvedl. O pozemcích města potřebných pro výstavbu zastávky vím, věc jsme projednávali v RM. Zdraví TF
PTÁ SE:Šťastná M.DATUM:11. 7. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, v prohlášení členů strany Jihočeši 2012 ze dne 7.10.2014 podpisem potvrzujete zastavení s… Celé znění
Dobrý den, v prohlášení členů strany Jihočeši 2012 ze dne 7.10.2014 podpisem potvrzujete zastavení stavby žel. zastávky: Není nám jasné, kdo by zastávku využíval a kde by cestující parkovali. Ani Jihočeský kraj, ani České dráhy rozhodně nehodlají provozovat ztrátovou trať, proto se optimisticky domníváme, že celý projekt zůstane pouze na papíře a k jeho realizaci v žádném případě nedojde." S odhlédnutím na funkci starostky, co Vás přimělo změnit názor, jako člena RM? Děkuji.
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:13. 7. 2017
ODPOVĚĎ:Dobrý den, předně musím znovu zopakovat to, co už bylo řečeno - vybudování jakékoliv zastávky na ž… Celé znění
Dobrý den, předně musím znovu zopakovat to, co už bylo řečeno - vybudování jakékoliv zastávky na železniční trati Písek – Tábor je investiční akcí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), která tak investuje do svého majetku. Celá akce nemá dopad na rozpočet města, město se pouze v případě realizace zaváže k úklidu a zimní údržbě přístupové komunikace. To je třeba mít na paměti. Dále musím ještě upozornit, že usnesením rady města č. 704/13 ze dne 03.10.2013 už bylo schváleno podání žádosti o zřízení vlakové zastávky a potvrzeno následně radou města v říjnu 2014. Tato usnesení jsou stále platná. Postoj Jihočechů 2012 (a tedy i můj) k celé problematice, který jsme deklarovali v otevřeném dopise petentům z Preslovy ulice dne 7. 10. 2014, se nemění. Stále se domníváme, že se jedná o nejasný projekt, jehož případný přínos pro město i obyvatele města Písku lze jen obtížně předvídat. Domníváme se, že by mohl usnadnit v budoucnosti cestu obyvatel obcí na trati blíže k centru města, k návštěvě nemocnice a přispěje k lepší obslužnosti přilehlých škol. Bez ohledu na náš (můj) názor ale musíme z pozice vedení města komunikovat s potenciálním investorem, je to naše zákonná povinnost (i vzhledem k dříve přijatým usnesením). Naší snahou bylo především hájit zájem petentů z Preslovy ulice, kteří se ohradili proti původnímu záměru výstavby zastávky na vyvýšeném místě tratě přímo proti oknům jejich rodinných domů. V tomto směru jsme byli úspěšní. Podařilo se nám prosadit kompromisní návrh na umístění v lokalitě podchodu pod tratí v místě, kde se setkává ulice Preslova s ulicemi Heritesovou a Sovovou. Má-li být tato investice opravdu realizována, pak se domnívám, že se jedná o nejméně problematické místo z těchto důvodů: a) prostor budoucí zastávky v tomto místě již není na výrazně vyvýšeném náspu, b) je dostatečně z obou stran kryt stávající vzrostlou zelení, která utlumí hlučnost, c) je v tomto úseku trati nejvíce vzdálen od okolních domů, d) dojde k odstranění nelegálního přechodu přes trať, který je velmi nebezpečný, e) v neposlední řadě umožní městu kultivovat nehezké prostředí podchodu pod tratí d) a nepůjde o žádnou megazastávku, ale něco podobného jako stojí v průmyslové zóně Dobešická pod přemostěním silnice a železnice, tj. něco, jako je autobusová zastávka např. v Budějovické ul. Ještě dodávám, tři roky trvalo, než se podařilo stanovit název nové zastávky. Jak dlouho bude trvat její realizace a zda k ní vůbec dojde, je v tuto chvíli otázka spíše na investora (SŽDC). Eva Vanžurová
PTÁ SE:M. ŠťastnáDATUM:10. 7. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, dovolím si upřesnění. Dle mých informací stavbu žel. zastávek iniciovalo město Písek(možn… Celé znění
Dobrý den, dovolím si upřesnění. Dle mých informací stavbu žel. zastávek iniciovalo město Písek(možná ve spolupráci s krajem,závazným memorandem),s návrhem zast. Obchodní zóna, tu SŽDC zamítla(vlastním zjištěním), poté nabídla jiné umístění,v zástavbě, ve 3variantách. Prvotní impulz(r.2012-2013) od koho vzešel, mě zajímá(týkal se zastávek, vlečky).Děkuji.
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:10. 7. 2017
ODPOVĚĎ:Dobrý den, moc se omlouvám, ale zda vzešel impulz od města, SŽDC, kraje, či z nějakých společn… Celé znění

Dobrý den,

moc se omlouvám, ale zda vzešel impulz od města, SŽDC, kraje, či z nějakých společných jednání si již opravdu nepamatuji. Jistě by to věděl vedoucí odboru dopravy města Ing. Kovařík, ale ten na PS asi odpovídat nebude.

Jediné co mohu potvrdit, že město o zřízení nové zastávky skutečně zájem mělo a skutečně šlo o zastávku v obchodní zóně u hřebčince.

PTÁ SE:Michaela ŠťastnáDATUM:9. 7. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, v prohlášení členů strany Jihočeši 2012 ze dne 7.10.2014 podpisem potvrzujete zastavení s… Celé znění
Dobrý den, v prohlášení členů strany Jihočeši 2012 ze dne 7.10.2014 podpisem potvrzujete zastavení stavby žel. zastávky: Není nám jasné, kdo by zastávku využíval a kde by cestující parkovali. Ani Jihočeský kraj, ani České dráhy rozhodně nehodlají provozovat ztrátovou trať, proto se optimisticky domníváme, že celý projekt zůstane pouze na papíře a k jeho realizaci v žádném případě nedojde." Co Vás přimělo změnit názor? Je to nápad nechat si opravit podchod za peníze SŽDC? Děkuji za odpověď.
ODPOVÍDÁ:Franců TomášDATUM:10. 7. 2017
ODPOVĚĎ:Dobrý den, paní Šťastná. Děkuji Vám za otázku na téma nová žel. zastávka. V době, kterou připomíná… Celé znění
Dobrý den, paní Šťastná. Děkuji Vám za otázku na téma nová žel. zastávka. V době, kterou připomínáte byla zastávka plánována v Presslově ulici a tento návrh jsem skutečně nepodporoval. Iniciátorem zřízení zastávky nebylo město Písek, ale České dráhy, jak zajisté víte. Na trati Ražice-Písek-Tábor byl záměr umístit v Písku mezi stanicemi Písek - hl. nádraží a Písek - město jednu nebo dvě zastávky a město bylo vyzváno k součinnosti při hledání vhodného umístění. Aktuálně vybraná lokalita v blízkosti málo využívaného podchodu pod tratí je současnou koalicí na radnici podporována z několika důvodů. Dále uvedu moje osobní důvody. Výstavba zastávky v tomto místě a současná oprava původního podchodu zamezí zakázanému a velmi nebezpečnému přecházení železniční trati přes násep a navíc v místě směrového oblouku, kde je oboustranný rozhled omezený. Finanční spoluúčast SŽDC na této akci není tedy hlavní důvod. Zastávka bude využívána v přiměřené míře, a to především osobami, které nepotřebují vzdálenost "pár kroků" překonávat automobilem. S pozdravem Ing. Tomáš Franců
PTÁ SE:Michaela ŠťastnáDATUM:9. 7. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, je pravda, že o novou žel. zastávku požádalo město? SŽDC s návrhem města nesouhlasilo, na… Celé znění
Dobrý den, je pravda, že o novou žel. zastávku požádalo město? SŽDC s návrhem města nesouhlasilo, navrhla jiné umístění zastávky a město na návrh přistoupilo? Jedná se tedy o stavbu iniciovanou městem (v r. 2013), nikoliv SŽDC? Děkuji za odpověď.
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:10. 7. 2017
ODPOVĚĎ:Dobrý den, nevím jestli Váš dotaz chápu zcela správně, ale postup byl zhruba takový, že město stálo… Celé znění

Dobrý den,

nevím jestli Váš dotaz chápu zcela správně, ale postup byl zhruba takový, že město stálo o více zastávek mezi hlavním nádražím a zastávkou Písek město. SŽDC nabídlo 2 možnosti umístění a to na Jihu a u Obchodní ulice. Rada města vybrala lokalitu u Obchodní ulice. Následně však byla v diskuzích na médiích občany města kritizována, že zvolila zastávku u ničeho (jeden z pánů Blažků měl tuším i na PS zveřejněn názor ve stylu "zastávka na mýtince"). A protože si SŽDC dělá vlastní monitoring tisku a diskuzí, návrh města zamítlo a nabídlo zastávku na Jihu. Rada města pak tuto nabídku po diskuzi přijala s tím, že byl dán příslib i druhé zastávky někde v oblasti přechodu trati ze sídliště MH.

Pokud jsem Váš dotaz správně nepochopil, rád odpovím po jeho zpřesnění.

PTÁ SE:krátožkaDATUM:15. 6. 2017
OTÁZKA:Hezky den. Navštívil jsem Písek se svými vnoučaty 3 a 5 let sladovnu. Chtěli jsme se podivat na nové… Celé znění
Hezky den. Navštívil jsem Písek se svými vnoučaty 3 a 5 let sladovnu. Chtěli jsme se podivat na nové mraveniště. Bohužel se mně zdá za vstupné 290,- CZk příliž. Nestálo by to za zamyšlení? Děkuji
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:16. 6. 2017
ODPOVĚĎ:Vážený pane, Sladovna je obecně prospěšnou společností, která hospodaří samostatně. Má ředitelku, s… Celé znění
Vážený pane, Sladovna je obecně prospěšnou společností, která hospodaří samostatně. Má ředitelku, správní a dozorčí radu. Výši vstupného nemůže město stanovit, je to v kompetenci ředitelky organizace. Při opakovaných návštěvách lze ale zakoupit roční vstupenku, která platí po dobu 1 roku od zakoupení. S pozdravem Eva Vanžurová
PTÁ SE:Šťastná MichaelaDATUM:5. 6. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, k dotaci na projekt Podpora populací chráněných....Podle Krajského úřadu by byla poskytnu… Celé znění
Dobrý den, k dotaci na projekt Podpora populací chráněných....Podle Krajského úřadu by byla poskytnuta dotace ve výši 100 000,- Kč na letošní rok, je vypočtena z dokumentů, zaslaných v žádosti na poskytnutí dotace, spoluúčast města Písek by byla ve výši 42 852,- Kč, tedy účast města měla být 30% (v minulosti 20%), z předpokládaných nákladů. K navýšení spoluúčasti letos došlo jen o 10%, Vy uvádíte 80% navýšení pro město. Prosím o vysvětlení toho navýšení % Děkuji za odpověď(i za minulou, rychlou)
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:8. 6. 2017
ODPOVĚĎ:Vážená paní Šťastná, respektuji Vaše matematické propočty o procentních podílech a vůbec … Celé znění

Vážená paní Šťastná,

respektuji Vaše matematické propočty o procentních podílech a vůbec je nezpochybňuji, vycházel jsem z údajů z vyjádření odboru životního prostředí. Nicméně rozhodnutí rady města je platné a účinné. Věřím, že při příští žádosti o dotaci bude město úspěšnější.

Hezký letní čas. Jiří Hořánek

PTÁ SE:Šťastná MichaelaDATUM:4. 6. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, dne 25. 5. rada města neschválila smlouvu o poskytnutí dotace z dotačního programu Jihoče… Celé znění
Dobrý den, dne 25. 5. rada města neschválila smlouvu o poskytnutí dotace z dotačního programu Jihočeského kraje Rozvoj venkova a krajiny ve výši 100 000,- Kč, na realizaci projektu: Podpora populací chráněných druhů ptáků zemědělské krajiny v honitbě Dobešice. Tento projekt byl městem podporován od r. 2013, proč ne letos? Je zde souvislost s plány výstavby? Děkuji za odpověď.
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:5. 6. 2017
ODPOVĚĎ:Vážená paní Šťastná, důvodem neschválení smlouvy je skutečnost, že dotace v tomto případě činí pouh… Celé znění
Vážená paní Šťastná, důvodem neschválení smlouvy je skutečnost, že dotace v tomto případě činí pouhých 20% nákladů na realizaci akce s tím, že zbylých téměř 80% finančních prostředků by bylo nutno nárokovat z rozpočtu města. Podíl města, jako žadatele o dotaci, není v této výši akceptovatelný. V předchozích letech byla výše dotace výrazně vyšší, cca 80% celkových způsobilých nákladů na realizaci obdobných akcí. Přesto věříme, že v dalších letech budou dotace poskytovány v obdobné výši jako v letech 2013 až 2016, kdy město Písek dílčí část tohoto koncepčního projektu na podporu populací chráněných ptáků z dotace Jihočeského kraje vždy úspěšně realizovalo. S přáním hezkého dne Jiří Hořánek
PTÁ SE:M. ŠťastnáDATUM:20. 5. 2017
OTÁZKA:Dobrý den, dne 4. 5. byl na radě města schválen bod č. 36- Schválení dohody o provedení práce mezi Z… Celé znění
Dobrý den, dne 4. 5. byl na radě města schválen bod č. 36- Schválení dohody o provedení práce mezi ZŠ E.Beneše a mgr. J. Šáchovou na práce projektového manažera projektu s názvem" Rozvoj matematické gramotnosti a inkluzívního vzdělávání na ZŠ E. Beneše". Mohu vědět, k čemu přesně tento projekt bude sloužit? A dál, tento projekt zpracovávají i ostatní školy v Písku? Poslední, týká se inkluze a matematická gramotnost výrazněji výběrové jazykové školy, než škol jiných? S pozdravem Šťastná
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:22. 5. 2017
ODPOVĚĎ:Vážená paní Šťastná, pokusila jsem se odpovědět na Vaše dotazy. Všechny školy mají v současné době … Celé znění
Vážená paní Šťastná, pokusila jsem se odpovědět na Vaše dotazy. Všechny školy mají v současné době možnost získat finanční prostředky z operačního programu věda, výzkum, vzdělávání v rámci tzv. šablon. Já oceňuji, že těchto dotačních možností využívají i ostatní základní školy. Jedná se o zefektivnění výchovně vzdělávacího procesu, který je plně v kompetenci jednotlivých ředitelů škol, a záleží jen na něm, kterou aktivitu si vybere. Konkrétně u ZŠ E. Beneše se jedná o projekt, jehož cílem je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků v rámci jejich vzdělávání. Jedná se o oblasti čtenářská a matematická gramotnost, cizí jazyk a inkluze. Výhodou tohoto programu je také to, že škola má možnost získat finanční prostředky i na školního speciálního pedagoga, jehož kvalifikace je pro dnešní vzdělávací systém velmi potřebná. Témata čtenářská gramotnost a matematická gramotnost: Cílem je podpořit rozvoj čtenářské a matematické gramotnosti v jiných předmětech než je přímo Český jazyk a literatura a Matematika. V případě zvolení tématu Inkluze by v rámci setkávání měly být diskutovány a následně aplikovány formy a metody podporující inkluzivní vzdělávání, sociální a občanské kompetence žáků, otevřenost školy ke vzdělávání žáků se SVP, práce s rodinou zejména žáků se SVP, atd. Cílem vzájemné spolupráce pedagogů je zlepšit učení každého žáka. Spolupráce se odehrává bezprostředně ve třídách nebo nad autentickými žákovskými výkony, využívá formu sociálního učení. Bude uplatňován tzv. princip 3 S – společné plánování, společná výuka, společná reflexe. Šablona umožní vytvořit ve školách skupiny pedagogických pracovníků, kteří se společně zaměří na rozvoj konkrétního cíle. V pojetí šablony jde o společnou práci tří pedagogů, kteří usilují o to, aby se v jejich hodinách každý žák mohl naučit něco nového a hodnotného. Pedagogičtí pracovníci základních škol se budou účastnit odborných seminářů, workshopů a dalších vzdělávacích akcí zaměřených na rozvoj dovedností, znalostí a kompetencí v daných tématech a na využívání efektivních vyučovacích metod. Bude rovněž posílena participace pedagogických pracovníků na vytváření strategie školy v oblasti podpory daných témat napříč vyučovacími předměty. Pedagogové základních škol budou podpořeni v získávání dovedností, znalostí a kompetencí v oblasti inkluze pro práci s heterogenní skupinou žáků, především se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP) – individualizovaná výuka. A cílem této aktivity je poskytnout i dočasnou personální podporu – školního speciálního pedagoga. Eva Vanžurová
PTÁ SE:F. StarýDATUM:3. 3. 2017
OTÁZKA:Vážený pane Hořánku, vyjeli jste si s kolegou Knotem na konferenci chytrých měst na Tchajwan. Zajím… Celé znění
Vážený pane Hořánku, vyjeli jste si s kolegou Knotem na konferenci chytrých měst na Tchajwan. Zajímalo by nás, kolik stála celkově účast, cesta, ubytování, diety atd. Jiné české město tam nebylo, asi si to nemohlo dovolit. Děkuji F. Starý
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:3. 3. 2017
ODPOVĚĎ:Vážený pane Starý, reaguji na Váš dotaz. Ptáte se, kolik stál "výlet" na Tchajwan. Musím Vás poprav… Celé znění
Vážený pane Starý, reaguji na Váš dotaz. Ptáte se, kolik stál "výlet" na Tchajwan. Musím Vás popravit, nejednalo se o výlet, ale o pracovní cestu. Uvádíte, že by "vás" (nevím, za koho dalšího mluvíte) zajímaly náklady této cesty. Většinu nákladů, tedy i ubytování, hradila hostitelská strana; z rozpočtu města byla hrazena jen letenka pro mne ve výši 28.599,56 Kč. Pan kolega Knot a já jsme obdrželi náhradu stravného ve výši 130 EUR. Nezajímají Vás zřejmě výsledky této cesty ani přínos pro naše město, proto se k nim nebudu vyjadřovat. Je zjevné, že náklady na cestu nebyly pro ostatní města, hlásící se v Česku k SMART City, s rozpočty v řádech miliard (například Praha, Brno, Plzeň) rozhodujícím důvodem jejich absence, ale nechci o tom spekulovat. Nicméně se domnívám, že jedním z důvodů pozvání města Písku na tuto mezinárodní konferenci byl velký ohlas na loňskou návštěvu a hlavně dosažené výsledky i podpora rozšiřování konceptu SMART City jak v Písku, tak i jejich prezentování v celé České republice.
PTÁ SE:Zbyněk KonvičkaDATUM:16. 2. 2017
OTÁZKA:Vážená paní starostko, rád bych se zeptal v jaké fázi je zpracování nové kulturní strategie města? Z… Celé znění
Vážená paní starostko, rád bych se zeptal v jaké fázi je zpracování nové kulturní strategie města? Zpracovateli Idou Kaiserovou a Romanem Černíkem z Plzně bylo avizováno, pokud se nepletu, že tento dokument bude Radě města potažmo zastupitelům předložen ke schválení na přelomu 2016/2017. Kdy budou známy výstupy? Plánujete před předložením zastupitelstvu také veřejné seznámení se strategií se zástupci kulturní veřejnosti, která se účastnila samotného procesu vzniku dokumentu? Děkuji
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:17. 2. 2017
ODPOVĚĎ:Vážený pane Konvičko, dle aktuální informace od zpracovatelů probíhají práce týkající se šetření v … Celé znění
Vážený pane Konvičko, dle aktuální informace od zpracovatelů probíhají práce týkající se šetření v oblasti cestovního ruchu. Následně potom proběhne vlastní dokončení celé koncepce, představení výsledků veřejnosti a jejich projednání v orgánech města. Termín odevzdání koncepce byl již loni stanoven na konec března 2017. S pozdravem Eva Vanžurová
PTÁ SE:Vašek NovotnýDATUM:7. 1. 2017
OTÁZKA:vážený pane Průšo. Jakto, že jste lhali voličům, když jste před volbami slibovali, že zastavíte stav… Celé znění
vážený pane Průšo. Jakto, že jste lhali voličům, když jste před volbami slibovali, že zastavíte stavbu vlakové zastávky v Preslově ulici?
Kritizovali jste minulého starostu, že je to nesmyslný a nerentabilní projekt. Populisticky jste voliče balamutili, že budete ostražitě hlídat, aby se zastávka nestavěla. Teď jste ve vedení radnice a bude se stavět zastávka. Nestydíte se?
ODPOVÍDÁ:Průša LubošDATUM:8. 1. 2017
ODPOVĚĎ:K dotazu p. Novotného mohu v tuto chvíli jen sdělit, že jsme se před volbami ohrazovali proti u… Celé znění

K dotazu p. Novotného mohu v tuto chvíli jen sdělit, že jsme se před volbami ohrazovali proti umístění zastávky ČD v Presslově ulici v nevhodném místě na náspu trati přímo proti domům v Presslově ulici. Následně byl z naší iniciativy záměr po dohodě s ČD přesunut do prostoru podchodu na sídliště Jih, tedy na rozlehlejší veřejné prostranství bez bezprostředního sousedství domů a bytů. S Českými drahami bylo i dohodnuto, že v budoucnu je možno realizovat i zastávku U kapličky, aby se zlepšily dopravní možnosti pro občany. Součástí zastávky nad podchodem Jih by měla být i rekonstrukce tohoto podchodu i jeho okolí. Myslím, že zde je prostor pro zastávku větší a lepší a nepůsobí lidem v Presslově ulici takovou zátěž jako by působila realizace záměru bezprostředně proti domům. V loňském roce nebyla stavba realizována ze strany Českých drah pro nedostatek peněz. Nemám žádné informace, zda stavba začne letos. 

 

S pozdravem L. Průša

PTÁ SE:Franta NovákDATUM:14. 12. 2016
OTÁZKA:Dobrý den. Co myslíte? Mohlo by město zveřejnit smlouvy vašeho kolegy p. Anděla, týkající se elektrá… Celé znění
Dobrý den. Co myslíte? Mohlo by město zveřejnit smlouvy vašeho kolegy p. Anděla, týkající se elektrárny? Co říkáte na to, že Váš kolega zde mlčí?
ODPOVÍDÁ:Keclík JosefDATUM:15. 12. 2016
ODPOVĚĎ:Dobrý den nemám nic proti zveřejňování smluv a nejenom pana Anděla. Neznám důvod proč p. Anděl na do… Celé znění
Dobrý den nemám nic proti zveřejňování smluv a nejenom pana Anděla. Neznám důvod proč p. Anděl na dotaz neodpověděl to se budete muset zeptat osobně přímo jeho. S pozdravem Keclík
PTÁ SE:KuntováDATUM:9. 12. 2016
OTÁZKA:Proč blokujete výstavbu podchodu pod průtahem a železnicí, propojující výstaviště a prostor před fot… Celé znění
Proč blokujete výstavbu podchodu pod průtahem a železnicí, propojující výstaviště a prostor před fotbalovým areálem, která výrazně pomůže k pěší a cyklo prostupnosti nejen pro sportovce, ale i pro obyvatele Václava. Nechápu to, když právě vy, který jste prosazoval lávku u Václava, jako potřebné pěší propojení. Není hlavním důvodem náhodou politické hašteření o bazén, který s tím nesouvisí?
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:9. 12. 2016
ODPOVĚĎ:Dobrý den paní Kuntová, v prvé řadě je třeba říci, že nejsem proti výstavbě průchodu jako takovém… Celé znění
Dobrý den paní Kuntová, v prvé řadě je třeba říci, že nejsem proti výstavbě průchodu jako takovému, ale jsem přesvědčen, že v situaci, kdy město připravuje a hodlá realizovat investiční akce v řádu stovek milionů korun není tento průchod prioritní. Zvláště za situace, kdy pěší trasa spojující stejná místa kolem řeky je o cca 250 m delší. Jinak řečeno tato stavba určitě počká, pokud ji tedy akutně nepotřebujeme jako vynucenou akci pro stavbu bazénu. Zde se musím přiznat, že jsem pro stavbu bazénu za cenu do 200 mil. Kč bez DPH, jak bylo v zastupitelstvu opakovaně schváleno, takže naplánovanou stavbu bazénu pod Lesnickou školou v cenovém rozmezí 260-300 mil. Kč bez DPH a bez započtení průchodu za 30 mil. Kč opravdu podpořit nemohu.
PTÁ SE:P. MrkosDATUM:9. 12. 2016
OTÁZKA:Jak je to s rekonstrukcí lyžařského svahu v souvislosti s plánovaným budováním nové úpravny vody? Pr… Celé znění
Jak je to s rekonstrukcí lyžařského svahu v souvislosti s plánovaným budováním nové úpravny vody? Proč považujete schválených 13 mil. Kč na rekonstrukci moc a proč jste navrhoval do rozpočtu na rok 2017 výrazné snížení této částky?
ODPOVÍDÁ:Gavlasz VáclavDATUM:10. 12. 2016
ODPOVĚĎ:Dobrý den pane Mrkosi, děkuji za dotaz. Při realizaci nové úpravny vody bude stavbou dotčen stávají… Celé znění

Dobrý den pane Mrkosi,

děkuji za dotaz. Při realizaci nové úpravny vody bude stavbou dotčen stávající areál lyžařského svahu. Budou zde uloženy nové inženýrské sítě-např. nový přivaděč vody, kabelová vedení NN apod. Každý investor má za povinnost uvést zasažený pozemek do "původního" stavu, což zpracovaná realizační dokumentace nové úpravny vody obsahuje.

Zatím zpracované podklady (není to realizační dokumentace) obsahuje nový vlek pro dopravu lyžařů na vrchol svahu, umělé zasněžování – cca 4 mil. Kč. Toto podporuji. Dále součástí je vybudování nové opěrné zdi, vstup přes tuto zeď příchozích – cca 8 mil. Kč.Toto se mi zdá zatím jako zbytečné. Při diskuzi k tomuto zazněl i jako argument koaličních zastupitelůk využití a uložení vytěžené zeminy při realizaci nové úpravny vody k této zdi. Návrh – myšlenka kolegy Krejči byl smeten ze  stolu. Domnívám se, že je to škoda, když není k tomuto vedena větší odborná diskuze. Zde je již uvažováno, že vlek bude přemístěn na pravou stranu. Věřím, že se podaří za předem stanovených podmínek, aby byl na nově rekonstruovaný svah přístup i ostatních obyvatel nebo návštěvníků Písku-nejen členů lyžařského oddílu, což bylo přislíbeno. 

V.Gavlasz     

PTÁ SE:Alena NovákováDATUM:6. 12. 2016
OTÁZKA:Dobrý den. Můžete mi prosím vysvětlit, proč v současnosti obhajujete starou a překonanou expozici C… Celé znění
Dobrý den.
Můžete mi prosím vysvětlit, proč v současnosti obhajujete starou a překonanou expozici Centra ilustrace ve sladovně a snažíte se zabránit vzniku nových stálých expozic ilustrace a mraveniště? Myslíte si že stará stálá expozice je pro Písek lepší než bude ta nová? Sám, společně se všemi přítomnými zastupiteli, jste před rokem její přesun a vylepšení na jednání zastupitelstva podpořil. Proč najednou takový obrat? Není to náhodou trochu v rovině osobní vůči nepohodlné paní ředitelce?
ODPOVÍDÁ:Průša LubošDATUM:7. 12. 2016
ODPOVĚĎ:Dobrý den, podle mého názoru je původní expozice dětské ilustrace nyní instalované ve Sladovně šk… Celé znění
Dobrý den, podle mého názoru je původní expozice dětské ilustrace nyní instalované ve Sladovně škoda, pořízení stálo 15 mil. Kč, jsou zde zastoupeni významní čeští ilustrátoři, je škoda ji vyhodit. Má i vysokou didaktickou hodnotu. Pokud půjde u nové expozice o skutečně reprezentativní vzorek české dětské ilustrace a nikoli jen o nějaké sice zábavné a hojně navštěvované ale jinak bezduché "hřiště", neobejde se tato nová expozice stejně bez děl autorů, kteří jsou zastoupeni ve staré expozici. Starou expozici lze vylepšit a zaktualizovat nebo její části zakomponovat do expozice nové. Stará expozice se stala nefunkční a málo navštěvovanou díky špatné údržbě a také díky tomu, že ve Sladovně ve staré expozici dětské ilustrace k dnešnímu dni chybějí např. projektory v pořizovací ceně cca 350 tis. Kč, které nemůže nikdo dohledat. S autory zastoupenými ve staré expozici dosud nikdo nejednal ani o zrušení expozice ani o použití některých prvků v expozici nové. To mi přijde poměrně neslušné. Záměr, co nového má ve Sladovně vzniknout se v průběhu tohoto roku měnil. V mém přístupu k této záležitosti není nic osobního, jde mi jen o to, že při vedení tak rozsáhlé činnosti, jaká ve Sladovně je provozována, nestačí jen umělecká kreativita. Jsou třeba i manažerské dovednosti a dodržování pravidel dobrého hospodáře. Stále však věřím, že se správní radě Sladovny i paní ředitelce Dobiášové ve spolupráci s paní starostkou, do jejíž kompetence obecně kultura v rámci vedení města spadá, povede věci vyřešit. S pozdravem L. Průša
PTÁ SE:Franta SýkoraDATUM:17. 11. 2016
OTÁZKA:Dobrý den, prosím o rozklíčování položky KAPITOLA 742-Smart Písek, náklady :2 757 tis.Kč.To jsou no… Celé znění
Dobrý den,
prosím o rozklíčování položky KAPITOLA 742-Smart Písek, náklady :2 757 tis.Kč.To jsou noví pracovníci na úřadu?
Děkuji
FS
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:17. 11. 2016
ODPOVĚĎ:Ministerstvo práce a sociálních věcí (dále jen MPSV) vyhlásilo kolovou výzvu „Výzva pro územní samos… Celé znění
Ministerstvo práce a sociálních věcí (dále jen MPSV) vyhlásilo kolovou výzvu „Výzva pro územní samosprávné celky (obce, kraje a sdružení a asociace ÚSC)“ s datem ukončení 11.04.2016. Předmětnou žádost Město Písek podalo dne 11.04.2016. Město Písek obdrželo dne 20.10.2016 Vyrozumění o doporučení projektu k podpoře s žádostí předložení údajů/podkladů nutných k přípravě smluvního ujednání definující podmínky využití prostředků z OPZ (Délka dotovaného projektu u MPSV činí 24 měsíců, plánované datum zahájení fyzické realizace projektu je k 01.01.2017. Výše podpory projektu činí až 95 % způsobilých výdajů. Forma financování je Ex ante, pro rok 2017 předpoklad nákladů/výnosů ve výši 2,5 mil. Kč. Spoluúčasti města Písek (vlastní zdroje žadatele): 5%, Vzhledem k rozsahu činností, které t.č. Odbor investic a rozvoje vykonává, k rozmanitosti zajištění plnění úkolů koncepčního charakteru, s ohledem na přesah dokumentační činnosti související s projektem Smart City, bude možné prostřednictvím dotačních prostředků z MPSV čerpat finanční prostředky na splnění specifického cíle 4.1.1 „Optimalizovat procesy a postupy ve veřejné správě zejména prostřednictvím posílení strategického řízení organizací, zvýšení kvality jejich fungování a snížení administrativní zátěže“, (prioritní osa č. 4.). Projekt „Rozvoj Smart City Písek“ předpokládá zřízení organizační složky města s udělením kompetencí k rozvoji konceptu Smart Cities pod názvem „Smart Písek“ umožňující zvýšení podílu „smart city“ řešení. V návaznosti na výše uvedené připravil odbor investic a rozvoje, za metodické výpomoci jiných odborů úřadu, Zřizovací listinu organizační složky města Písek pod názvem Smart Písek. Realizační tým „Smart Písek“ bude složen z osob s odborným zaměřením (např. akademická sféra, odborníci se zaměřením v oboru doprava, ekologie, energetika, aj.), a to za účelem řešení jednotlivých odborných smart témat. Součástí dotace je i položka na další výdaje jako studie apod.
PTÁ SE:MarieDATUM:5. 10. 2016
OTÁZKA:Dobrý den, v Píseckém světě jsem se dočetla, že v roce 2017 bude na opravy škol k dispozici přes 10 … Celé znění
Dobrý den, v Píseckém světě jsem se dočetla, že v roce 2017 bude na opravy škol k dispozici přes 10 000 Kč. Dostane se také na mateřskou školu na Hradišti? Předem děkuji za odpověď, Marie
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:6. 10. 2016
ODPOVĚĎ:Vážená paní Marie, v připravovaném rozpočtu na rok 2017 je počítáno do školství s cca 10 mil. Kč na… Celé znění
Vážená paní Marie, v připravovaném rozpočtu na rok 2017 je počítáno do školství s cca 10 mil. Kč na investice, popř. velké opravy (nikoliv 10 000 Kč). Na financování investice či velké opravy na MŠ - Hradiště nebyl vznesen žádný požadavek. Bude se ale připravovat projektová dokumentace na opravy (investice), která se financuje z jiných rozpočtových položek. S pozdravem Eva Vanžurová, starostka
PTÁ SE:NovotnýDATUM:15. 6. 2016
OTÁZKA:Dobrý den pane Průša. Bydlíme poblíž Preslovy ulice a zajímá nás, jestli se tam bude nebo nebude st… Celé znění
Dobrý den pane Průša.
Bydlíme poblíž Preslovy ulice a zajímá nás, jestli se tam bude nebo nebude stavět plánovaná železniční zastávka. Slibovali jste při volbách, že se zastanete obyvatel, aby se tam nestavěla, ale teď jsme zase slyšeli, že se stavět bude. Tak jak je to? Děkuji vám za odpověď
ODPOVÍDÁ:Průša LubošDATUM:16. 6. 2016
ODPOVĚĎ:Dobrý den, já sám osobně zatím žádné nové informace o budování vlakové zastávky nemám. Vše zat… Celé znění

Dobrý den,

já sám osobně zatím žádné nové informace o budování vlakové zastávky nemám. Vše zatím skončilo tím, že rozhodnutím rady města bylo upřesňováno umístění další vlakové zastávky či zastávek přímo ve městě v Písku na trati SŽDC (Správa železniční dopravní cesty)  Písek –Tábor. Zde bylo rozhodnuto, že zastávka původně uvažovaná přímo v tělese náspu železnice v ulici Presslově v prostoru mezi Heritesovou a Nádražní by  měla být posunuta a umístěna v prostoru podchodu z Presslovy ulice na sídliště Jih. Zároveň by měl být tento podchod zachován a tělesem zastávky překlenut. Následně bylo sděleno ze strany SŽDC, že v r. 2016 nemají na zahájení stavby finanční prostředky. V současné době provádí SŽDC řízení na výběr projektanta stavby.  Na stavbu zatím nebylo vydáno ani územní rozhodnutí.

 

S pozdravem L. Průša

PTÁ SE:Karel FajtlDATUM:31. 5. 2016
OTÁZKA:Prosim vas, chtel bych se zeptat, jestli nevite proc prestalo mesto vypinat o vikendu semafory ,Cela
Prosim vas, chtel bych se zeptat, jestli nevite proc prestalo mesto vypinat o vikendu semafory ,Celakovskeho,u Racka, Kollarova a Taborska ulice,drive se vypnuli automaticky v sobotu ve 12h a zapnuli v nedeli v 17h,dekuji za odpoved.
ODPOVÍDÁ:Brož MartinDATUM:1. 6. 2016
ODPOVĚĎ:Dobrý den pane Fajtl, velice se omlouvám, ale na tuhle otázku opravdu neznám odpověd. Popravdě jsem … Celé znění

Dobrý den pane Fajtl, velice se omlouvám, ale na tuhle otázku opravdu neznám odpověd. Popravdě jsem si toho ani nevšiml, jediné co vím, že se seřizoval semafor na Mírovém náměstí a ted je tam při výjezdu ze Žižkovky tak malej časovej úsek, že projede sotva jedno auto. S tímto dotazem bych se asi obrátil přímo na odbor dopravy a nebo možná, ale to nevím jistě na městské služby.

PTÁ SE:Josef K.DATUM:19. 5. 2016
OTÁZKA:Dobrý den, pane Průšo. Jak to tedy nakonec bude s bazénem? Každý v Písku říká něco jiného, bude pod … Celé znění
Dobrý den, pane Průšo. Jak to tedy nakonec bude s bazénem? Každý v Písku říká něco jiného, bude pod lesárnou, pod hradbami nebo v kasárnách? A kolik bude celkem stát? Ty zmatky neberou konec. Děkujeme Josef K.
ODPOVÍDÁ:Průša LubošDATUM:20. 5. 2016
ODPOVĚĎ:Dobrý den, k dotazu sděluji následující:   O umístění nového píseckého bazénu rozhodlo zastu… Celé znění

Dobrý den,

k dotazu sděluji následující:

 

O umístění nového píseckého bazénu rozhodlo zastupitelstvo města tak, že bude umístěn v prostoru pod Lesnickou školou. V současné době se zhotovuje projektová dokumentace a vyřizují potřebná povolení ke stavbě včetně povolení staveb doprovodných. Projektová dokumentace bude podle smlouvy s firmou PROJEKTIL dokončena do listopadu t.r.. Následně by měl být na jaře 2017 vybrán zhotovitel díla. Kolik bude stavba stát ukážou až nabídky jednotlivých zájemců o zakázku na zhotovení bazénu. Po projektantovi bylo žádáno, aby se pokud možno držel limitu 200 mil. Kč. O tom, že by měl bazén stát někde jinde než pod Lesnickou školou nic nevím. 

S pozdravem L. Průša

PTÁ SE:Annemarie MarešováDATUM:3. 5. 2016
OTÁZKA:Dobrý den, mám dotaz, proč na křižovatkách Kollárovy, Žižkovy a Mírového náměstí neťukají semafory. … Celé znění
Dobrý den, mám dotaz, proč na křižovatkách Kollárovy, Žižkovy a Mírového náměstí neťukají semafory.
Já jsem nevidomá, a když chci přejít Žižkovku nebo Kollárku u hospody U Zvíkova tak musím poslouchat jestli nejedou auta.
Stejná křižovatka je Chelčického, Budovcova, Komenského a Budějovická. Tam také nikde neťuká semafor.
Zajímalo by mě proč?
Děkuju za odpověď na dotaz. Slečna Annemarie Marešová
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:3. 5. 2016
ODPOVĚĎ:Vážená paní Marešová, děkuji Vám za Váš dotaz, který mne zprvu překvapil. Přiznám se, že zvukový si… Celé znění
Vážená paní Marešová, děkuji Vám za Váš dotaz, který mne zprvu překvapil. Přiznám se, že zvukový signál na přechodech pro chodce považuji za natolik samozřejmý, že ho ve větších městech ani nevnímám a proto mi nedošlo, že v našem městě nefunguje. Ověřil jsem si, že je tomu tak již delší dobu a že při postupných rekonstrukcích světelně signalizačního zařízení již zařízení vydávající zvukové signály obnovována nebyla. Na některých křižovatkách byla prý tato zařízení vypínána na žádosti občanů kvůli rušení klidu v okolních domech. Podle mého názoru se zařízení nechají doinstalovat tak, aby tvořila výbavu světelných semaforů a byla funkční. Projednám situaci se správcem veřejného osvětlení a učiníme kroky k nápravě. Do té doby Vás prosím o opatrnost při přecházení. Přeji Vám hezký den.
PTÁ SE:Martina K.DATUM:19. 4. 2016
OTÁZKA:dobrý den, pane Průšo. Prosím vás, můžete lidem vysvětlit, jak jste teď mohli jmenovat předsedkyní K… Celé znění
dobrý den, pane Průšo. Prosím vás, můžete lidem vysvětlit, jak jste teď mohli jmenovat předsedkyní Komise pro cestovní ruch i do grantové komise na rozdělování příspěvků tu paní Očáskovou z kandidátky Jihočeši, o které se již rok neustále píše v tisku, jak neoprávněně čerpala do své kapsy dotace ze Svazku obcí? To je snad výsměch lidem v Písku? Děkuji za vysvětlení
ODPOVÍDÁ:Průša LubošDATUM:20. 4. 2016
ODPOVĚĎ:Dobrý den, zasílám stručnou odpověď na otázku Martiny K.: Nevím přesně, co paní Martina K. má na my… Celé znění

Dobrý den, zasílám stručnou odpověď na otázku Martiny K.:

Nevím přesně, co paní Martina K. má na mysli tím, co se píše v tisku. Nicméně skutečnost je taková, že Jihočeský kraj vyčítá Svazku obcí Písecko, nikoli paní Očáskové, že neoprávněně uplatnil některé výdaje v rámci dotace 4,5 mil. Kč poskytnuté Svazku obcí Písecko Jihočeským krajem na zpracování projektů na vyčištění Orlické přehrady. Dotace byla čerpána v letech 2008-2013. Celkem jde o částku cca 900 tis. Kč těchto výdajů krajem zpochybňovaných jako neprávem Svazkem nárokovaných z dotace v celkové výši 4,5 mil. Kč. Jde o výdaje za administrativní přípravu projektu. Ani kraj však nezpochybňuje, že by tyto výdaje nebyly řádně vynaloženy a práce nebyla odpracována, pouze říká, že neměly být placeny z té dotace poskytnuté krajem, neboť v dotaci prý měl být dodržen poměr administrativní práce jen 30% a projekční práce (projektové dokumentace pro stavbu čistíren odpadních vod (ČOV) a kanalizací) 70%, namísto toho ve Svazkem  vykázaných výdajích byly náklady na administraci cca 60% a na projekty 40%. Poměr výdajů 70% projekty a 30%administrace uvedl Svazek ve své žádosti o dotaci, ale ve smlouvě o poskytnutí dotace mezi Svazkem a krajem v závazných podmínkách tento závazný poměr uveden není. Představitelé Svazku navíc tvrdí, že představitelé kraje (jmenovitě příslušní radní p. Vlasák, p. Kučera a pí. Rodinová) o změně poměru nákladů na projekty a administrací informovali, a že jim změna poměru byla ústně odsouhlasena jako přípustná.

Z dotace kraje byla připravena dokumentace pro realizaci ČOV a kanalizací ve cca 30 obcích Písecka a na základě takto získaných podkladů byly realizovány kompletní kanalizace a ČOV v obcích Zvíkovské Podhradí, Kostelec nad Vltavou, Orlík, Smetanova Lhota a Oslov. Na dotacích na tyto akce bylo získáno těmito obcemi ze státních i evropských prostředků okolo 100 mil. Kč. Všechny tyto akce pomáhala obcím v období 6 let administrovat Mgr. Očásková. U všech těchto akcí již proběhla kontrola realizace a financování. Státní orgány neshledaly na těchto pro menší obce administrativně velmi náročných akcích jedinou závadu a proplatily veškeré dotace do posledního nárokovaného haléře.

Skandál, který kraj rozpoutal trestním oznámením o zneužití dotace na čištění Orlické nádrže, které se ukázalo později jako nepravdivé, má podle mého názoru výlučně politický podtext a má být patrně součástí předvolebního boje, když zřejmě vedení kraje z řad ČSSD považuje voličskou přízeň ČSSD na Písecku za velmi slabou . Bohužel výsledkem nepravdivých obvinění je zpomalení procesu čištění přehrady.

Pokud jde o jmenování pí. Očáskové předsedkyní komise cestovního ruchu, byla jmenována mj. pro své zkušenosti a dobrou komunikaci s obcemi Písecka z projektu čištění a oživení okolí Orlické přehrady, neboť pro další rozvoj CR na Písecku je nutno přikročit k vytvoření turistické destinace složené nejen z Písku, ale i z jeho okolí a důležitou součástí by měl být i prostor Orlické přehradní nádrže. Pro jmenování svědčily i rozsáhlé zkušenosti z oblasti přípravy dotačních projektů i znalost anglického jazyka.

S pozdravem Luboš Průša

PTÁ SE:Martina K.DATUM:19. 4. 2016
OTÁZKA:dobrý den, paní Vanžurová. Prosím vás, můžete lidem vysvětlit, jak jste teď mohli jmenovat předsedky… Celé znění
dobrý den, paní Vanžurová. Prosím vás, můžete lidem vysvětlit, jak jste teď mohli jmenovat předsedkyní Komise pro cestovní ruch i do grantové komise na rozdělování příspěvků tu paní Očáskovou z kandidátky Jihočeši, o které se již rok neustále píše v tisku, jak neoprávněně čerpala do své kapsy dotace ze Svazku obcí? To je snad výsměch lidem v Písku? Děkuji za vysvětlení
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:20. 4. 2016
ODPOVĚĎ:Vážená paní nebo slečno K., vzhledem k tomu, že jste identický dotaz podala i na kolegu JUDr. Lubo… Celé znění
Vážená paní nebo slečno K., vzhledem k tomu, že jste identický dotaz podala i na kolegu JUDr. Luboše Průšu a ten mě se svou odpovědí předběhl, mohu se k ní pouze připojit. Vyjadřuje totiž vše podstatné, plně se s ní ztotožňuji a není nutné ji doplňovat. S pozdravem Eva Vanžurová, starostka 
PTÁ SE:MarieDATUM:18. 4. 2016
OTÁZKA:Dobrý den, chci se zeptat, zda se už opraví nejstarší a nejponičenější chodníky na Hradišti od sídli… Celé znění
Dobrý den, chci se zeptat, zda se už opraví nejstarší a nejponičenější chodníky na Hradišti od sídliště k zastávce MHD Ke Střelnici a navazující k mateřské škole? Děkuji za odpověď.
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:23. 4. 2016
ODPOVĚĎ:Vážená paní Marie, v dané lokalitě je plánována společností E.ON rekonstrukce sítí NN v roce 2018, … Celé znění
Vážená paní Marie, v dané lokalitě je plánována společností E.ON rekonstrukce sítí NN v roce 2018, oprava chodníků se předpokládá společně s investiční akcí společnosti E.ON. S pozdravem E. Vanžurová
PTÁ SE:Helena ŠaškováDATUM:31. 3. 2016
OTÁZKA:dobrý den, investuje se také do výzkumu lokality Oldřichov, kde si lze singltrek také představit?… Celé znění
dobrý den, investuje se také do výzkumu lokality Oldřichov, kde si lze singltrek také představit?
ODPOVÍDÁ:Franců TomášDATUM:1. 4. 2016
ODPOVĚĎ:Dobrý den. Lokalita Oldřichov byla v rozpravě na téma "singltrek" na včerejším zasedání ZM také z… Celé znění
Dobrý den. Lokalita Oldřichov byla v rozpravě na téma "singltrek" na včerejším zasedání ZM také zmíněna. Její plošné a zejména výškové parametry jsou pro tento sport nedostačující. O odborném posouzení této lokality se proto nehovořilo. S pozdravem Ing. Tomáš Franců
PTÁ SE:Honza NovotnýDATUM:30. 3. 2016
OTÁZKA:Děkuji Vám za rychlou odpověď, pane Franců. Ale v podkladech do zastupitelstva je napsáno, že se bud… Celé znění
Děkuji Vám za rychlou odpověď, pane Franců. Ale v podkladech do zastupitelstva je napsáno, že se bude hlasovat o tom, jestli má pokračovat další příprava singltreku, t.j. naplánování tras, biologický průzkum, posouzení na životní prostředí. To by nás ale stálo další městské peníze, za studii už jste prý vydali 190 tisíc. Četl jsem, že mnoho odborníků na les je proti a velká část Písečáků taky. Vy jste pro to, aby se platily tyhle další přípravy?
ODPOVÍDÁ:Franců TomášDATUM:30. 3. 2016
ODPOVĚĎ:Ano, jsem pro to a řeknu Vám proč. Myslím si, že cena za studii o 117 stránkách není přehnaně vysoká… Celé znění
Ano, jsem pro to a řeknu Vám proč. Myslím si, že cena za studii o 117 stránkách není přehnaně vysoká a tak zásadní rozhodnutí, jakým je zřízení singltreku v lesích u města Písku tyto další přípravy potřebuje.
PTÁ SE:Honza NovotnýDATUM:29. 3. 2016
OTÁZKA:Hezký den, pane Franců. O Vás se v Písku ví, že jste skaut a charakterní člověk, že máte dobrý vztah… Celé znění
Hezký den, pane Franců. O Vás se v Písku ví, že jste skaut a charakterní člověk, že máte dobrý vztah k přírodě a lidem. Jak budete hlasovat o singltreku? Věříme, že ho nebudete podporovat? díky Honza
ODPOVÍDÁ:Franců TomášDATUM:30. 3. 2016
ODPOVĚĎ:Dobrý den, pane Novotný. Děkuji za Vaši otázku a odpovídám: Máte-li na mysli moje hlasování na zítře… Celé znění
Dobrý den, pane Novotný. Děkuji za Vaši otázku a odpovídám: Máte-li na mysli moje hlasování na zítřejším zasedání ZM, budu hlasovat tak, abych získal další zpřesňující informace k záměru, které Studie proveditelnosti neobsahuje. Zítra se rozhodně nebude hlasovat o tom, že projekt Singltrek Písecké hory bude realizován. Osobně mám celou řadu pochybností. Zdraví ing. Tomáš Franců
PTÁ SE:FrantaDATUM:23. 3. 2016
OTÁZKA:Pane místostarosto, proč Smart Pí prezentuje manažrka TOP 09 , je to snad akce Města a ne kšeft mí… Celé znění
Pane místostarosto,
proč Smart Pí prezentuje manažrka TOP 09 ,
je to snad akce Města a ne kšeft místostarosty Knota a jeho zviditelnění před vlbami.
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:23. 3. 2016
ODPOVĚĎ:Vážený pane Franto, jedná se o akci města - jsou k tomu na internetových stránkách města vydány tis… Celé znění
Vážený pane Franto, jedná se o akci města - jsou k tomu na internetových stránkách města vydány tiskové zprávy od naší tiskové mluvčí i zveřejněna usnesení zastupitelstva města, kterými koncept SMART City několikrát podpořilo (hlasy napříč zastupitelstvem). Dotazy na manažerku TOP 09 směřujte prosím na ni. Hezký jarní čas.
PTÁ SE:Jana NovákováDATUM:22. 3. 2016
OTÁZKA:Dobrý den, pane Knota. Začínáme mít dojem, že chcete naše město zdevastovat? Prosazujete tady hodně … Celé znění
Dobrý den, pane Knota. Začínáme mít dojem, že chcete naše město zdevastovat? Prosazujete tady hodně necitlivé věci a názory lidí Vás nezajímají. Zničíte květiny a stromy, místo nich vydláždíte. Náměstí bez systému překopete a lidi vyženete. Do lesů pozvete adrenalinové turisty z celé republiky, aby je vydrancovali. Ulice prošpikujete čipy a technologiemi, že to tu bude jako ve vězení. Tímhle chcete nastartovat svou kariéru? Proč to všechno děláte?
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:26. 3. 2016
ODPOVĚĎ:Vážená paní, k Vašim tématům mohu odpovědět, že ke všem projektům vedení města přistupuje velmi odpo… Celé znění
Vážená paní, k Vašim tématům mohu odpovědět, že ke všem projektům vedení města přistupuje velmi odpovědně. S vědomím, že každý obyvatel našeho města jej chce mít otevřeným a přívětivým. Ostatně tak hovoří i Strategický plán rozvoje města Písku, který byl v průběhu roku 2015 zpracován. Veřejnost se k tomuto dokumentu mnohými podněty vyjádřila, a proto byla většina opatření do tohoto rozvojového dokumentu zapracována. Když se poohlédnete po jiných městech zjistíte, že každé město se rozvíjí. Plán města, jeho rozvoj, odpovědný přístup k veškerému dění ve městě, využití jeho potenciálu v různých oblastech, to vše s ohledem na potřeby obyvatel města. O devastaci zcela jistě nelze hovořit. Byla citlivě regenerována veřejná prostranství jako na sídlišti Jih, v centrální části zde přibyla solitérní zeleň i celá alej stromů - podobně na sídlišti Portyč. V případě regenerace plovárny byly taktéž vyslyšeny mnohé podněty obyvatel, v roce 2015 zde bylo investováno téměř 11 mil. Kč, v roce 2016 jsou plánované další investice. Je mnoho jiných stavební děl, které budou sloužit všem. Vedení města ve svých plánech postupuje koncepčně. Projekt Singltreck se bude teprve v zastupitelstvu projednávat a vždy jsem hovořil, že je třeba počkat na výsledek studie a až následně dělat závěry. Koncept revitalizace Bakalářů rozhodně nevznikl ve volebním období 2014-2018, nýbrž dávno před tím. Oba projekty byly řádně s veřejností projednány. Obdobně tomu bylo i v případě plánů na výstavbu nové knihovny, nového plaveckého stadionu, cyklostezek, rekonstrukce objektu Sladovny atd... To vše je také město. Zůstávám s pozdravem hezkého dne, Josef Knot.
PTÁ SE:Karel NovákDATUM:6. 3. 2016
OTÁZKA:Pane Brož, jakto,že jste se zúčastnil besedy,kterou pořádala redakce Písecký svět,když předtím Rada … Celé znění
Pane Brož, jakto,že jste se zúčastnil besedy,kterou pořádala redakce Písecký svět,když předtím Rada města se usnesla, že žádný člen ZM na tu jejich besedu jít nemá? Vizte zápis ze 4.2.: K bodu 34) Různé:Ing. Hofmanová Písecký svět zastoupený redaktorkou Mgr. Jelenovou požádal tajemnici o zajištění účasti kompetentních zástupců MÚ Písek na veřejné besedě ...Členové rady města nedoporučili účast úředníků ani členů ZM na besedě Píseckého světa z důvodu nedostatečných podkladů a informací...
ODPOVÍDÁ:Brož MartinDATUM:6. 3. 2016
ODPOVĚĎ:Dobrý večer pane Novák, to je zcela jednoduché :) Jelikož nejsem členem ani opozice ani koalice, tak… Celé znění

Dobrý večer pane Novák, to je zcela jednoduché :) Jelikož nejsem členem ani opozice ani koalice, tak je měpopravdě zcela jedno co si upečou na radě města. Ke všemu na radu města chodím jen z důvodu abych věděl co se ve městě děje, ono né vše se dostane do ZM z rady města. Já osobně nesouhlasím s tím že by se zrovna toto téma mělo projednávat bez lidí, zavání to jednáním o nás bez nás. Pokud to tak mohu říct, jsem velice zklamán, že zrovna ty co rozhodují o zásadních změnách na náměstí se nedokáží postavit před lidi a svůj záměr si obhájit.

PTÁ SE:Karel NovákDATUM:6. 3. 2016
OTÁZKA:Pane Veselý, jakto, že jste se zúčastnil besedy, kterou pořádala redakce Písecký svět,když předtím R… Celé znění
Pane Veselý, jakto, že jste se zúčastnil besedy, kterou pořádala redakce Písecký svět,když předtím Rada města se usnesla, že žádný člen ZM na tu jejich besedu jít nemá? Vizte zápis ze 4.2.: K bodu 34) Různé:Ing. Hofmanová Písecký svět zastoupený redaktorkou Mgr. Jelenovou požádal tajemnici o zajištění účasti kompetentních zástupců MÚ Písek na veřejné besedě ...Členové rady města nedoporučili účast úředníků ani členů ZM na besedě Píseckého světa z důvodu nedostatečných podkladů a informací...
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:6. 3. 2016
ODPOVĚĎ::) Nutno říci, že doporučení rady je skutečně úsměvné. Bohužel pouze zdánlivě. To, že vedení mě… Celé znění

:) Nutno říci, že doporučení rady je skutečně úsměvné. Bohužel pouze zdánlivě. To, že vedení města odmítá komunikovat s občany, je ve skutečnosti tristní. To, že k podobnému kroku nabádá i všechny ostatní zastupitele je zcela tragické. S ohledem na to, že jednou z hlavních povinností zastupitele je (dle mého názoru) komunikace s občany, je jasné, že takovýmto doporučením jsem se nemohl řídit.

PTÁ SE:redakce Písecký světDATUM:3. 2. 2016
OTÁZKA:Dobrý den, paní Trambové. Prosím můžete čtenářům Píseckého světa zodpovědět dotaz, jak budou fungov… Celé znění
Dobrý den, paní Trambové.
Prosím můžete čtenářům Píseckého světa zodpovědět dotaz, jak budou fungovat tzv. zážitkové sprchy?
Předem děkujeme za odpověď
Redakce Písecký svět
ODPOVÍDÁ:Trambová PetraDATUM:15. 3. 2016
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Tzv. zážitkové sprchy fungují zpravidla v postoru saun a wellness areálů. Jedn… Celé znění

Dobrý den,

Tzv. zážitkové sprchy fungují zpravidla v postoru saun a wellness areálů. Jedná se o ochlazovací sprchy, kde si můžete dopřát např. celotělovou masáž, dešťovou sprchu, mlžný opar, ledovou masáž nohou, vše může být doplněno hudbou nebo světelnými efekty. V konkrétním případě bazénu v Písku ještě nějsme tak daleko, abychom přesně popsali, co konkrétně budou obsahovat zážitkové sprchy v místním wellness. Vše se bude upřesňovat v rámci projektu pro stavební povolení na jaře 2016.

Petra Trambová

PTÁ SE:Josef z Nového DvoraDATUM:1. 2. 2016
OTÁZKA:Dobrý den, pane Anděl. Vy ste odborník přes přírodu. Jak se Vám líbí ten nápad se Singltrekem v naš… Celé znění
Dobrý den, pane Anděl.
Vy ste odborník přes přírodu. Jak se Vám líbí ten nápad se Singltrekem v našich píseckých lesích? Budete ho podporovat? Děkuji Vám za odpověď.
ODPOVÍDÁ:Anděl MarekDATUM:17. 2. 2016
ODPOVĚĎ:Dobrý den pane Josefe. Předně se omlouvám za pozdní odpověď. Myslím, že můj názor na Singltrek v&nbs… Celé znění

Dobrý den pane Josefe. Předně se omlouvám za pozdní odpověď. Myslím, že můj názor na Singltrek v Píseckých horách je celkem známý. Singltrek jako takový mi nevadí, spíše naopak. Ovšem nejcenější oblasti Píseckých hor jsou pro takovéto aktivity naprosto nevhodné. Myslím tím 40 000 cyklistů v 10 000 autech, kteří podle studie objednané městem, mají každý rok přijet a jezdit zde po lesích. Písecké hory jsou už dnes při pěkném počasí hojně navštěvované občany Písku a další desítky tisíc cyklistů by z nich udělali "Matějskou pouť". A že podle stejné studie by mělo vše hradit město, tedy 100 000 000,- korun a někdo jiný to celé "pouze" provozoval, mi přijde skutečně jako hloupý vtip.

PTÁ SE:MarieDATUM:1. 2. 2016
OTÁZKA:Vážená paní starostko, ráda bych předeslala, že jsem Vaše zastánkyně. Prosím odpovězte nám, jak to … Celé znění
Vážená paní starostko,
ráda bych předeslala, že jsem Vaše zastánkyně. Prosím odpovězte nám, jak to s Vámi vypadá? Mezi lidmi se mluví o tom, že jste se sesypala a na radnici už delší dobu nepracujete? Je pravda, že se chystáte odstoupit ze své funkce?
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:2. 2. 2016
ODPOVĚĎ:Vážená paní Marie, těší mne Váš zájem a protože, jak píšete, jste moje zastánkyně, tak Vás nejspíš … Celé znění
Vážená paní Marie, těší mne Váš zájem a protože, jak píšete, jste moje zastánkyně, tak Vás nejspíš potěším. Určitě jsem se "nesesypala". Už jen to, že si s Vámi píšu, svědčí o opaku. Pravdou je, že jsem od druhého lednového týdne na neschopence, protože mému imunitnímu systému se cosi nelíbí na ostrém pracovním tempu, které jsme s kolegy na radnici nasadili. Tyto signály není dobré brát na lehkou váhu, proto jsem na radu lékařů podstoupila řadu vyšetření, která vyústila v léčbu. Nejde ale o nic fatálního, se svou kanceláří jsem v každodenním kontaktu, kolegové místostarostové si rozebrali některé moje úkoly a vše běží dál, jak má. Princip zastupitelnosti v dobrém týmu vždy funguje. Proto není důvod k obavám a už vůbec ne k úvahám o rezignaci. Eva Vanžurová
PTÁ SE:Josef MalíkDATUM:13. 1. 2016
OTÁZKA:Vážená paní starostko, dozvěděl jsem se, že se v centru Písku chystají velké změny. Mají se předělá… Celé znění
Vážená paní starostko,
dozvěděl jsem se, že se v centru Písku chystají velké změny. Mají se předělávat náměstí. Už máte i projekty, ale ptali jste se obyčejných lidí, jaké by to chtěli na náměstí mít? Přece není možné, aby na radnici rozhodovali o nás bez nás. My tady žijeme a chceme, abyste se s náma o tom bavili!
Děkuji Josef Malík, Písek
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:18. 1. 2016
ODPOVĚĎ:Vážený pane Malíku, v současné době připravujeme jednací řízení bez uveřejnění na zpracovatele… Celé znění

Vážený pane Malíku,

v současné době připravujeme jednací řízení bez uveřejnění na zpracovatele projektové dokumentace (PD) revitalizace centra města. Až bude jasný projektant uvedené PD, bude  i on účasten na veřejném projednání za účelem získání podnětů z řad veřejnosti. Předpokládáme, že v březnu/dubnu letošního roku bude vybrána projekční kancelář. Následně proběhne zmíněné projednání s veřejností.

S pozdravem E. Vanžurová

 

PTÁ SE:Marie VeseláDATUM:14. 12. 2015
OTÁZKA:Dobrý den paní starostko. Šokuje mě, co se letos dělo kolem grantů. Můžete prosím vysvětlit, proč js… Celé znění
Dobrý den paní starostko. Šokuje mě, co se letos dělo kolem grantů. Můžete prosím vysvětlit, proč jste pravidla Zlatého fondu změnili tak, že tam Divadlo Pod čarou jako v minulých letech najednou prý podle Vás nepasovalo? Uvědomili jste si, že byste takhle mohli zlikvidovat jeden z nejzáslužnějších dobrovolnických počinů, který už dlouho slouží celému Písku? Ještěže to pan Veselý na zastupitelstvu stihl zachránit, jinak by možná celý zbývající milion spolkl pan Mikušiak a jeho komerční akce.
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:18. 12. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den, paní Veselá. Pravidla pro poskytování dotací na kulturu a cestovní ruch se řídí předevší… Celé znění
Dobrý den, paní Veselá. Pravidla pro poskytování dotací na kulturu a cestovní ruch se řídí především aktuální poptávkou poskytovatele. Naší snahou je podpořit všechny dobré projekty, které přinesou co nejvíce užitku co největšímu počtu občanů města Písku. A to za jasných pravidel. Do celého procesu vstoupila mimo jiné i platnost novely zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů. Došlo ke změně terminologie a specifikaci jasných požadavků při poskytování dotací (příspěvků). Pokud je mi známo, nikdo z členů komise neměl výhrady k činnosti Divadla Pod čarou. DPČ jako žadatel pouze podalo žádost, která nebyla v souladu s aktuálními pravidly. Zejména v oblasti specifikace účelu a doby, v níž má být účelu dosaženo. Žádost DPČ, ani po předchozím upozornění ze strany vyhlašovatele, nespecifikovala konkrétní akci, ale uváděla popis celoroční činnosti. Z tohoto důvodu hodnotící komise navrhla žadatele vyřadit a vyhlásit další výzvy. Do těch by se mohli neúspěšní žadatelé přihlásit znovu a získali by tak čas k odstranění nedostatků ve své žádosti. Týká se to samozřejmě i těch pořadatelů, kteří z nějakého důvodu svoji žádost do první výzvy nepodali. Výhodou aktualizovaného dotačního řízení je možnost rozložení žádostí do více opatření (dříve 2 v kultuře a 1 v CR, nyní 6) a tím i lepší rozložení v čase. S pozdravem Vanžurová
PTÁ SE:Rostislav DolejsíDATUM:11. 12. 2015
OTÁZKA:Dobrý den, děkuji za odpověď, která mě ale vůbec neuspokojila. Já jsem se totiž neptal na docházku n… Celé znění
Dobrý den, děkuji za odpověď, která mě ale vůbec neuspokojila. Já jsem se totiž neptal na docházku na jednání, nýbrž na aktivitu na jednáních. A to si myslím je podstatný rozdíl.
ODPOVÍDÁ:Keclík JosefDATUM:11. 12. 2015
ODPOVĚĎ:Já myslím ,že to spolu souvisí ale neberu vám váš názor. Pravděpodobně aktivitu a práci posuzujete p… Celé znění
Já myslím ,že to spolu souvisí ale neberu vám váš názor. Pravděpodobně aktivitu a práci posuzujete podle toho kdo se kolikrát přihlásí o slovo na jednání zastupitelstva. Ale hlavní práce je důsledné prostudování materiálů a shodě co je pro město nejlepší. A to vše se děje na zastupitelském klubu. Ale respektuji Váš názor s pozdravem Keclík
PTÁ SE:Rostislav DolejsíDATUM:7. 12. 2015
OTÁZKA:Dobrý den p.Keclík, po delší době se na vás opět obracím s otázkou. Zajímalo by mne, jak jste aktivn… Celé znění
Dobrý den p.Keclík, po delší době se na vás opět obracím s otázkou. Zajímalo by mne, jak jste aktivní na jednáních zastupitelstva města Písku. Slyšel jsem totiž, že to není "to pravé ořechové". Jako váš volič /myslím ANO/ chci znát váš názor. Doufám, že na vaše vyjádření nebudu opět čekat 100 dnů ... Děkuji.
ODPOVÍDÁ:Keclík JosefDATUM:8. 12. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den já myslím že aktivní jsem stačí se podívat na docházku ať je to na jednání zastupitelstva … Celé znění
Dobrý den já myslím že aktivní jsem stačí se podívat na docházku ať je to na jednání zastupitelstva nebo klubu a sportovní komise. Není to pouze o zviditelňování se na jednání zastupitelstva ale o práci v zast. klubu kam bohužel část zastupitelů nechodí. Děkuji za dotaz Keclík
PTÁ SE:Luděk BlahaDATUM:5. 12. 2015
OTÁZKA:Aja jaj. Opoziční zastupitel a zakázka od města... Stálo to, Martine, aspoň za to? Když Ti to teď m… Celé znění
Aja jaj. Opoziční zastupitel a zakázka od města...
Stálo to, Martine, aspoň za to? Když Ti to teď může kdokoli předhodit, kdykoli se mu to hodí?
ODPOVÍDÁ:Brož MartinDATUM:5. 12. 2015
ODPOVĚĎ:Kdo chce psa bít, hůl si najde!  –-- Že by konkurenční boj Luďku?

Kdo chce psa bít, hůl si najde!  –-- Že by konkurenční boj Luďku?

PTÁ SE:BláhaDATUM:3. 12. 2015
OTÁZKA:Dobrý den pane Broži, dozvěděl jsem se, že jste uzavřel smlouvu s městem jako dodavatel služeb - při… Celé znění
Dobrý den pane Broži, dozvěděl jsem se, že jste uzavřel smlouvu s městem jako dodavatel služeb - připojení k internetu. Jako předseda kontrolního výboru kontrolujete smlouvy města a najednou jste jedním z dodavatelů. To mi přijde podivné. Zajímalo by mne, jestli jste již Vy osobně vykonal nějakou kontrolu a s jakým výsledkem, když jste placen jako podnikatel z městského rozpočtu.
Děkuji
Bláha
ODPOVÍDÁ:Brož MartinDATUM:3. 12. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den, pane Bláha. Ano, máte pravdu, smlouvu s městem jsem uzavřel, stejně tak, jako s … Celé znění

Dobrý den, pane Bláha. Ano, máte pravdu, smlouvu s městem jsem uzavřel, stejně tak, jako s asi dalšími 926 občany a subjekty, které máme v tuto chvilku připojené k naší síti. Nevím, zda Vás má odpověd potěší, ale město oslovilo naší firmu, aniž bych o to jakkoli usiloval (naší parketou jsou především domácnosti, firemní zákázky má spíše v merku naše partnerská sít HappyTechnik) jelikož nás ale oslovilo, dal jsem městu nabídku, která očividně asi byla nejlepší. Popravdě nevím, koho město ještě oslovilo a jaké další nabídky byly podány, výběrové řízení bylo formou poslání nabídky na IT středisko MU a zde jsem nijak nezkoumal, kdo dal jakou nabídku (k tomu ani jako předseda KK nemám přístup – musel bych si totiž vyžádat povolení od zastupitelstva a celé to zprocesovat), tudíž, jestli to chápu dobře a váš dotaz je, zda jsem si pročetl nabídky ostatních firem, a pak dal nižší nabídku, tak to opravdu musím striktně odmítnout. Samotného by mě zajímalo kolik firem bylo oslovených a s jakými nabídkami. Jediné co Vám mohu říci je, že naše nabídka vycházela z požadavků, které si řeklo město za cenu která je ve smlouvě, a v tuto chvíli by měla být veřejně přístupná, s tím, že jediné co jsme jakožto firma nabídli navíc, byla dvojitá záloha konektivity přes naší další partnerskou firmu, a to firmu SamNet – jedná se o to, že v případě poruchy naší linky je vše automaticky zálohováno přes druhou sít (redundatní spoj) tak, aby nedošlo k tomu, že město najednou bude bez internetu.

PS: Jinak střašně moc děkuji za tento dotaz, nikdy mě nenapadlo, že bych do našich referencí mohl použít to, že máme připojené město Písek. Díky tomu, že tento dotaz položil občan, je to to super, a já se nemusím tvářit jako vejtaha. Emotikona smile

Málem bych zapomněl, nechápu moc dobře dotaz, zda jsem osobně provedl nějakou kontrolu – jakožto předseda KV mám na starosti pouze dohled nad kontrolami a maximálně řídím jednání KV, do tohoto spadá i hledat témata ke kontrolám. Pokud je tedy dotaz o tom, zda jsem již byl na nějaké kontrole s výborem, tak se přiznám že ano, na jedné kontrole jsem byl, a to na kontrole Centra Kultury – jeden ze členů bohužel nemohl na kontrolu, a tak jsem ho musel zastoupit. Jinak nevím z jakých informací čerpáte, ale jakožto zastupitel a předseda KK jsem za tento měsíc dostal od města výplatu 1918,- Kč a to za 37.5 hodiny, které jsem strávil řešením věcí pro město Písek, což když si přepočítáte tak je cca: 51,14 Kč / hod.

 

Pro úplnost ještě: http://www.mupisek.cz/soubory/dokument25027.pdf

PTÁ SE:Sýkora FrantišekDATUM:3. 12. 2015
OTÁZKA:Dobrý den, Bilancování po roce aneb malá inventura působení koalice v zastupitelstvu města Písku 2.… Celé znění
Dobrý den,
Bilancování po roce aneb malá inventura působení koalice v zastupitelstvu města Písku 2.12.15
bod č,3 Zapojení do orgánů společností založených městem či takových právnických osob, v nichž má město majetkový podíl, bude
prováděno atd, – je realizováno a plněno.
Pane místostarosto,jak jste splnil slib deklarovaný 2x při volbě zástupců města do orgánů společností a spolků,tj. po pololetí vyhodnotit jejich činnost,hospodaření atd.
TRAFIKY NEBO SLIBY-CHYBY
Děkuji za odpověď
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:3. 12. 2015
ODPOVĚĎ:Vážený pane Sýkoro, děkuji Vám za dotaz. Máte pravdu, že jsem při nástupu do funkce měl představu, … Celé znění
Vážený pane Sýkoro, děkuji Vám za dotaz. Máte pravdu, že jsem při nástupu do funkce měl představu, že budeme vyžadovat od našich zástupců v orgánech společností zpětnou vazbu pololetně. Vzhledem k tomu, že některé orgány zasedají jen několikrát do roka, považuji za postačující, když je požádám začátkem příštího roku o podání zprávy o jejich působení v uplynulém roce a informaci o tom pak předložím zastupitelstvu města. Podobnou inventuru docházky chci udělat i u komisi rady a výborů zastupitelstva. Hezký adventní čas.
PTÁ SE:Vojtěch BlažekDATUM:3. 12. 2015
OTÁZKA:Krásný den, kdy bude znám výsledek(protokol) kontroly hospodaření Centra kultury Písek o.p.s. za ro… Celé znění
Krásný den,
kdy bude znám výsledek(protokol) kontroly hospodaření Centra kultury Písek o.p.s. za roky 2013 - 2015?

Děkuji
ODPOVÍDÁ:Brož MartinDATUM:3. 12. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den. Výsledky budou známé někdy koncem tohoto roku, či na začátku nového (kontrola byla proved… Celé znění

Dobrý den. Výsledky budou známé někdy koncem tohoto roku, či na začátku nového (kontrola byla provedena, ted se již jen musí zpracovat dokumentace).

PTÁ SE:Josef NovákDATUM:19. 11. 2015
OTÁZKA:Dobrý den pane místostarosto. Poslechl jsem si video z besedy o smartcity a divím se. Vypadá to, že … Celé znění
Dobrý den pane místostarosto. Poslechl jsem si video z besedy o smartcity a divím se. Vypadá to, že to všechno stojí na technologickém centru. Ale po městě se říká, že mají prázdný barák, pár zaměstnanců a málo peněz i práce a že to chtějí spravit tady tou dotací. Máte dobře prověřené, jestli je to spolehlivý partner? Slyšel jsem, že tam prý teď měli velký průser. Že nezaplatili velkou dodávku techniky do datového centra a dodavatel si to zase odinstaloval a odvezl. Co na to říkáte?
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:24. 11. 2015
ODPOVĚĎ:Vážený pane Nováku, dovolím si Vám oponovat, že v rámci SMART City Písek vše „stojí na Technologi… Celé znění
Vážený pane Nováku, dovolím si Vám oponovat, že v rámci SMART City Písek vše „stojí na Technologickém centru Písek“ . TCP je pouze jeden ze Stakeholderů, tzn. jednou ze zúčastněných stran či organizací v rámci celého konceptu. Mezi další subjekty patří především město Písek a zúčastněné organizace, dodávající služby pro město (Městské služby Písek, Teplárna Písek, ČSAD AUTOBUSY České Budějovice), ale i akademické sféra (ČVUT nebo JČU) a dále pak mezinárodní korporace jako Schneider Electric či EON... Pro úplnost uvádím, že město Písek v současné době jedná s Ministerstvem Životního prostředí ČR o zapojení do projektu SMART City Písek. Memorandum mezi MŽP a městem Písek bude schvalovat zastupitelstvo města. K záležitostem ohledně vnitřních věcí TCP Vás odkáži na jednatele společnosti. S pozdravem, Josef Knot
PTÁ SE:Vojtěch BlažekDATUM:23. 10. 2015
OTÁZKA:Dobrý den, chci se zeptat, proč nemůže fungovat financování prostřednictvím PPP - pro výstavbu R4? … Celé znění
Dobrý den,
chci se zeptat, proč nemůže fungovat financování prostřednictvím PPP - pro výstavbu R4?

Děkuji

S pozdravem a přáním krásného dne
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:23. 10. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den, na to, aby mohl PPP projekt fungovat, musí generovat zisk. Pokud by byla R4 po dostavbě … Celé znění

Dobrý den,

na to, aby mohl PPP projekt fungovat, musí generovat zisk. Pokud by byla R4 po dostavbě provozována za stejných cenových a technických podmínek, jako ostatní rychlostní komunikace v ČR (což považuji za jediné možné řešení), muselo by po její části dostavěné v rámci PPP projet dostatečný počet aut, z jejichž plateb by byly hrazeny nejen náklady na dostavbu, ale také na údržbu této části. Dosavadní měření průjezdnosti bohužel ukazují, že takové parametry jsou splněny pouze na již stojící části R4 mezi Prahou a Příbramí. Provoz mezi Příbramí a Novou Hospodou tyto parametry splňuje převážně pouze v době špiček (tedy v pátek z Prahy a v neděli do Prahy).

Hezký den

PTÁ SE:Petr KalousDATUM:13. 10. 2015
OTÁZKA:Dobrý den. Plánuje město Písek v tomto volebním období využít okolí Mehelnického potoka k vybudování… Celé znění
Dobrý den. Plánuje město Písek v tomto volebním období využít okolí Mehelnického potoka k vybudování pěšího a cyklo propojení centra města a Píseckých hor? Dobrou inspirací byla realizovaná architektonická procházka http://www.piseckysvet.cz/zivotni-prostor/den-architektury-no-5-pisek-mohelnicke-brozrodeni
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:15. 10. 2015
ODPOVĚĎ:Vážený pane Kalousi, připravovaná opatření na Mehelnickém potoce předběžně uvažují s takovouto mo… Celé znění
Vážený pane Kalousi, připravovaná opatření na Mehelnickém potoce předběžně uvažují s takovouto možností, ale rozhodující bude řešení protipovodňových opatření na tomto potoce. Ve spodní části Mehelnického potoka je již zpracovaná projektová dokumentace protipovodňových opatření, které odsouhlasilo i Povodí Vltavy, s.p. Pokud by se uvažovalo s možností průchodu podél potoka, představovalo by to větší zábor do prostoru zásobní zahrady Městských služeb Písek. Další část protipovodňových opatření, která zde připravuje investor – Obchodní galerie Písek, nejsou odboru ŽP prozatím známa. V dalších úsecích Mehelnického potoka se bude zpracovávat studie odtokových poměrů, včetně hledání možnosti zdržení vody při povodních (suché poldry) a teprve na základě této studie, je možné zakomponovat případné průchody pro pěší či cyklisty. Otázkou však zůstane, v případě realizace protipovodňových opatření, zda financování doprovodných prvků (cyklotrasa, cyklostezka apod.) bude moci být podpořena z případných dotačních zdrojů. Ve stávajícím plánu města je dokončení výstavby úseku smíšené stezky (pro cyklisty a pro pěší) ze sídliště Jih k nákupní zóně. Dále plánujeme výstavbu zbývající části úseku od Hřebčince po Semice, čímž docílíme uzavření celého cyklookruhu Písek – Smrkovice – Semice – Písek. Na Vámi navrhované zpřístupnění lokality soustavy Klášterských rybníků podél Mehelnického potoku pro pěší turisty a cyklisty formou zpevněné cesty, nelze v současném programovacím období čerpat dotační finanční prostředky. Z tohoto důvodu prozatím její realizaci neplánujeme. S pozdravem Eva Vanžurová
PTÁ SE:Rostislav DolejšíDATUM:8. 10. 2015
OTÁZKA:Dobrý den pane Keclík, položil jsem Vám dotaz ohledně házené v Písku /před 126 dny !!!/ - bez odpově… Celé znění
Dobrý den pane Keclík, položil jsem Vám dotaz ohledně házené v Písku /před 126 dny !!!/ - bez odpovědi. Chci se proto zeptat : záleží Vám vůbec na Vašich voličích? Vypadá to tak, že je pro Vás daleko přednější Vámi provozovaný podnik Živec a dorostenky Sokola Písek. Děkuji za vyjádření.
ODPOVÍDÁ:Keclík JosefDATUM:11. 11. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den, pokud máte dotaz ohledně WHIL žen, tak musíte kontaktovat pana Ing. Horáka a nebo MUDr. Ž… Celé znění
Dobrý den, pokud máte dotaz ohledně WHIL žen, tak musíte kontaktovat pana Ing. Horáka a nebo MUDr. Žabu. Já opravdu, jak jste napsal, trénuji dorostenky a nejsem kompetentní se vyjadřovat k družstvu žen. Omlouvám se za opožděnou reakci. Keclík
PTÁ SE:Jakub MalýDATUM:14. 9. 2015
OTÁZKA:vážená paní starostko Vanžurová. Pravidelně do Písku jezdíme se svými známými i s turisty. Infocentr… Celé znění
vážená paní starostko Vanžurová. Pravidelně do Písku jezdíme se svými známými i s turisty. Infocentrum ve Sladovně jsme si oblíbili a jsme tam velice spokojeni. Je tam moc hezké nádvoří s kavárnami a vodotryskem. Teď jsme se ale dozvěděli, že ho chce radnice stěhovat až někam na Alšovo náměstí. Prosím vás, kdo mohl dostat takový nápad? Všude jsou infocentra někde u radnice. Přimlouváme se za zachování u hlavního náměstí. Co s tím budete dělat?
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:15. 9. 2015
ODPOVĚĎ:Vážený pane Malý, naší snahou je rozvoj turismu v Písku, tedy i infocentra. Jeho současné umístění … Celé znění
Vážený pane Malý, naší snahou je rozvoj turismu v Písku, tedy i infocentra. Jeho současné umístění v hezkém nádvoří Sladovny s kavárnami a vodotryskem je nepraktické především z provozních důvodů. Nelze totiž zcela oddělit jeho provoz od provozu recepce a pokladny Sladovny, problematické je také zásobování a skladování propagačních materiálů. Rada města se na svém jednání zabývala možností přemístění infocentra do vhodnějších prostor. Podmínkou je, aby TIC bylo provozováno i nadále v městské budově, mělo dostatečný prostor a aby bylo na první pohled identifikovatelné přímo z ulice, což je z hlediska turisty velmi důležité. Z mnoha variant, které nám ležely na stole, se jeví jako nejvýhodnější umístit TIC v prostorách nově rekonstruované knihovny na Alšově náměstí. Rada města odsouhlasila pouze záměr budoucího přesunu. Samotná realizace toho kroku závisí na mnoha dalších faktorech. Nejprve se pokusíme získat finanční zdroje z dotačních titulů, následně proběhne rekonstrukce bývalé školy na knihovnu. Celý proces přemístění TIC do nových, zcela autonomních prostor proběhne, odhaduji, nejdříve v roce 2018. Právě proto, že se snažíme poskytnout infocentru poprvé v jeho historii prostory „šité na míru“, je třeba o těchto věcech mluvit s dostatečným předstihem, abychom nepropásli možnost dobré projektové přípravy. S pozdravem Eva Vanžurová
PTÁ SE:Jana NovotnáDATUM:7. 9. 2015
OTÁZKA:Dobrý den, paní architektko. kde se můžeme dozvědět, jak vypadá vítězný návrh nového bazénu. Bude t… Celé znění
Dobrý den, paní architektko.
kde se můžeme dozvědět, jak vypadá vítězný návrh nového bazénu. Bude tam i venkovní bazén?

děkuji za odpověď Jana Novotná
ODPOVÍDÁ:Trambová PetraDATUM:7. 9. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Vítězný návrh nového bazénu můžete zatím vidět pouze ve veřejném materiálu pro radu měst… Celé znění
Dobrý den, Vítězný návrh nového bazénu můžete zatím vidět pouze ve veřejném materiálu pro radu města, která bude zasedat ve čtvrtek 10.9.. Najdete ho spolu s dalšími dvěma oceněnými návrhy na této adrese: http://www.mestopisek.cz/soubory/dokument25040.pdf . Po schválení výsledků soutěže radou města budou všechny oceněné návrhy přístupné na webu města v plném rozsahu, tj. cca za týden. Všechny návrhy si pak můžete naživo prohlédnout při příležitosti jejich výstavy od 16.9. do 6.10. 2015 v písecké Sladovně. Ve středu 16.9. v 17h pak proběhne vernisáž spojená s veřejným projednáním za účasti autorů 3 oceněných návrhů - jste samozřejmě srdečně zvána! S venkovním bazénem se v projektu určitě počítá a při realizaci bude záležet na finančních možnostech města, zda se bude v první fázi realizovat. Petra Trambová
PTÁ SE:Martin BláhaDATUM:25. 7. 2015
OTÁZKA:Vážený pane zastupiteli Broži, mám dotaz, jestli jako člen správní rady Centra kultury, který podle … Celé znění
Vážený pane zastupiteli Broži, mám dotaz, jestli jako člen správní rady Centra kultury, který podle zákona ručí za hospodaření této společnosti neomezeně celým svým majetkem, uhradíte ztrátu, kterou před likvidací centrum kultury vykáže? Přijmout funkci je jednoduché, co také přijmout zodpovědnost?
ODPOVÍDÁ:Brož MartinDATUM:25. 7. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den, pane Bláha. Jak jste si jistě všimnul, do funkce jsem nastoupil před nedávnem a do d… Celé znění

Dobrý den, pane Bláha. Jak jste si jistě všimnul, do funkce jsem nastoupil před nedávnem a do dnešního dne v ní setrvávám, nerezignoval jsem a ani nehodlám. Jsem si toho, co píšete vědom a bohužel jsem si bláhově myslel, že ten bordel v CK, půjde nějak napravit. Mezitím však město, jakožto zřizovatel OPS, řekl, že jí zruší a tak se holt bude rušit. Sám jsem dosti zvědav, kolik kostlivců se ukáže při likvidaci, avšak jedno vím jistě, pokud se ukáže, že jsou tam nějaké nekalé praktiky, osobně podám trestní oznámení na toho, kdo za ně může.  Další věcí je, že mohu nést zodpovědnost za věci, o kterých vím. Uvidíme, co se ještě bude dít dál.

PTÁ SE:Rostislav DolejšíDATUM:10. 7. 2015
OTÁZKA:Dobrý den p.Keclík, chci Vám poděkovat za odpověď na můj dotaz ohledně házené v Písku. Ani jsem na o… Celé znění
Dobrý den p.Keclík, chci Vám poděkovat za odpověď na můj dotaz ohledně házené v Písku. Ani jsem na odpověď nemusel dlouho čekat. Ještě jednou díy.
ODPOVÍDÁ:Keclík JosefDATUM:18. 11. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den na dotaz byl odpovězeno Keclík
Dobrý den na dotaz byl odpovězeno Keclík
PTÁ SE:Rostislav DolejšíDATUM:5. 6. 2015
OTÁZKA:Dobrý den, nejsem sice z Písku, ale zajímám se o házenou. Jaká je podle vás budoucnost házené-zejmén… Celé znění
Dobrý den, nejsem sice z Písku, ale zajímám se o házenou. Jaká je podle vás budoucnost házené-zejména ženy-po letošní "nepovedené " sezoně? A pomůže město?
ODPOVÍDÁ:Keclík JosefDATUM:18. 11. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den na dotaz bylo odpovězeno. Keclík
Dobrý den na dotaz bylo odpovězeno. Keclík
PTÁ SE:Richard KábaDATUM:26. 5. 2015
OTÁZKA:Pane místostarosto, opravdu trvá 9 dní, než zjistíte, co projekt za desítky nebo stovky milionů, fin… Celé znění
Pane místostarosto, opravdu trvá 9 dní, než zjistíte, co projekt za desítky nebo stovky milionů, financovaný z peněz daňových poplatníků, přinese občanovi Písku? Soudě podle reakcí čtenářů nejsem sám, kdo by rád znal odpověď. Byl jste zvolen jako zástupitel občanů města Písek, tak jim prosím nedlužte tu odpověď dlouho. Předem děkuji a přeji hezký večer.
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:27. 5. 2015
ODPOVĚĎ:I místostarosta Písku je jen člověk, který má nárok na dovolenou a tak reaguji po až po svém návratu… Celé znění
I místostarosta Písku je jen člověk, který má nárok na dovolenou a tak reaguji po až po svém návratu. Pokud bych to mohl shrnout, tak Smart City (neboli Inteligentní město) je koncept města, které je -efektivní ve svém fungování - udržitelné ve svém rozvoji vzhledem k prostředí - otevřené ke svým občanům a nabízející vysokou životní úroveň - přátelské k návštěvníkům - bezpečné - atraktivní pro nové příležitosti a talentované lidi - konkurenceschopné mezi ostatními městy Každé město se přizpůsobuje hlavním trendům, mezi které můžeme jmenovat: - stárnutí populace - větší mobilita talentů a firem - nové nastupující generace se více zajímají o ekologii a životní prostředí - očekávaní zvyšování životních standardů - zvyšující se náklady na energie - stárnoucí infrastruktura - etc. .. Proto město Písek má zájem být jedním z nejlepších a konkurence nejschopnějších měst. Chceme, aby veškeré nové investice, které tak jako tak musíme provádět, měly co nejlepší parametry, efektivitu a přinášely možnost optimálního řízení a fungování města. Je samozřejmé, že vedení města chce spolupráci jak s občany, tak i s podnikateli. Proto tzv. Modrožlutá kniha je spíše ideovým záměrem zpracovaným odborníky pod záštitou děkana FD ČVUT Praha než závazným plánem, který by diktoval nějaké mandatorní výdaje. Berme to jako příležitost pro rozvoj, příležitost na přicházejících investičních akcích získat podporu fondů EU a v neposlední řadě i vybudovat Písek jako město pro efektivní život na vyšší úrovni. Konkrétní projekty nyní procházejí jednotlivými výbory a s podporou podnikatelů, občanů i akademické sféry se město připravuje na následující programové období. Konkrétní akce a pozitivní příklady jsou např. Schneider Electric, který daroval městu nabíjecí stanici pro elektromobily a firma EoN, která má zájem městu poskytnout zadarmo elektromobily nebo elektroskůtry k volnému použití. Dále připravovaný koncept parkování by měl splňovat podmínky Smart City a Smart Building (Inteligentní budova) tedy: 1) Měl by komunikovat obsazenost parkovacích míst, inteligentní navigace s možností regulace dopravy a s centrálním systémem řízení. Data dostupná z park.domu sdílena přes různé aplikace. Bezpečnostní systém. - Cílem je jasná navigace do park. domu, možnost centrálního řízení pro změnu priorit (speciální akce, atd) a zajištění bezpečnosti parkujících aut. Lepší informovanost rezidentů i návštěvníků 2) Měl by být připraven pro elektromobilitu, tj mít dedikovaná parkovací místa s možností nabíjení elektro aut/motocyklů/skůtrů vč. monitorovací infrastruktury a řízení údržby . V dosahu jiný způsob transportu ať již kola nebo městská doprava - Cílem je přispět k ekologickému provozu a zajištění kompletního systému dopravy 3) Měl by být připraven na instalaci obnovitelných zdrojů (fotovoltaika, etc.) ať již pro provoz v ostrovním režimu nebo v režimu pokrytí vlastní spotřeby s možností zálohy. - Cílem je, aby budova byla alespoň částečně soběstačná z hlediska energií a zvýšení energetické efektivity S pozdravem JK
PTÁ SE:Richard KábaDATUM:18. 5. 2015
OTÁZKA:Díky za odpověd. Kromě dlouhého textu plného frází, jsem se ale nic konkrétního nedověděl. Pochopil … Celé znění
Díky za odpověd. Kromě dlouhého textu plného frází, jsem se ale nic konkrétního nedověděl. Pochopil jsem, že půjde o modulární systém, umožňující spoustu věcí (tedy si dovozuji, že to bude stát i spoustu peněz, když budeme žádat v průběhu let a různé dotace) a že není jasno, co všechno to bude. Ale zaráží mě, že nejste schopen vyjmenovat ani pár věcí, které to přinese občanovi. Naopak naznačujete, že občan bude sloužit systému? Vše co děláme, ale musí sloužit občanovi. Proto se ptám - JAK?
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:21. 10. 2015
ODPOVĚĎ:zodpovězeno v dalším dotazu – viz 27.5.2015

zodpovězeno v dalším dotazu – viz 27.5.2015

PTÁ SE:Vojtěch BlažekDATUM:18. 5. 2015
OTÁZKA:Dobrý den, chtěl bych se zeptat k čemu město potřebuje trasparentní účet? když tam jsou zobrazovány … Celé znění
Dobrý den, chtěl bych se zeptat k čemu město potřebuje trasparentní účet? když tam jsou zobrazovány položky typu platba za nákup židle nebo prodej pozemku? Když tam stejně není vidět (ani dle zákona to nejde) komu jdou ty peníze? Není to spíše takové populistické gesto vůči občanům, pro které je de facto naprosto zbytečný a nic neříkající? Jaký má smysl jeho zřízení? Děkuji mnohokrát .

S pozdravem
Vojtěch Blažek - svědomitý občan města Písek
ODPOVÍDÁ:Brož MartinDATUM:19. 5. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý večer pane Blažku. Jak jsem Vám již psal na facebooku, město není firma "nehospodaří s vl… Celé znění

Dobrý večer pane Blažku. Jak jsem Vám již psal na facebooku, město není firma "nehospodaří s vlastníma penězma", ale s penězma nás všech, tím myslím Vás, mě  či jakého koli jiného Písečáka či daňového poplatníka. A zde právě je celé to kouzlo transparentního účtu, jelikož to nejsou peníze několika radních a nebo zastupitelů je prvotním úkolem, aby ty jenž tyto peníze do systému vkládají věděli kam jejich peníze jdou! Argument jako že Franta Jetel nebude vědět co je položka odkup pozemnku č.2654782 za 26 000,-  je relevantní. Je tu další spousta lidí, co vědí co tato položka znamená, zajímá je to a ted bohužel nemají možnost se kouknout jak jejich zástupci (ZVOLENÍ) zástupci na radnici hospodaří.

Chápu že spoustě z lidí nahoře je to nepříjemné že musejí odkrývat karty, ukazovat jak se vyhazují peníze náš všech pro nic za nic, a to jen kvůli hloupým rozmarům jednoho nebo více lidí. Pokud chcete příklad je to třeba převod Centra Kultury ops. na příspěvkovku které vyšlo zrovna od vašich stranických kolegů a město dle mých propočtů bude stát přibližně 5 miliónů korun z městské kasy (jistě tam nebudou chybět, vždyt Písek a občané mají spoustu peněz!) a právě třeba i prototo je potřeba mít transparentní účet, ono se pak bude horko těžko něco zametat pod koberec, když všechny tyhle průsery budou na účtech vidět!

Na internetu jste také namítal že to nelze kvůli osobním údajům, na čež bych Vám rád odpověděl jedním faktem ze života! Jsem OSVČ, živnostník, rukama se živící podnikatel, jak je tedy možné že tento stát každý den porušuje zákon o ochraně osobních údajů u 1 000 000 lidí? Na všech stránkách kde pracují s financema je dohledatelné moje rodné číslo co by DIČ! Obrana proti tomu není, odvolání také ne. Stát mě nařizuje abych zveřejňoval i proti své vůli můj bankovní účet! Prostě musím, a pak přijde někdo kdo na vše říká ANO BUDE LÉPE a ohání se tím že transparentní bankovní účet nemůže být protože by každej věděl že Franta Jetel má účet u FIO banky například….. 

Zakončím to jedním bonmotem či příslovím jak je ted na radnici moderní: "Kdo chce hledá řešení, kdo nechce jen napadá." Jinak děkuji za dotaz :)

PTÁ SE:Richard KábaDATUM:14. 5. 2015
OTÁZKA:Vážený pane Knote, rád bych navázal na otázku pana Nováka, ze 14.4. ohledně Smart City. Odkázal jste… Celé znění
Vážený pane Knote, rád bych navázal na otázku pana Nováka, ze 14.4. ohledně Smart City. Odkázal jste na článek pana Brůhy z 2.4. Nicméně tam odpověď není, dovolte mi zeptat se.

Co Smart City přinese konkrétně občanovi Písku?
Kolik to bude stát - tedy v jaké výši budou čerpány dotace EU?
Jaká bude částka na provoz a údržbu systému ročně?
Jak dlouhá je udržitelnost?
Proč o tak zásadní věci, kterou nemělo žádné uskupení ve volebním programu neproběhla před schválením záměru veřejná diskuze?
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:15. 5. 2015
ODPOVĚĎ:Co Smart City přinese konkrétně občanovi Písku? Projekt SC není v současné době pro město Písek kon… Celé znění
Co Smart City přinese konkrétně občanovi Písku? Projekt SC není v současné době pro město Písek konkrétně vymezen na jednotlivé akce (projekty). Obecně se jedná o tzv. „inteligentní města“ a tyto projekty se aplikují po celém světě. Jedná se o využití moderních (vč. informačních) technologií, které mohou výrazně ovlivnit kvalitu života obyvatel města způsobem zohledňujícím energetickou náročnost a s ohledem na komfort. Nejedná se však o pouhé využití technologií, synergického efektu lze docílit i vlivem organizačním. Mezi nosné projektové linie, které jsou v hledáčku mnoha měst patří a) inteligentní mobilita b) inteligentní energetika a služby c) informační a komunikační technologie Garantem konceptu SC bývá vedení města, hnací silou různé společnosti z oblasti energetiky, elektrotechniky a informatiky. To podstatné se však skrývá v přístupu uživatelů s ohledem na technické možnosti stávajícího století. Můžeme hovořit i o filozofickém pojetí každého z nás k tomuto konceptu. Vytvoří-li se pomocí technických a organizačních podmínek takové prostředí, které obyvatelům může zvýšit kvalitu života otázka by pak neměla znít co SC přinese občanovi, ale co občan může vykonat, aby projekt SC smysluplně fungoval a byl tak prospěšný všem. Kolik to bude stát - tedy v jaké výši budou čerpány dotace EU? Jednotlivé projekty mohou být financovány prostřednictvím zdrojů zapojených společností, a to s cílem dosažení zisku či naopak s altruistickým (prospěšným pro občany) základem. Je předpoklad, že i v příštím programovacím období bude možné v ČR čerpat národní i evropské zdroje, dostupné prostřednictvím operačních programů jednotlivých ministerstev (MMR, MŽP, MD, …). Lze očekávat že i nadále bude podpora projektů ohraničena procentně ze strany poskytovatele (výše dotace) a ze strany příjemce (spoluúčast). Jaká bude částka na provoz a údržbu systému ročně? Nejedná se o systém, nelze proto obecně stanovit a vyčíslit provozní náklady, momentálně bude projekt zajišťován pracovníky odboru investic a rozvoje města v rámci jejich pracovní náplně. Jak dlouhá je udržitelnost? SC nemá stanovanou konkrétní udržitelnost. Jedná se o nepřetržitý koncept / projekt. Tzv. udržitelnost projektu (míněno jednotlivá akce, jednotlivá součást konceptu SC) je stanovena jednotlivými poskytovateli dotace, zpravidla v rozpětí 3 až 5 let. Proč o tak zásadní věci, kterou nemělo žádné uskupení ve volebním programu neproběhla před schválením záměru veřejná diskuze? Město Písek podpořilo koncepci SC. Zastupitelstvo města se připojilo k projektu SC v Písku. Na zasedání zastupitelstva byl umožněn časový prostor pro dotazy obyvatel města, veřejná diskuse před schválením záměru proběhla. Každý občan má právo se vyjádřit k jakémukoliv tématu. Veřejná diskuse mohla a může i nadále probíhat v mnoha médiích (tisk, rozhlas, TV, internet, sociální sítě, aj.).
PTÁ SE:Zbyněk KonvičkaDATUM:24. 4. 2015
OTÁZKA:Vážený pane Hořánku, děkuji za Vaši odpověď na předchozí dotaz, nicméně Vám chci položit doplňující … Celé znění
Vážený pane Hořánku, děkuji za Vaši odpověď na předchozí dotaz, nicméně Vám chci položit doplňující otázku. Řada měst například Úvaly, Mariánské lázně (kde vládnou Piráti ;) … ), Nové město na Moravě tyto transparentní účty mají. Stejně jako padesátitisícový Prostějov ;) … ale i podobně velké město Znojmo ;) Tedy: Vzal by si Písek inspiraci třeba právě z Prostějova, Znojma či Mariánských lázní? Dotázal by se, co zavedení transparentního účtu obnášelo a obnáší jeho spravování? Děkuji za odpověď
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:24. 4. 2015
ODPOVĚĎ:Vážený pane Konvičko, děkuji za užitečné tipy. Zcela jistě se poohlédneme jinde a rádi se budeme ins… Celé znění
Vážený pane Konvičko, děkuji za užitečné tipy. Zcela jistě se poohlédneme jinde a rádi se budeme inspirovat u kolegů, co to obnáší a jak to tam dělají. Hezký jarní čas.
PTÁ SE:Zbyněk KonvičkaDATUM:23. 4. 2015
OTÁZKA:Vážený pane Hořánku, rád bych se Vás zeptal na dvě stručné otázky. Chcete - nechcete transpa… Celé znění
Vážený pane Hořánku,

rád bych se Vás zeptal na dvě stručné otázky.

Chcete - nechcete transparentní účet pro město Písek?

Ať už bude odpověď na první otázku kladná nebo záporná, můžete shrnout Vaše důvody, které k ní vedly?

Děkuji za odpověď
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:24. 4. 2015
ODPOVĚĎ:Vážený pane Konvičko, než odpovím na Vaše otázky, vrátím se lehce k formě projednávání této věci na… Celé znění
Vážený pane Konvičko, než odpovím na Vaše otázky, vrátím se lehce k formě projednávání této věci na posledním zastupitelstvu města. Na program byl zařazen návrh na zřízení transparentního účtu bez jakýchkoliv doprovodných podkladů a proto jsem pro něj nehlasoval. Asi se Vám budu zdát těžkopádný a nepružný, ale problematika zveřejňování finančních toků u tak velkého (myslím co do počtu účetních transakcí) subjektu, jako je město, se dá zajistit různými způsoby, nejen tzv. transparentním účtem (například tzv. rozklikávacím rozpočtem). Transparentní účet se spíše hodí pro politickou stranu, občanské sdružení či jiný subjekt, kde lze zajistit přehlednost. Nejsem zastáncem podobných Hurá akci, kdy někdo vystřelí návrh usnesení (při vší úctě ke kolegovi Brožovi), ale preferuji rozhodování po zralém uvážení. Umím si představit, že by se daná věc posoudila po stránce fiskální, právní, technické a technologické a zejména organizační a pak se o ní rozhodlo v příslušném orgánu. Tím ale není zastupitelstvo města, tomu do toho nic není. Podle § 102 odst. 2 písm. a) zákona o obcích spadá zabezpečení hospodaření města do vyhrazené působnosti rady města. Takže transparentnost ano, ale účelnou. Strohá čísla na položkách Má dát - Dal bez patřičného popisu jsou k ničemu. U veřejných prostředků není důvod něco tajit, jde jen o to najít vhodnou formu publikování tak, aby to bylo srozumitelné a přehledné. Věřím, že se k tomu i v Písku dobereme. A nyní k Vašim otázkám: 1) Transparentní účet pro město Písek nechci. 2) Důvodem je to, že tuto formu nepovažuji pro město za nejvhodnější.
PTÁ SE:Franta NovákDATUM:14. 4. 2015
OTÁZKA:Zdravím Vás, pane Knote. Chlapi v práci povídali, že ste byli s paní starostkou až někde v Barcelóně… Celé znění
Zdravím Vás, pane Knote. Chlapi v práci povídali, že ste byli s paní starostkou až někde v Barcelóně přiučit se to Smartcity. Ale moc tomu nikdo nerozumí a nikde se moc nepsalo. Vy prý to hodně tlačíte, že to jako chcete. Prosím Vás, vysvětlete nám nějak jednoduše co to vlastně je a co nového by z toho v Písku pro lidi bylo. A taky kolik to bude asi stát? Děkuji Vám Franta Novák
ODPOVÍDÁ:Knot JosefDATUM:16. 4. 2015
ODPOVĚĎ:I já Vás zdravím pane Nováku, Jsem rád, že se zajímáte o tento moderní urbanistický koncept.  Vi… Celé znění
I já Vás zdravím pane Nováku, Jsem rád, že se zajímáte o tento moderní urbanistický koncept.  Vizí je efektivně a systematicky podporovat rozvoj a propojení kvalitní energetické, telekomunikační a dopravní infrastruktury. Koncept SMART Písek bude sloužit pro přípravu intervencí z fondů EU v období 2014–2020. Lépe než pan Brůha bych to nenapsal a tak Vás s dovolením odkážu na jeho text: http://www.mujpisek.cz/vyda-se-pisek-hloupou-cestou-nebo-bude-nase-city-inovativni-a-smart/ V případě, že jsem Vás neuspokojil, rád se s Vámi osobně potkám. S pozdravem Josef Knot
PTÁ SE:Tabáček MíraDATUM:30. 3. 2015
OTÁZKA:Rád bych věděl, jaké jsou Vaše priority - co chcete v zastupitelstvu prosazovat. Co budete podporova… Celé znění
Rád bych věděl, jaké jsou Vaše priority - co chcete v zastupitelstvu prosazovat. Co budete podporovat nebo jaký máte cíl? Může to být třeba i nějak prospěšné gymnáziu?
ODPOVÍDÁ:Drnec MichalDATUM:2. 4. 2015
ODPOVĚĎ:Nechci měnit Vámi položený dotaz, ale trochu si jej přece jen poupravím. Nemyslím si, že bych měl a … Celé znění
Nechci měnit Vámi položený dotaz, ale trochu si jej přece jen poupravím. Nemyslím si, že bych měl a chtěl něčeho dosahovat JÁ osobně, samostatně, jako Michal Drnec. Byl jsem zvolen do zastupitelstva jako člen TOP 09, to znamená, a já si alespoň myslím, že tomu tak bylo, že mě lidé volili jako zástupce této strany a především proto, že se ztotožnili s programem, se kterým šla „topka“ do voleb. Pokud se tedy ptáte, co jsou mé priority či co chci prosazovat, pak si myslím, že je tato otázka naprosto zbytečná. Jsem členem „topky“ a jako její člen jsem šel do voleb. Znamená to tedy, že bych měl být, a jsem, plně ztotožněn s jejím programem. Mou snahou, a zároveň i samozřejmou povinností, by mělo být pokusit se co nejvíce naplnit programové priority. Program najdete u mého „profilu“, takže nemá smysl se jím zde zabývat a dopodrobna ho rozebírat. Něco se již daří, např. konečně „rozpohybovaný bazén“ (a je jasné, že ohlasy k tomuto rozhodnutí budou pozitivní i negativní, ale hlavně se od roku 2008 už konečně něco rozhodlo, „spustilo“ a přestaly se každoročně utrácet peníze za opakované studie, průzkumy,…), něco ještě přijde (knihovna, parkování,…), něco půjde hůře, něco se patrně vyřešit nepodaří (Žižkova kasárna). Žádná z věcí, které mají být ku prospěchu našeho města a jeho občanů, nikdy není, a z hlediska složitosti celého procesu od samotného nápadu až po konečnou realizaci, ani nemůže být, VĚCÍ JEDNOHO. Někdy je to věc koalice, někdy spolupráce napříč politickým spektrem, ale vždycky tam musí být SPOLUPRÁCE VÍCE LIDÍ. Nikdy tam není JEDEN. Proto si myslím, že otázka: „Co chce jeden konkrétní člověk prosazovat, měnit, dokázat?“, není tak úplně šťastná. Pokud někdo, kdo působí v politice, o sobě říká: „JÁ jsem prosadil a zasloužil se o…“, něco by to mělo lidem signalizovat. O něm. Protože sám to nedokázal. Sám je jeden hlas. A to je žalostně málo. K té druhé části Vaší otázky, jestli může být něco z mého působení prospěšné gymnáziu? Gymnázium je škola zřizovaná krajem. To znamená, že gymnázium nemůže získat žádné finanční prostředky z rozpočtu města, pokud máte na mysli toto. Dá se tedy s trochou nadsázky říci, že naše škola je pro „město“ nezajímavá. A v minulých dvou volebních obdobích město prakticky nezajímala. Vlastně zajímala. Ale bylo to spíše gymnáziu na škodu. Možná víte, že slovo je často nejhorší zbraň. A že těch slov bylo. Já však věřím, že se to trochu změní. Gymnazisté jsou skvělí studenti, nezasloužili si to a nezaslouží si to. A navíc. Jsou to ve většině „Písečáci“ a trochu zájmu a pozornosti by v našem městě měli mít. Pozitivního zájmu. Co do znalostí, schopností (organizačních i jazykových, i v těch jsou schopni předčit jiné studenty), dovedností jsou výborní… Mezi námi, kdo jiný, když ne oni. Stačí jen chtít je využít. V minulých osmi letech je nikdo nechtěl. Spíše naopak. Otázkou tedy je, jak tomu bude teď? Pokud by se to změnilo, pro gymnázium jedině dobře.
PTÁ SE:Edita RoučkováDATUM:30. 3. 2015
OTÁZKA:Paní starostko, v tištěném Píseckém světě píšete, že přechodu ze ZŠ E. Beneše do křesla starostky ne… Celé znění
Paní starostko, v tištěném Píseckém světě píšete, že přechodu ze ZŠ E. Beneše do křesla starostky nelitujete - počítáte ale s tím, že se tam ještě někdy vrátíte? A sledujete dál, co se na škole děje a zda neztratí svůj kredit?
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:31. 3. 2015
ODPOVĚĎ:Vážená paní Roučková, musím říci, že v současné situaci nemám mnoho času na to, abych přemýšlela o… Celé znění
Vážená paní Roučková, musím říci, že v současné situaci nemám mnoho času na to, abych přemýšlela o svém případném návratu do školy. V současné době jsem v pozici, ve které je mou povinností sledovat práci a výsledky všech píseckých základních škol. A kvalita školy jako takové odpovídá vždy kvalitě pedagogů a provozních zaměstnanců. Každý má ve škole své místo a každý je, a to se týká i mé osoby, nahraditelný. S pozdravem Eva Vanžurová
PTÁ SE:Monika ProcházkováDATUM:24. 3. 2015
OTÁZKA:Dobrý den, pane doktore. Jste jeden z lékařů v zastupitelstvu, jaký je Váš názor na plány, že by psy… Celé znění
Dobrý den, pane doktore. Jste jeden z lékařů v zastupitelstvu, jaký je Váš názor na plány, že by psychiatrická léčebna v budoucnu neměla být uprostřed lesů U Honzíčka, ale v kasárnách? Honzíček akutně potřebuje rekonstrukci, ale neměla by se tam léčebna po opravě vrátit? Příroda pravděpodobně hraje při léčení důležitou roli. Nebyla by škoda objekt na tak cenném místě prodat? Velice Vám děkuji za odpověď.
ODPOVÍDÁ:Tyll RudolfDATUM:24. 3. 2015
ODPOVĚĎ:Vážená paní Procházková, pokud sledujete mou práci v zastupitelstvu, tak jste si zajisté všiml… Celé znění

Vážená paní Procházková,

pokud sledujete mou práci v zastupitelstvu, tak jste si zajisté všimla, že jsem se opakovaně snažil přesvědčit své kolegy zastupitele, aby došlo k dohodě mezi městem (vlastník nemovitosti) a Píseckou zdravotní (provozovatel psychiatrické léčebny), aby mohla být nadále poskytována psychiatrická péče v budově U Honzíčka. Bohužel má snaha nepadla na úrodnou půdu. Město jako vlastník budovu nechtělo Písecké zdravotní prodat a Písecká zdravotní nechtěla opravovat cizí majetek. Proto Písecká zdravotní zakoupila budovu v Žižkova kasárna (modrá budova) , opravuje ji a po dokončení oprav tam přesune psychiatrickou léčebnu. 

Odpověď na Vaši otázku, zda by bylo škoda tuto budovu prodat. Vzhledem k tomu, že město pro ni nemá využití, je ve velmi špatném stavu a sloužila by nadále jako vyhlášená psychiatrická léčebna na zcela ideálním místě, tak za mě by to škoda nebyla. Bohužel čas na prodej pro zachování psychiatrické léčebny byl promarněn. 

O dalším využití budovy po odstěhování psychiatrické léčebny  bude rozhodovat zastupitelstvo města. 

S pozdravem Rudolf Tyll

PTÁ SE:David MacháčekDATUM:20. 3. 2015
OTÁZKA:Paní architektko - podle webu Můj Písek, píšou tam dneska, že prý dělá komora architektů potíže se s… Celé znění
Paní architektko - podle webu Můj Písek, píšou tam dneska, že prý dělá komora architektů potíže se schválením soutěže pro architekty na řešení nového bazénu - můžete to nějak přiblížit? Co teďka budete dál s tím dělat?
ODPOVÍDÁ:Trambová PetraDATUM:21. 3. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den pane Macháčku, Česká komora architektů (ČKA) opravdu zatím neschválila soutěžní podmínky … Celé znění

Dobrý den pane Macháčku,

Česká komora architektů (ČKA) opravdu zatím neschválila soutěžní podmínky na nový bazén. Máme údajně nastavené nízké odměny pro soutěžící (1 mil. Kč). Při jejich nastavení jsme vycházeli z předchozí soutěže na knihovnu, kde byly komorou soutěžní podmínky bez problémů odsouhlaseny. Nyní ČKA požaduje 2 mil. Kč. O podmínkách budeme dále jednat na zasedání představenstva ČKA, které se bude konat 31.3. 2015. 

S pozdravem,

Petra Trambová

PTÁ SE:Romana MaláDATUM:20. 3. 2015
OTÁZKA:Vážený pane Broži, byl jste tentokrát na radě města? Co říkáte tomu, že páni radní zamítli plošné či… Celé znění
Vážený pane Broži, byl jste tentokrát na radě města? Co říkáte tomu, že páni radní zamítli plošné čipování psů kvůli údajně vysokým nákladům - kdo byl nejvíc proti? A vůbec, nestojí nás řešení psích nalezenců a ztracenců mnohem víc??
ODPOVÍDÁ:Brož MartinDATUM:21. 3. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý večer paní Malá. To by muselo peklo zamrznout abych na radu nešel :) a to se ještě nestal… Celé znění

Dobrý večer paní Malá. To by muselo peklo zamrznout abych na radu nešel :) a to se ještě nestalo, tudíž ano na radě jsem byl. Co se pak týká očipování všech psů, tak jsem tentokráte rád že radní rozhodli pro to aby to nebylo povinné. Myslím že očipování psů je dobrá věc, ale nemělo by se to dít z nějakého nařízení, je spousta lidí, kteří své miláčky nechtějí nechat čipovat a já to chápu, at už je to z jakýchkoliv důvodů. Čipování by mělo být hlavně dobrovolné = záleží mě na mém pejsku, vím že známka se může ztratit, pak ho nechám očipovat. Myslím si a budu prosazovat to, aby i do budoucna měl lepší podmínky ten kdo nechá pejska očipovat, ale plošně bych to sám nezaváděl. Druhou věcí je, a to mě dosti zaráží že do dnešního dne nemá MP k dispozici čtečku na čipy. Z rozpočtu města nám lítají statisíce na každou kravinu ale nenajde se 3 tisíce na čtečku. Proto na další zastupitelstvo budu dávat návrh na zakoupení čtečky pro MP. Tak uvidíme. Jinak nedá se říci že by byl někdo nejvíc proti, celé to k zamítnutí navrhoval pan Hořánek a vššichni to podpořili. Co se pak týká financí na útulek, tak ano myslím si že finance vynaložené na odvoz psů do útulku ve Strakonicích a celá ta mašinérie nás vyjde na nějakou tu korunu, kterou by řešilo to co jsem říkal před volbama a to naše vlastní depozitum ale nejen pro pejsky ale i kočky na našem území. Děkuji za dotaz.

PTÁ SE:Markéta NovotnáDATUM:20. 3. 2015
OTÁZKA:Dobrý den, paní starostko. Chtěli bychom se Vás zeptat, jaké má Písek plány v oblasti středního a v… Celé znění
Dobrý den, paní starostko.
Chtěli bychom se Vás zeptat, jaké má Písek plány v oblasti středního a vysokého školství. Chystají se nějaké změny? Děkuji Vám za odpověď.
ODPOVÍDÁ:Vanžurová EvaDATUM:22. 3. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den, paní Novotná, Město Písek v oblasti středního a vysokého školství nemá v podstatě žádné … Celé znění
Dobrý den, paní Novotná, Město Písek v oblasti středního a vysokého školství nemá v podstatě žádné pravomoci. Tyto školy jsou zřizovány krajskými úřady, příslušnými ministerstvy nebo se jedná o soukromé subjekty. Více jsem publikovala nedávno v příspěvku http://www.mujpisek.cz/vize-zij-pisku-pracuj-praze-zij-praze-studuj-pisku-naopak/. Zde naleznete poměrně podrobný rozbor tématu, které vás zajímá. O tom, že by se v současné době chystaly nějaké změny v oblasti středního a vysokého školství nemám žádné informace. S pozdravem Eva Vanžurová
PTÁ SE:Vojtěch BlažekDATUM:19. 3. 2015
OTÁZKA:Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda chodíte na jednání rady města, či někdo z vaší partaje? Děkuji… Celé znění
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda chodíte na jednání rady města, či někdo z vaší partaje?
Děkuji
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:20. 3. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den, na jednání rady jsem byl jednou a půjdu opět v situaci, kdy projednáván "zajímavý" bod. S… Celé znění
Dobrý den, na jednání rady jsem byl jednou a půjdu opět v situaci, kdy projednáván "zajímavý" bod. S pozdravem Ondřej Veselý
PTÁ SE:Martin S.DATUM:19. 3. 2015
OTÁZKA:Pane Veselý, bohužel mám vlastní zkušenosti s blízkým člověkem trpícím Alzheimerem. Pokud si neumíte… Celé znění
Pane Veselý, bohužel mám vlastní zkušenosti s blízkým člověkem trpícím Alzheimerem. Pokud si neumíte představit Vámi popisované zařízení, doporučuji navštívit Prácheňské sanatorium, kde se specializují na Alzheimera a další demence. Je ve vnitřním městě, s výhledem na parkoviště, u trati a sídliště "Gotwalďák". Cca 60 klientů tam pobývá dlouhodobě. Dostává se jim výborné péče, určitě v prostředí netrpí. Přesto, že většina má poruchy vnímání, emocí, myšlení atd. jak už to u této nemoci bývá...
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:20. 3. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den, v tomto směru nejsme vůbec v rozporu. V Alzheimer centru na sídlišti Milady Horákové … Celé znění
Dobrý den, v tomto směru nejsme vůbec v rozporu. V Alzheimer centru na sídlišti Milady Horákové jsem byl několikrát, stejně jako jsem byl dvakrát ve Vážce v Diakonii. Informace o tom, že v Žižkových kasárnách má vzniknout seniorský dům s oddělením pro lidi postižené Alzheimerovou chorobou, či jinými onemocněními s demencí se objevila v médiích až po jednání zastupitelstva a ani vlastní usnesení, které bylo přijato, není se zařízením takového typu v rozporu. Vzhledem k tomu, že nejsem v těchto věcech odborník, dovolím si vložit text, kterým na celou situaci reagoval jediný skutečný odborník mezi zastupiteli Ing. Hladík: "Vážený pane místostarosto, velice se omlouvám, ale na prezentaci firmy RG Investment jsem čekal celou dobu a nezaznamenal jsem ani jednou výzvu k tomu, že zástupce této firmy chce projekt prezentovat. Pan Vostarek prezentoval projekt firmy na jednání řídícího týmu pro komunitní plánování a zde byla řeč o pobytových službách pro psychiatrické pacienty z celé republiky. Jinak si prosím ujednoťte terminologii, tak jak uvádíte v PP název Domov pro seniory se zvláštním režimem, je matoucí a manipulativní. Vy se v zákonech vyznáte a podle § 50 zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách se jedná o službu Domovy se zvláštním režimem. Znění tohoto paragrafu uvádím: (1) V domovech se zvláštním režimem se poskytují pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění nebo závislosti na návykových látkách, a osobám se stařeckou, Alzheimerovou demencí a ostatními typy demencí, které mají sníženou soběstačnost z důvodu těchto onemocnění, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby. Režim v těchto zařízeních při poskytování sociálních služeb je přizpůsoben specifickým potřebám těchto osob. Jinak co se týče záměru budovat DZR pro 100 klientů, i kdyby to měli být senioři trpící Alzheimerovou chorobou nebo demencí jiného typu, ruku bych pro to nezvedl. Domov se zvláštním režimem – Vážka, který provozuje Diakonie ČCE – středisko Blanka, se stará o 7 klientek trpících již zmíněnou Alzheimerovou chorobou či jinou formou demence. Tato služba je držitelem certifikátu České alzheimerovské společnosti a kritéria pro získání tohoto certifikátu jsou velmi náročná. Hlavní důraz je kladen na domácké, rodinné prostředí, udržování kontaktu s tzv. sociálním prostředím, tedy s rodinnými příslušníky, přáteli, vrstevníky apod. a dále na individuální práci s těmito klienty. Toto si opravdu u 100 klientů v jednom domě, potažmo v tomto místě, neumím představit." Podle mého je toto vysvětlení celého problému velmi jasné. S pozdravem Ondřej Veselý
PTÁ SE:Martin S.DATUM:19. 3. 2015
OTÁZKA:Dobrý den, nedbám na média, poslechl jsem si audio ZM z 5.3. I tak mě Váš komentář šokoval. Zvláště… Celé znění
Dobrý den, nedbám na média, poslechl jsem si audio ZM z 5.3. I tak mě Váš komentář šokoval. Zvláště tato část (doslovný přepis): "Víme, že sídliště Portyč je poměrně problémové sídliště, má svých problémů dost a stěhování dalších problémových obyvatel, to si nebudeme nic říkat, psychiatričtí pacienti umístění trvale v této oblasti budou mít písecký domicil, takže to budou obyvatelé Písku..." V čem jsou psychicky nemocní lidé podle Vás tedy "problémoví" natolik, že nesmí být ani na okraji města?
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:19. 3. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den, v prvé řadě nesouhlasím s tím, že se jedná o okraj města, ale o vnitř… Celé znění

Dobrý den, v prvé řadě nesouhlasím s tím, že se jedná o okraj města, ale o vnitřní město a navíc o výběr velmi nepodnětného místa pro léčení psychických nemocí. Pokud jde o psychicky nemocné lidi. Považuji za nutné rozlišovat mezi pacienty, kteří vyžadují pouze ambulantní péči s občasným lůžkovým pobytem a trvalou lůžkovou péči. Mé námitky směřují ke druhé skupině pacientů, neboť podle záměru, se kterým jsem byl seznámen, mělo v bývalé velitelské budově vzniknout zařízení se zvláštním režimem pro těžké psychotiky (dovolím si definici: "člevěk trpící psychickou poruchou projevující se těžkými poruchami vnímání, emocí, myšlení a chování"). Přeloženo do češtiny by se jednalo o detenční zařízení pro duševně nemocné. Zařízení typu Bohnice nebo Dobřany jsou jistě velmi potřebná, byť se v současné době trend obrací k menším typům zařízení, ale ještě jsem neviděl a neslyšel o zařízení pro 100 psychotiků, které by se budovalo v zastavěném území v blízkosti největšího sídliště. Ondřej Veselý    

PTÁ SE:Aneta NovotnáDATUM:16. 3. 2015
OTÁZKA:Vážený pane inženýre, opravdu jakožto skaut zastáváte názor, že je škoda, že byl v Písku zakázán haz… Celé znění
Vážený pane inženýre, opravdu jakožto skaut zastáváte názor, že je škoda, že byl v Písku zakázán hazard? Podle médií jste to prý zmínil i na minulém zastupitelstvu... Připadá mi to jako velký nesmysl, osobně jsem tomu právě i kvůli dětem ráda, že byly herny výrazně omezeny!
ODPOVÍDÁ:Franců TomášDATUM:21. 10. 2015
ODPOVĚĎ:Vážená paní Novotná. S velkým zpožděním odpovídám na Vaši otázku ze 16.03.2015. O otázce … Celé znění

Vážená paní Novotná.

S velkým zpožděním odpovídám na Vaši otázku ze 16.03.2015. O otázce jsem neměl potuchy, protože na webu Píseckého světa často  „nesurfuji“. Zde je tedy má odpověď:

Určitě jsem neřekl, že „zákaz hazardu v Písku“  je škoda. Bylo to asi médii, na která se odvoláváte, špatně pochopeno nebo neúplně interpretováno. Nepamatuji si přesně má slova, ale zdůraznil jsem toto:   

Plošný zákaz hazardu (hracích automatů) ve městě Písku se může minout účinkem, protože může vést k jejich ilegálnímu provozování, ze kterého nebudou ani ty peníze vyplácené  (provozovateli heren a restaurací  s automaty) městu Písek, které je smysluplně podle platných pravidel poskytovalo k podpoře pro volnočasové činnosti jeho obyvatel.  

S pozdravem

Ing. Tomáš Franců

PTÁ SE:Karel HavelDATUM:16. 3. 2015
OTÁZKA:Vážený pane bývalý starosto, opravdu považujete občany města, kteří trpí nějakým psychickým onemocně… Celé znění
Vážený pane bývalý starosto, opravdu považujete občany města, kteří trpí nějakým psychickým onemocněním, za problémové? Jak píše například IDnes?? Máme se snad někam vystěhovat, pokud máme takovou poruchu?
ODPOVÍDÁ:Veselý OndřejDATUM:16. 3. 2015
ODPOVĚĎ:Dobrý den pane Havle, právě článek na IDnes mě zvedl ze židle, protože to co je mi v něm kladen… Celé znění

Dobrý den pane Havle, právě článek na IDnes mě zvedl ze židle, protože to co je mi v něm kladeno do úst jsem nikdy neřekl (viz příslušný článek na Píseckém světě od Zdeny Jelenové). Nicméně lokalitu Žižkových kasáren a zvlášť bývalou velitelskou budovu považuji pro umístění psychiatrické léčebny pobytového typu za zcela nevhodnou. Důvody rozvádím ve svém článku na toto téma. Hezký den Ondřej Veselý

PTÁ SE:Magdalena MyslivcováDATUM:13. 3. 2015
OTÁZKA:Vážený pane místostarosto, ráda bych Vám položila otázku, jak zamýšlí současné vedení města Písek po… Celé znění
Vážený pane místostarosto, ráda bych Vám položila otázku, jak zamýšlí současné vedení města Písek postupovat v otázce dlouhodobé koncepce využití momentálně nevyužitých nemovitostí v majetku města - např. Dům U koulí, bývalá Obchodní akademie, končící sanatorium U Honzíčka, a další. Kdo na tom pracuje, kdy budou k dispozici nějaké návrhy apod.? Děkuji za odpověď.
ODPOVÍDÁ:Hořánek JiříDATUM:13. 3. 2015
ODPOVĚĎ:Děkuji za dotaz. Úředníky již je připraven koncepční materiál o nakládání s majetkem města (pracoval… Celé znění
Děkuji za dotaz. Úředníky již je připraven koncepční materiál o nakládání s majetkem města (pracovali na něm od listopadu loňského roku) a bude projednáván na zasedání zastupitelstva města dne 23.4.2015. Uvedené nemovitosti budou v něm zahrnuty.


 • KnotNová lávka u Václava / 2

  PTÁ SE: antonin kabat 24. 9. 2018

  DOTAZ PRO: Knot Josef Nezodpovězeno dnů: 2

  OTÁZKA: Dobrý den pane místostarosto,dotazuji se vás proč nově vybudovaná lávka za tak vysoké
  investice nebude mít osvětlení tak jako je tomu u lávky přes ostrov? Při své délce a umístnění
  bude podle mého názoru lávka ve tmě. Jak se asi bude po ní jezdit cyklistům v noci a v zimním období do průmyslové zóny.

  0
  0
 • KnotKoaliční partner Hladký… / 15

  PTÁ SE: František Novák 10. 9. 2018

  DOTAZ PRO: Knot Josef Nezodpovězeno dnů: 15

  OTÁZKA: dobrý den pane Knote.
  Viděl jsme Vás na velkém předvolebním plakátě s panem Hladkým. Lidi říkají, že byl za komoušů u vojenské kontrarozvědky, a po předminulých volbách kvůli tomu musel odstoupit z funkcí. Ředitelování ve Sladovně prý dostal jako trafiku za věrnost. Ale moc mu to nešlo, neoprávněně vyhodil předchozí ředitelku Fenclovou a prohrál s ní soud. Teď se ještě ukázalo, že se tam za něj ztratil majetek.
  Nevadí vám spojovat se s takovým partnerem?

  0
  0
 • HořánekDopis /

  PTÁ SE: Vojtěch Blažek 22. 8. 2018

  OTÁZKA: Dobrý den,
  hlasovali jste všichni jednomyslně , aby bylo uděleno vašemu předsedovi státní vyznamenání za boj proti korupci a stabilizaci společnosti? Pokud ano - co vás k tomu vedlo? Jaká je argumentace?

  Děkuji

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Hořánek Jiří 22. 8. 2018

  ODPOVĚĎ:

  Vážený pane Blažku, návrh vzešel od našeho člena pana Ing. Makrlíka, je to jeho osobní iniciativa. Text jeho návrhu naleznete na našem webu http://pisek.anobudelip.cz/cs/aktuality/dopis-od-naseho-clena-35917 Na oblastním sněmu Oblastní organizace Písek konaném dne 12. února 2018 návrh podpořili všichni přítomní členové oblastní organizace. Těší mne Váš zájem o aktuality v našem hnutí a přeji Vám hezký den. Jiří Hořánek, předseda oblastní organizace
  0
  0
 • VeselýPan Blažek /

  PTÁ SE: Pavel Hadrbolec 3. 7. 2018

  OTÁZKA: Vaše argumentace zavání panem prezidentem a hledáním článku od Peroutky. Je vidět že ČSSD jde ke dnu, když právník a poslanec nedokáže pořádně argumentovat. Hanba! Kdy to projednání bylo?

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Veselý Ondřej 3. 7. 2018

  ODPOVĚĎ:

  Vážený pane, já nelžu. A pokud pro Vás mluvené slovo nemá žádnou relevanci, tak pro mě ano. Veřejné projednání bylo v KD Písek, koncem roku 2012, či počátkem roku 2013. A laskavě si odpusťte své invektivy.
  0
  0
 • VeselýPan Blažek /

  PTÁ SE: Pavel Hadrbolec 3. 7. 2018

  OTÁZKA: Dobrý den, můžete nějak podložit tvrzení, že pan Blažek během referenda zmiňoval cenu a dobu výstavby? Pokud ne, tak se jedná o křivé obvinění a měl byste se omluvit.
  Děkuji

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Veselý Ondřej 3. 7. 2018

  ODPOVĚĎ:

  Dobrý den, tyto věci tvrdil na veřejném projednání. Zvukový záznam pořizován nebyl, ale bylo tam přes sto lidí. A znovu opakuji - jinde to bude levnější, do tří let to bude hotové. Když jsem mu říkal, že dřív než v r. 2019 stát nebude (a to tedy opravdu nebude), označil mě za lháře.
  0
  0
 • HladkýZtracený majetek ve Slado… / 112

  PTÁ SE: M. Novák 6. 6. 2018

  DOTAZ PRO: Hladký Jiří Nezodpovězeno dnů: 112

  OTÁZKA: Zajímalo by mě vaše vysvětlení ohledně ztraceného majetku ve Sladovně. Podle dostupných informací to totiž vypadá, že se ztratil, nebo nepředal, když jste byl ředitelem Sladovny právě vy. Doposud jsem žádné vaše stanovisko v této věci nikde neviděl.

  0
  0
 • KnotStavba protipovodňové zdi… /

  PTÁ SE: Ján Mital 15. 5. 2018

  OTÁZKA: Dobrý den,jako váš volič se ptám: Jak rychle začala stavba PPO, tak rychle /ne-li ještě rychleji/ ustala. Již 14 dnů veškerá činnost na staveništi ustala. Proč?

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Knot Josef 15. 5. 2018

  ODPOVĚĎ:

  Vážený pane, dle stanovisko Povodí s.p, které je investorem akce nedošlo k žádnému zdržení ani prodlevě, v současné době jsou prováděny práce na zatrubněné části potoka JIHER a to jeho vnitřní části. Zatrubnění je součástí celé akce. Včera bylo dále započato s prováděním beranění štětovacích stěn protipovodňové zdi. Beranění nebylo možno zahájit dříve, protože bylo nutné vyčkat na statický posudek. Práce na akci probíhají dle schváleného harmonogramu bez jakýchkoliv zdržení. S pozdravem, Josef Knot
  0
  0

Ptejte se starostky Evy Vanžurové…

 • Protipoodňová zed /

  PTÁ SE: Ján Mitál 11. 9. 2018

  OTÁZKA: Dobrý den paní starostko, mám dotaz ohledně výstavby protipovodňové zdi na sídlišti Portyč. Již 3 neděle se na stavbě nic nepohnulo,Neukázal se zde ani jeden pracovník, mezi lidmi kolují různé řeči. Jk to tedy se stavbou momentálně vypadá ? Děkuji za odpověď.

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Vanžurová Eva 11. 9. 2018

  ODPOVĚĎ: Dobrý den, paní starostka má tento týden dovolenou, k vašemu dotazu uvádím následující: stavební firma, která zmiňovanou stavbu provádí se dostala do více jak dvouměsíčního skluzu oproti schválenému harmonogramu. Důvodem zdržení byly komplikace při překládání inženýrských sítí a problém s podložím při zarážení ocelových stěn. Původně nasmlouvaná betonářská firma, která měla kapacitu na stavbu zdi, dle původního harmonogramu, přijala jinou zakázku a nyní nemá čas. Investor (Povodí Vltavy, s.p.) a stavební firma celou záležitost intenzivně řeší a snaží se zajistit náhradní firmu na betonářské práce. V moci ani kompetenci Města Písku není celou záležitost vyřešit a zatím nevíme, kdy budou práce na protipovodňové zdi zahájeny ani dokončeny. Až budou známy termíny postupu prací budeme, prostřednictvím webových stránek města Písku, občany informovat. S pozdravem Petr Jelínek

  0
  0
 • Sladovna - p. Hladký /

  PTÁ SE: J. Novotný 6. 6. 2018

  OTÁZKA: Dobrý den paní Vanžurová. Přečetl jsem si v Píseckém světě, že mlčíte o ztraceném majetku ve Sladovně. Ředitelku Dobiášovou jste pořád otravovali, až radši odešla. A když se zjistilo, že to ztratil ředitel Hladký, tak o tom nechcete mluvit vy ani on, Připadá vám to v pořádku? Chceme vědět jak to bylo a co s tím budete dělat, když je to váš kamarád a zastupitel? s pozdravem Novotný

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Vanžurová Eva 27. 6. 2018

  ODPOVĚĎ:

  Vážený pane Novotný,

  podle informací, které jsem obdržela, se radní a popř. zástupci města ve správní radě již ke Sladovně vyjádřili. A jejich stanovisko je shodné s mým, tzn. z hlediska právního a účetního jsou vztahy mezi Sladovnou o.p.s. a městem Písek jako jejím zakladatelem vypořádány. A události, které se odehrály v minulosti, nebudu komentovat. S pozdravem Mgr. Eva Vanžurová

  0
  0
 • Varhany ve Největější Tro… /

  PTÁ SE: Michal Sup 16. 2. 2018

  OTÁZKA: Dobrý den, po městě jdou fámy, že by cenné varhany, které cestovatel Jiří Hanzelka kdysi prodal městu Písek, měly snad být odstraněny z Kaple Nejsvětější Trojice a nahrazeny původním barokním oltářem. Chci se zeptat, zda to je opravdu jen fáma. Vždyť tato kaple slouží jako jediný zdejší významný koncertní prostor.

  Děkuji za odpověď.
  Michal Sup, Písek

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Vanžurová Eva 16. 2. 2018

  ODPOVĚĎ: Vážený pane Supe, moje odpověď bude trochu podrobnější. Do Písku se po mnoha letech vrací původní mobiliář Kostela Nejsvětější Trojice, který se dochoval v podstatě v úplnosti. Nabízela se tu možnost vrátit oltáře (hlavní oltář je z roku 1761) a soubor čtrnácti zastavení Křížové cesty do prostor, pro které byly kdysi vytvořeny. Umístěním oltářů na jejich původní místo a Hanzelkovy varhany instalovat na kůr, by došlo k velkému zhodnocení interiéru, který je využíván pro koncerty a jiné kulturně reprezentativní akce. Vznikl by velmi reprezentativní prostor plný pozdně barokní nádhery a podařilo by tak se zachránit čtvrt tisíciletí staré umělecké dílo, do kterého Písečtí kdysi nemálo investovali. Ale dle vyjádření odborníka nelze varhany přemístit v prostoru kostela a i manipulace s nimi by měla být velmi opatrná. Varhany tedy zůstanou na původním místě, i když tento nástroj s tak velkou dispozicí by si zasloužil větší prostor a varhany by měly být využívány co nejvíce, minimální hraní nástroji spíše škodí. Eva Vanžurová

  0
  0

Podpořte nás a staňte se naším partnerem!

Finanční dary zasílejte na účet č. 5015117001/5500 (Raiffeisenbank)
Děkujeme!

redakce@piseckysvet.cz