Přihlášení

Zástupce ředitele Lesy MP vláčen v nějakém plátku

29. 10. 2021 | Michaela Šťastná | Diskuze (4) | Vaše názory

Je snadné propadnout v nemilost u kohokoliv. Něco někde řeknete, něco někam napíšete, třeba svůj názor a rázem máte nepřátel jako máku. I když jsem pokaždé překvapená dalším způsobem projevu nemilosti, tak trochu bych s nimi počítat měla. Tak třeba. Stává se pravidlem, že na otázky položené na zasedání ZM nedostávám odpovědi, doteď nemám odpověď na dotaz položený poslední den v září. Vloni mi neodpověděl nikdo 3 měsíce, ještě neztrácím naději :-).

   Těžší kalibr byl přenos zasedání ZM pro veřejnost do chodby v Kulturním domě, kdy přenos vypadával, šel hodně zpožděně nebo vůbec, a co, vždyť to bylo jen pro občany. I když, ono dostat slovo na zasedání občas také není jen tak, většinou prý nikdo nevidí, že se hlásím. A i když opravdu vidí půlka sálu, že se o slovo hlásím, starostka města s klidem poruší zákon o obcích a neudělí mi slovo na zasedání zastupitelstva a navíc zasedání ukončí. No ano, i to se stalo.

   Ani na veřejné besedě mě nenechají domluvit a skáčou mi do řeči zástupci města nebo jeho odborů. Zcela vypouštím různé drby a nepravdivé povídačky na mou adresu, u kterých je třeba i dohledatelný autor, to se prostě děje. Momentálně asi začínám být nepohodlná i společnostem, které město založilo.

 

   Lesy města Písku mají svůj e-shop, na kterém nabízí prodej zvěřiny. Využila jsem této nabídky a objednala si zvěřinu. Chápu, tenhle prodej nefunguje tak, že si objednám a za pár dní mi zvoní se zbožím u dveří, i mail, kterým byla objednávka potvrzena upozorňoval, že se mi zpět ještě ozvou.

   Po několika týdnech jsem však znejistila a mailem se zeptala, jestli je moje objednávka ze strany dodavatele, tedy Lesy mP, akceptována.

   Odpověď ředitele Lesy mP zněla, že ano, že se ozve kolega. Kolega se ozval asi za dvě hodiny, aby mi mimo jiné sdělil, že proto, že se vyhýbá osobním kontaktům s lidmi, kteří o něm, o jeho práci a práci jejich společnosti píší v Píseckém světě, případně jiných plátcích, slušně řečeno ošklivé věci a znevažují jeho práci. Píše z pozice funkce, kterou zastává a předpokládá, že jsem skutečně ta paní Šťastná co mu psala 20. ledna 2021.  (Pozn.autorky, on ten pán napsal na můj mail letos v lednu, že se nechce zapojovat do žádné diskuse v Píseckém světě, ale rád by se mnou pohovořil o některých odstavcích článku Zcivilizujeme Písecké hory. Odepsala jsem mu, že takovou schůzku jen pro mou osobu odmítám, proto zde pán zmiňuje onen mail)

Tudíž on mi žádnou zvěřinu neprodá, už jen z obavy, že by byl zase vláčen v nějakém plátku, ovšem jestli jsem jiná paní Šťastná, tak se předem omlouvá, protože vše dedukuje z adresy e-mailu. A s pozdravem zástupce ředitele, Lesy města Písku s.r.o.

 

   Inu, četla jsem si to párkrát po sobě, jako že se mi nechtělo věřit tomu, co tu čtu. Přečetla jsem si znovu i podmínky prodeje zvěřiny na webu společnosti a e-shopu, fakt tam neuvádí, že se zákazníci selektují na ty, kterým se zvěřina neprodá, a kterým ano.

   Drobet jsem tuhle informaci vydýchala, odpověděla pánovi, se kterým se osobně neznám, že ten informativní mail beru na vědomí, ale objednávku jsem nezrušila. Prodej zvěřiny Lesy mP budou provádět do konce prosince a kdoví, třeba mi přijde jiný mail, že je moje objednávka k odběru.

 

   Je fakt, že objednávku mohl udělat kdokoliv jiný na své jméno a prošlo by to u vedení Lesů mP hladce, že v tomto případě jde malicherně o to moje jméno. Myslím, že je moje jméno fajn, a nebojím se pod své dílo podepsat.

   Je fakt, že takhle podivně by se možná mohl zachovat možná soukromník, který by mi prodával ze svého dvora, ale s tím se ještě nikdy nesetkala.

   Je fakt, že jsem se s tak absurdním chováním setkala prvně v životě (a u služby obchodu už vůbec) a nesměji se spolu s přáteli, když mě nabádají k tomu, abych po ránu zkusila, jestli je na moje jméno dodáváno teplo a voda.

   Ovšem je tu jiná rovina věci. Opravdu někomu z města stojí za to šikanovat občana všemi způsoby, které je schopen si vymyslet? Opravdu se mi zástupce ředitele městem zřízené s.r.o. mstí tímto způsobem?  A za co se mstí, za to, že není schopen napsat komentář pod článek, o kterém se domnívá, že jsou v něm napsány ošklivé věci? Opravdu se tohle v našem městě děje, a třeba nejen mě?

Zdá se, že Písek je v něčem opět napřed před ostatními.

 

 

http://www.piseckysvet.cz/vase-nazory/zcivilizujeme-pisecke-hory-ne-ze-ne

http://www.piseckysvet.cz/vase-nazory/ad-zcivilizujeme-pisecke-hory

http://www.piseckysvet.cz/vase-nazory/komentar-k-ad-zcivilizujeme-pisecke-hory

http://www.piseckysvet.cz/vase-nazory/3d-atrakce-v-piseckych-horach

http://www.piseckysvet.cz/vase-nazory/rybniky-to-jsou

http://www.piseckysvet.cz/vase-nazory/o-kaceni-stromu-v-purkraticich

http://www.piseckysvet.cz/vase-nazory/zmeny-v-uzemnim-planu-lze-jeste-pripominkovat

http://www.piseckysvet.cz/vase-nazory/u-vodaka-to-zacina

http://www.piseckysvet.cz/vase-nazory/radnice-objevila-ameriku

http://www.piseckysvet.cz/veci-verejne/navrzeny-vjezd-motorovymi-vozidly-do-piseckych-hor-vsem-navstevnikum-chaty-zivec-a-strelnice

http://www.piseckysvet.cz/vase-nazory/studii-u-vodaka-to-neskoncilo


 

0
0

Diskuze k článku +

29. 10. 2021 (22:03)  –  Bc. Ladislav Douša, DiS.

0
0

Pán měl evidentně obavu oprávněnou, jelikož je zde teď vláčen pro kus masa.

Odpovědět

30. 10. 2021 (20:37)  –  Michaela Šťastná

0
0

Ale jděte, až vám v obchodě k tomu určeném neprodám chleba, mléko a brambory, protože si myslím, že mi píšete ošklivé komentáře pod článek, udělám to oprávněně z obavy, že zase něco napíšete? Nesmysl, oprávněnost této obavy je mylná.

Ale k pánovi, říkala jsem si, co se asi tak pána dotklo v těch mých článcích, že prý píšu ošklivé věci o jeho práci atd proto jsem některé z nich připojila do odkazů. .
V nich jsem přeci ještě nepsala o tom, jak Lesy hospodaří, za kolik prodávají dřevo, ani jaké dřevo se v lesích těží a pro koho. Ani o tom, jak se vypisují objednávky z města na kácení stromů zpětně, kdy se bez objednávky práce provede, dřevo zpracuje a prodá a teprve potom se městu vystaví faktura a podle ní město vypíše sumu do objednávky. Nepsala jsem tedy o předmětu podnikání:Lesnictví a těžba dřeva.

Hm, nejsoíš to nebudou uváděné obavy, co pána přimělo napsat mi takový mail.

Odpovědět

30. 10. 2021 (20:50)  –  Luděk Blaha

0
0

"je zde teď vláčen pro kus masa"

Pro kus masa se zase až tak moc nevláčívá.
Vláčení zpravidla následuje, když se něco zvoře…

Odpovědět

22. 11. 2021 (13:58)  –  Michaela Šťastná

0
0

Ajaj, nasdílení článku a diskuze k němu vede k doplnění informací.

Prodej zvěřiny na e-shopu společnosti Lesy MP, který v tomto případě supluje kamenný obchod se zvěřinou, je nabízen stejně, jako např. prodej palivového dřeva, tedy produktů společnosti. Nejedná se o inzerci jednoho konkrétního člověka, který se rozhodne, komu svůj "výrobek" prodá, ale o nabídku společnosti směrem k veřejnosti. Nakoupit si může kdokoliv, kdo navštíví web Lesy MP a rozhodne se koupit dřevo, maso, nebo si zajuchat v Bílém domě. To vše Lesy MP nabízejí veřejnosti formou objednávky.
Já jsem takovou objednávku učinila a tato objednávka mi byla 2x potvrzena, jako přijatá a akceptovaná. Znovu, má objednávka byla firmou Lesy MP akceptovaná. Tedy do chvíle, než se zmiňovaný pán nezačal vrtat v tom, kdo je objednatel.

Pokud provozujete oficiální prodej zboží jako e-shop (nepleťte si s bazarem nebo inzerátem), musíte zveřejnit pravidla prodeje a jimi se následně řídit.
V podmínkách prodeje není uvedeno, že městem zřízená společnost Lesy MP neprodá zvěřinu tomu, kdo o společnosti ošklivě píše v nějakém plátku. Neplnění objednávky si ten pán prosadil z vlastní vůle(?) a z důvodu, aby on nebyl vláčen v nějakém plátku.

Tím chci říct, že názor – prodám zboží jen komu já chci – si opravdu můžete dovolit někde na bazaru jako fyzická osoba prodávající švestky ze zahrádky.
Jako firma si to můžete dovolit tehdy, pokud to uvedete v podmínkách prodeje – a tato konkrétní podmínka uvedena nikde není.
Jako kdyby firma s elektrem nabízela prodej pračky, ale podle přijaté objednávky by zjistili, že je to pro souseda šéfa firmy a ten šéf toho souseda nemá rád, a tak mu pračku neprodá a napíše mu – pračka nebude, nemám vás rád.
Tento příspěvek je hlavně pro osobu s názorem, která se domnívá, že rozhodnutí neplnit objednávku může pro své pocity ovlivňovat zaměstnanec firmy a je to tak v pořádku.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.